Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kellenek nekünk ezek a középko...

Kellenek nekünk ezek a középkori családi törvények, amiket a következő kormány tervez bevezetni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amiről az általam egyáltalán nem tisztelt pelczné gáll ildikó, regélt egy utolsó választási kampánybeszédében.
2010. ápr. 29. 07:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%
Na ez szép, tudtam, hogy az idióta, emberek boldogságával mit sem törődő jobboldal ilyen törvényeket fog csinálni. Éljen a liberalizmus!
2010. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
10.47:ha egyedül élsz,mi a túrónak kell fogamzásgátló????
2010. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Az abortusz ma is tilos pl. Lengyelországban, Írországban, az USA több tagállamában, mégsem a középkorban élnek, ráadásul Mo.-on csak arról van szó, hogy másfajta születésszabályozó eszközöket akarnak előtérbe helyezni, az abortusz szabályait meg szigorítani. Amúgy mindig elképedek azon, hogy az abortuszhoz való jogot egyesek a legalapvetőbb szabadságjognak gondolják. Tőluk szoktam megkérdezni, hogy vajon tudják-e melyik két állam jogrendszer engedélyezte először a művi vetélést. A helyes válasz: az első a hitleri No. volt, a második pedig a sztálini SzU. A harcos "jogvédőknek" ezen talán nem ártana elgodolkodni.

Az meg, hogy a jegyesség időtartamát szabályozzák szerintem nem jelentős inkább csak szimbolikus. Most sem lehet las vegasi típusú rapidesküvőket tartani. Hónapokkal korábban be kell jelenteni a házassági szándékot. (Ha halálos betegről van szó, akkor ettőlmostiseltekintenek.) Ennek az egésznek semmi gyakorlati jelentősége nincs, csak szimbolikus. Vissza akarják adni a házasság méltóságát, mert abból indulnak ki, hogy a házasság egy szentség. Nem hiszem, hogy ez volna a legbecstelenebb világfelfogás, amúgy meg ezután is mindenki azzal él majd együtt, akivel csak akar.

2010. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
19:40 - Én pl. azért szedem, mert a mensesem másképp nem állt be, és megmondta a nőgyógyász, hogy ha valami nem szabályozza be, soha nem lehet saját gyerekem.
2010. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
19:47 - Csak éppen semmi értelme így szabályozni, mert ha nem legálisan, megcsinálják illegálisan titokban, akár ez, akár az...
2010. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!