Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kényszerít rá a munkaügy...

Miért kényszerít rá a munkaügyi hivatal, hogy válasszak? Vagy az idős nénit ápolom jövedelem nélkül vagy közmunkás leszek éhbérért. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet, hogy menjek be a munkaügyibe és kapok munkát, feltehetően utcaseprő leszek vagy kertben kell rabszolgának állnom, ezzel nincs is gond elfogadom a sorsom, én lüke nem megyek ki külföldre. Nade van egy néni aki nem a rokonom nincs senkije s semmilye nincs, viszont idősek otthonába nincs szívem küldeni se nincs is jogom, ha bemegy bemegy ha nem nem, de nem fog, mondta. Én kapok 22 ezer forintot, abból éldegélek ( igen,fussa netre :) ) nincs is baj, nem panaszkodom, mit írtam elfogadom. Ápolásra nem tudok elmenni mert nem a rokonom. Holnap kell bemennem és elfogadom a melót, ha nem teszem ügye kitesznek a rendszerből mert nem fogadtam el a melót, viszont akkor nem fogok tudni éldegélni se így nem tudok a nénihez járni se, viszont ha elfogadom akkor meg semmiképp nem tudok a nénihez járni.


Mit csinálnátok a helyembe?


Ha lehet álságos megmondóemberek kíméljenek olyan kommentekkel minthogy " tanultál volna akkor nem lennél ilyen nyomorult" vagy " majd munka után elmész a nőhöz ezért dolgozzááá" 8 óra munka után nem tudnék még 2X 6 órát ott lenni mindenkinek van egy tűréshatára én nem bírnám, már azért sem mert anno még az elején melóztam 6 órába és már azt úgy bírtam.


2016. szept. 25. 16:13
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Most írjam le, hogy melyik? Nem. És igen, rég volt már, akkor még Gyurcsány volt a vezér.
2016. szept. 26. 11:45
 32/42 anonim ***** válasza:
De csak 3 hónapig kapod azt a sza.ros kis pénzt, nem tovább, utána ha találsz, ha nem találsz 0 Ft-ot kapsz, és hacsak nem fizeti szoc. alapon az önkormányzat ott, akkor a 3 hónap után azt is fizetned kell..
2016. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Most akkor menjek takarítani, alázzam meg magam a volt osztálytársaim előtt még jobban ? Mert 4 munkaügyi felvételen dogozik, a másik meg ha az utcán látnak, milyen megalázó már, és ez csak az miatt van, hogy nem értem a cégjogot, ha az meglenne diplomás emberke lennék és nem kéne itt vergődnöm. Frankó.
2016. szept. 26. 18:50
 34/42 anonim ***** válasza:
60%

nincs semmi gond, éljél a lutriból, lutriban lutriért

A munkaügyi kp-nak meg nem az a dolga, hogy tespedő lutrizó alá tolja a segélyt. Hanem aki nem talál munkát és nincs miből élni azt átmenetileg segíti. Azután munka vagy közmunka lehet. Ennyi.

2016. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Azt csinálsz amit szeretnél, tényleg.

Csak jeleztem, hogy a munkanélkülit(álláskeresésit) 3 hónapig kapod kizárólag maximum. - Még mielőtt hosszú terveid lennének vele. A tb-t ok, hogy fizeti egy ideig az önkormányzat. Bár ha nem vállalod el amit a munkaügyi felajánl, úgyis kitesznek a rendszerből és nem kapod tovább azt a pénzt, szóval mindegy.

Tényleg te dolgod, mit csinálsz, ha nem akarsz dolgozni, nem dolgozol, ennyi.


Ha meg egy tantárgy miatt nincs meg a diplomád, akkor mondjuk míg otthon vagy,igazán be lehetne seggelni azt a jogot, azt nem érteni kell, hanem bemagolni.

Szeretnéd azt a diplomát, nem? Mert akkor le kéne tenni, ugyanis feltételes módban még mindig nincs meg az a diploma, és ha így folytatod, nem is lesz, csak messzebb kerülsz tőle.

Ezt nem bántásból, hanem egyszerűen ez így szokott lenni.

2016. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

"A tb-t ok, hogy fizeti egy ideig az önkormányzat. Bár ha nem vállalod el amit a munkaügyi felajánl, úgyis kitesznek a rendszerből és nem kapod tovább azt a pénzt, szóval mindegy."

- Mármint a munkanélküli ellátásra gondoltam, azt nem fogod kapni. kicsit félreérthetően írtam.

2016. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
eddig 4 milliót dobtam be az iskolának és egy volt tanulótársam 500 ezerből végezte el a sulit bukás nélkül.
2016. szept. 26. 20:58
 38/42 anonim ***** válasza:
37 akkor lehet,hogy nem az a te iskolád,,nem kell erőltetni. Valamit azért jó tanulni - egy érdekes szakmát pl.
2016. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Rég olvastam ennyire sok hülyeséget.


A foglalkoztatási osztály (volt munkaügyi kirendeltség) nem kényszerít rád az ég világon semmit, de mivel regisztráltál a rendszerben, aláírtad, hogy együttműködsz, ezért érthető okból próbálnak számodra felajánlani valamilyen munkalehetőséget. Mivel megadtad az iskolai végzettségedet, milyen munkakörökben keresel állást, ezért értelemszerűen olyan állásajánlatokat kaphatsz amik ezekhez lettek igazítva. Nem kötelességed elfogadni az állást, de mivel kifejtetted, hogy kapod a foglalkoztatást helyettesítő támogatást (22.800,- Ft), aminek a kérvényezésekor aláírtad, hogy együttműködsz a helyi foglalkoztatási osztállyal és ha olyan állást ajánlanak, aminek az összege meghaladja az FHT összegét, akkor kötelességed elfogadni azt az állást, mivel jobb életkörülményeket eredményezne számodra. Amennyiben nem fogadod el, akkor teljesen jogosan fognak szankciósan (60 nap) törölni az álláskeresők nyilvántartásából, illetve értesítik a járást, hogy töröltek téged, ezért azonnal szüntessék meg az FHT-t számodra, mivel nem tettél eleget annak, amit vállaltál (aláírtad!). 1 évben 30 nap munkaviszonynak amúgy is meg kell lennie, mert minden évben felülvizsgálják és ha nem dolgoztál 30 napot, akkor jogosan megszüntetik.


Egyébként nem kötelező a regisztráció, töröltetheted magadat a nyilvántartásból és akkor nem kapsz közvetítő lapokat, állásértesítéseket, ezáltal a foglalkoztatási osztályon dolgozó ügyintézők dolgát is megkönnyítenéd, hiszen nem kell foglalkozniuk egy olyan személlyel akit nem érdekel se munka, se tanulási lehetőség, több idejük, energiájuk jutna azokra, akiknek tényleg fontos lenne a segítség.Az egyetlen hátránya csak az lenne, hogy se Tb, se FHT-t nem kapnál.


22.800,- Ft-ból nem lehet megélni, mellette teljesen biztos, hogy van valamilyen mellékjövedelmed, csak nem fekete munkát végzel.

Napi 8 órás munka mellett, simán megoldható az ápolás is.



Az álláskeresési segélyt max. 3 hónapig lehetséges igénybe venni, de több tényezőtől is függ, pl. 1 év munkaviszonynak kell lennie legalább és akkor is függ a bejelentett bruttó keresettől.


Szép dolog, hogy érdekel téged az idős hölgy gondozása, de az munka mellett is lehetséges lenne és ezt az idős nőnek is tudnia kell...Add neki a "lutri" nyereményed egy részét és akkor már ő is tud gondoskodni magáról...

A néni pedig nem kötelezhet téged, hogy gondoskodj róla, főleg ha nem tagja a rokonságodnak.


"rákényszerítenek a tanulásra vagy épp a munkára, durván hangzik de nincs sok kedvem csőcselékkel együtt dolgozni." Egyáltalán nem kényszerítenek rád semmit, mindent Te vállaltál, mikor aláírtad a papírokat... Szerintem ha ezt a "csőcselék" előtt mondtad volna, akkor kaptál volna 1-2 pofont az élettől vagy többet abban biztos lehetsz. Hidd el, nem csak az az okos akinek diplomája van, hanem az aki használja az eszét. Én már kerültem olyan helyzetbe, hogy 15 percig próbáltam meggyőzni két diplomás személyt, arról, hogy teljesen hülyeség az amit akarnak, nem értették meg, ezzel szemben a mellettük álló "közmunkásoknak" még magyaráznom se kellett és már csinálták. Ráadásul ennek a "csőcseléknek" lehet, hogy keményen meg kell dolgozniuk minden falat kenyérért.


"fehér holló effektus"

Közfoglalkoztatásban azért, nem egy érettségivel rendelkező személy dolgozik, még 1-2 diplomás személy is előfordul...


Ha visszautasítod a munkát és neked felróható okból nem fogadod el, akkor számolnod kell a következményekkel, amiket vállaltál.Ha megtudod indokolni, hogy milyen okból nem fogadtad el az állást akár orvosi papírral, akár egy épeszű gondolattal, akkor az ügyintéző is másképpen fog reagálni rá,de ha nem foglalkozol vele, akkor csak azt látja, hogy nem vagy együttműködő, ezért teljesen jogosan töröl téged szankcióval, azért szankcióval, hogy Te mint álláskereső átértékeld a helyzet komolyságát, hiszen így 3 évig FHT-ban sem részesülhetsz majd.


19-es "képzés határőrizeti járőr oktatás" Ez nem a munkaügyi által szervezet képzés, hanem a rendőrség/katonaság új programja.


"Nem nagyon mozgatnám meg magam 55 ezerért vagy épp 47-ért így meg a semmire kapok 22-őt"

A semminél azért 47-55 ezer forint egy picit több, ha tényleg egy vasad se lenne és még el is kellene tartanod valakit, akkor csak úgy kapkodnál egy ilyen állásért. "semmire kapok 22-őt" PONT ez a legnagyobb probléma az FHT-val, más rendes adófizető ember pénzéből élsz, ráadásul már nem az állam adja, hanem a járás/önkormányzat, ezért Én szívem szerint azonnal megszüntetném neked, visszafizettetném veled az eddig felvett összeget, még akkor is ha a teljes "lutri" és még a gatyád is rá menne és talán még két igazi atyai pofont is kapnál, mert az tényleg hiányzik számodra, csak hogy átértékelődjön benned a közösséghez tartozás gondolata.


"Most akkor menjek takarítani, alázzam meg magam a volt osztálytársaim előtt még jobban"

Ezzel inkább csak magadat alázod meg azzal, hogy mások pénzén "éldegélsz" közben az ég világon semmit nem csinálsz. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek az élete úgy alakult, hogy utcaseprésből él, de még is több becsülete van mint, hogy egy munkakerülő személy legyen, mint Te. Attól mert az ismerösöd a munkaügyi központban dolgozik még nem mersz odamenni?? Hát rohadtul remélem, hogy majd az orvos is az osztálytársad lesz a kórházban és inkább hazamész, minthogy ő kezeljen téged, főleg mert a Tb-t se fizetted.


"A munkaügyi kp-nak meg nem az a dolga, hogy tespedő lutrizó alá tolja a segélyt. " Ezt be kellene kereteztetni és minden foglalkoztatási osztály bejáratára kitenni!


Diplomás emberként is lehet belőled közmunkás, attól mert van egy diplomád, még nem biztos, hogy alkalmazna is téged valaki, főleg nem amilyennek megismertelek ebben a pár hozzászólásodban. Ha tényleg csak az a kicsi kellene, akkor meg le kellene ülnöd, bemagolnod és sikeresen levizsgáznod belőle, tényleg marha nagy dolog.

2016. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

39-es! Na végre, egy értelmes válasz is!


Vagy mégsem? Kér, hogy nem jöttél el velem a munkaügyi hivatalba, olyan ordibálás fogadott, hogy féltem, mondta egy nem integrált csávó a magyarnak, hogy ha nem takarodik el akkor vér fog folyni, és még pofozkodás is volt. Azonnal elmentem onnét és elmondtam, hogy ilyenekkel én nem fogok együtt dolgozni, elég volt nekem anno a suliba, már akkor belém kötöttek, én voltam ott az egyedüli magyar, nekem pszichés bajaim is lettek, és fizikailag is bántottak, még az esélyét se adom meg, hogy még egyszer megtörténjen ez velem.


Megigénylem majd a önkormányzatnál a tb- fizetését. A nénit pelenkázni kell, igazából nem sok hasznát venné a pénznek. Másba meg nem bízik, hát így jártam.


Kicsit azért szemet szúrt nekem, hogy miért fizetettnéd ki velem eddigit? Azzal nem fizetettnéd ki aki(k) mercivel arany nyakláncal járnak be segélyért ? Nem, ügye? mert tőlük félni kell. Csak a magyar mindig a magyart bántja és nem tudja elfogadni, hogy létezik másféle gonddal küzdő ember is.


Nekem van ismerősöm aki tömegiszonyos, munkabusszal vitték volna dolgozni, de nem mert elmenni félt attól a 15 embertől is. Igaz ő most taxizik.


De amúgy nem mondom kétszer sem, hogy nem megyek el én is taxizni, de nem Pesten, mert 10 éves korági használhatnám a járgányt.

2016. okt. 1. 12:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!