Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kényszerít rá a munkaügy...

Miért kényszerít rá a munkaügyi hivatal, hogy válasszak? Vagy az idős nénit ápolom jövedelem nélkül vagy közmunkás leszek éhbérért. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet, hogy menjek be a munkaügyibe és kapok munkát, feltehetően utcaseprő leszek vagy kertben kell rabszolgának állnom, ezzel nincs is gond elfogadom a sorsom, én lüke nem megyek ki külföldre. Nade van egy néni aki nem a rokonom nincs senkije s semmilye nincs, viszont idősek otthonába nincs szívem küldeni se nincs is jogom, ha bemegy bemegy ha nem nem, de nem fog, mondta. Én kapok 22 ezer forintot, abból éldegélek ( igen,fussa netre :) ) nincs is baj, nem panaszkodom, mit írtam elfogadom. Ápolásra nem tudok elmenni mert nem a rokonom. Holnap kell bemennem és elfogadom a melót, ha nem teszem ügye kitesznek a rendszerből mert nem fogadtam el a melót, viszont akkor nem fogok tudni éldegélni se így nem tudok a nénihez járni se, viszont ha elfogadom akkor meg semmiképp nem tudok a nénihez járni.


Mit csinálnátok a helyembe?


Ha lehet álságos megmondóemberek kíméljenek olyan kommentekkel minthogy " tanultál volna akkor nem lennél ilyen nyomorult" vagy " majd munka után elmész a nőhöz ezért dolgozzááá" 8 óra munka után nem tudnék még 2X 6 órát ott lenni mindenkinek van egy tűréshatára én nem bírnám, már azért sem mert anno még az elején melóztam 6 órába és már azt úgy bírtam.


2016. szept. 25. 16:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

#18

a munkaügyi dolga, hogy visszakerülj a munkaerőpiacra valamilyen formában, ha meg se próbálod, minek erőlködjenek veled?

2016. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Jöttek ide a idősgondozók emlékszem, de a néni elküldte őket. Engem bír csak nagyon.


Jólvan, bocs.De meg kell hagyni nem én vagyok az egyetlen munkakereső az országba. Nem nagyon mozgatnám meg magam 55 ezerért vagy épp 47-ért így meg a semmire kapok 22-őt és még a nyereményemhez se kell oly gyakran nyúlnom.

2016. szept. 25. 17:52
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
nos, ennyi a lényeg, te nem munkakereső vagy, hanem kerülő..
2016. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Most újat mondok kérdezõ nem csak közmunka van a világon. Nyilván egy munkakerülõ vagy. Én tudnék munkát adni neked néha. Ki kellene takarítani a kinti wc t. Meg szétteríteni a tyúk trágyát a szõlõ alá. Sokat nem tudok fizetni de gindolon ilyenkor minden segítség jól jön.
2016. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
" így meg a semmire kapok 22-őt" - ez már megszűnt, ez nem nyugdíjas állás. Pár hónapig kapod, utána vége. Közmunka, vagy találsz munkát.
2016. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

eddig úgy volt, hogy kell vinni 3 havonta a kiskönyvet pecsétre. Nekem most így nincsenek anyagi gondjaim, ugyanis nyertem régebben lutrin abból élek de 1 éve nem kellett ahhoz nyúlni mert szűkösen de megvagyok 22-ből.


Nekem a néni a legfontosabb.

2016. szept. 25. 20:28
 27/42 A legböszmébb Feri ***** válasza:
Koma, azt csinálsz, amit akarsz. Nem kötelező elmenno dolgozni. De nekünk sem kötelező finanszírozni a hereverédet. Ilyen ez a popszakma.
2016. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Ez csak egy unatkozó hülegyerek akit az anyja pénzel és marhára unatkozik.
2016. szept. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Megérkeztem a központból, lehetek utcaseprő. Természetesen nem vállaltam el.
2016. szept. 26. 11:00
 30/42 kovpet ***** válasza:

"nyertem régebben lutrin"


A lutrin? Az tényleg jó rég lehetett :)

2016. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!