Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kényszerít rá a munkaügy...

Miért kényszerít rá a munkaügyi hivatal, hogy válasszak? Vagy az idős nénit ápolom jövedelem nélkül vagy közmunkás leszek éhbérért. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet, hogy menjek be a munkaügyibe és kapok munkát, feltehetően utcaseprő leszek vagy kertben kell rabszolgának állnom, ezzel nincs is gond elfogadom a sorsom, én lüke nem megyek ki külföldre. Nade van egy néni aki nem a rokonom nincs senkije s semmilye nincs, viszont idősek otthonába nincs szívem küldeni se nincs is jogom, ha bemegy bemegy ha nem nem, de nem fog, mondta. Én kapok 22 ezer forintot, abból éldegélek ( igen,fussa netre :) ) nincs is baj, nem panaszkodom, mit írtam elfogadom. Ápolásra nem tudok elmenni mert nem a rokonom. Holnap kell bemennem és elfogadom a melót, ha nem teszem ügye kitesznek a rendszerből mert nem fogadtam el a melót, viszont akkor nem fogok tudni éldegélni se így nem tudok a nénihez járni se, viszont ha elfogadom akkor meg semmiképp nem tudok a nénihez járni.


Mit csinálnátok a helyembe?


Ha lehet álságos megmondóemberek kíméljenek olyan kommentekkel minthogy " tanultál volna akkor nem lennél ilyen nyomorult" vagy " majd munka után elmész a nőhöz ezért dolgozzááá" 8 óra munka után nem tudnék még 2X 6 órát ott lenni mindenkinek van egy tűréshatára én nem bírnám, már azért sem mert anno még az elején melóztam 6 órába és már azt úgy bírtam.


2016. szept. 25. 16:13
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
18%
Kijelentkezhet a TB-től is személyesen! Az csak annak kötelező, aki nem jelentkezik ki!
2016. szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
#11? az mindenkinek kötelező (egyfajta adó az), és aki nem fizeti, az adósságként gyűlik.
2016. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
54%
szóval kedves kérdező te képtelen vagy a munkára és a tanulásra is, kérdem én, mi a retkes francnak vagy te még mindig a terhünkre akkor?
2016. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Jaj ne már! Diplomás közmunkás... fehér holló effektus.


Még ha teli lenne a ilyen program diplomás emberekkel sőt még azt is merem megkockáztatni, hogy érettségizett emberekkel vagy nem is hogy a izéba írjam körül, nembaj,


Én a prolikat nem bírom meg a izéket a... hmmm őket.


Azért vagyok még köztetek mert nincs lehetőségem megtenni azt amire gondoltok. Gyáva vagyok ilyen szinten már.

2016. szept. 25. 17:10
 15/42 A kérdező kommentje:

Ha kérem a önkorm. szoc. alapon fizeti a tb-t ez 6 ezer magyar forint.


De akkor ezek szerint nincs jogom visszautasítani a munkát ha nem akarok következményeket.

2016. szept. 25. 17:24
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
ha visszautasítod, akkor szankcióval törölnek a munkaügyinél.
2016. szept. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
am a tb-t talán egy évig fizeti az önkormányzat, bár talán meghosszabbítható.
2016. szept. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem túl kedves dolog, nem írja le senki, hogy kötelességem elfogadni a melót, de akkor az se legyen, hogy törölnek. Miért szankció az, hogy nem akarom azt a bizonyos munkát elvégezni? Mondjuk városi vagyok mint a szmog, nem fogok kertészkedni mert nem tudom hogyan kell, panelba nem volt konyhakert. Vagy épp szociális otthonba időseket ellátni nem fogja az aki nem bírja a fekáliát és a vért vagy a szagokat.


Ismerős úgy járt, hogy idősek otthonába küldték és elájult a szagtól, majd mondták neki, hogy ha nem képes elvégezni a dolgát el is mehet, aztán kiment takarítani Münchenbe. De én nekem ily lehetőségem nincs, vagyis van, de ott a néni.

2016. szept. 25. 17:34
 19/42 anonim ***** válasza:

A munkaügyi képzések nem érnek semmit,csak parasztvakítás.

Egy ismerős mérlegképes végzettségű hölgyet most hívták be továbbképzésre, a képzés határőrizeti járőr oktatás bruttó 120.000.- Ft-ért.

2016. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság hogy neked eszed ágában sincs dolgozni menni . Attól rettegsz hogy munkát ajánlanak ès oda a 22 a semmittevésért. És még egy idõs asszony gondozása mögé bújsz ürügykènt. Akiheu semmi közöd. Elmondanám itt a faluba nálunk nem is egy szociális munkás van akik azért kapnak fizetést hogy az ilyen mahára hagyott idõsekrõl gondoskodjanak. Csak a megfelelõ személynek kell szolni és az ismetòsödre is nap mint nap ránéznek.
2016. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!