Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kényszerít rá a munkaügy...

Miért kényszerít rá a munkaügyi hivatal, hogy válasszak? Vagy az idős nénit ápolom jövedelem nélkül vagy közmunkás leszek éhbérért. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet, hogy menjek be a munkaügyibe és kapok munkát, feltehetően utcaseprő leszek vagy kertben kell rabszolgának állnom, ezzel nincs is gond elfogadom a sorsom, én lüke nem megyek ki külföldre. Nade van egy néni aki nem a rokonom nincs senkije s semmilye nincs, viszont idősek otthonába nincs szívem küldeni se nincs is jogom, ha bemegy bemegy ha nem nem, de nem fog, mondta. Én kapok 22 ezer forintot, abból éldegélek ( igen,fussa netre :) ) nincs is baj, nem panaszkodom, mit írtam elfogadom. Ápolásra nem tudok elmenni mert nem a rokonom. Holnap kell bemennem és elfogadom a melót, ha nem teszem ügye kitesznek a rendszerből mert nem fogadtam el a melót, viszont akkor nem fogok tudni éldegélni se így nem tudok a nénihez járni se, viszont ha elfogadom akkor meg semmiképp nem tudok a nénihez járni.


Mit csinálnátok a helyembe?


Ha lehet álságos megmondóemberek kíméljenek olyan kommentekkel minthogy " tanultál volna akkor nem lennél ilyen nyomorult" vagy " majd munka után elmész a nőhöz ezért dolgozzááá" 8 óra munka után nem tudnék még 2X 6 órát ott lenni mindenkinek van egy tűréshatára én nem bírnám, már azért sem mert anno még az elején melóztam 6 órába és már azt úgy bírtam.


2016. szept. 25. 16:13
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%

Oké, lehet, hogy számodra szép dolog egy olyan embert ápolnod, aki nem a rokonod, de valójában ez egyáltalán nem kötelességed és senki (ő maga sem) várhatja el tőled.

A munkából viszont több pénzed lesz, amit saját magadra fordíthatsz és még jobban "éldegélhetsz".

2016. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%
Ja és a munkaügyi azért "kényszerít", mert beregisztráltál náluk. Ez nem kötelező, ki is léphetsz. Oké, hogy a 22-őt is elveszted vele, de a munkaügy célja az emberek munkához segítése (még ha nem is nagyon megy nekik).
2016. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
63%

nos a közfogis nettó minimál kb 55 körül van, ha jól tudom, az azért 2,5x több, mint a jelenlegi és errefel az utcán tevékenykedő közfogisok nagy része napi 2-3 óra érdemi munkát végez, azt se megszakadva, uh neked tökéletes. A 22ből meg kizárólag tuti nem élsz meg, vmi mellékjövevelmed biztos van, esetleg más nyakán élsz.

Megjegyezném egyébként, hogy most indulnak a képzések, 85%, hogy arra kaptál behívót.

2016. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
nem tűnik nagyon őszintének a leírásod... nem 22-ből éldegélsz, és elférne a 8 órás munka mellett az ápolás, ha szeretetből csinálod. Hányan ápolnak, nevelnek 8 órás munka mellett!
2016. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Remélem nem tanulni kell, az nekem képtelenség. Hogyan is fejtsem ki, a néni kötelez rá, hogy segítsek neki, mert egyedül képtelen gondoskodni magáról. Vegetál csak. Nem érti meg, hogy szoc. otthon a megoldás a számára.
2016. szept. 25. 16:40
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
és fizet neked ezért? tanulni meg nem képtelenség, vedd rá magad - akkor az napi 6 óra és utána ápolhatsz is. És ha elvégzed, utána rendes helyen dolgozhatnál, nem 22-ből vegetálnál.
2016. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Nem fizet, ő kisnyugdíjas, van amikor én csinálok neki kenyeret a hó végén már. De nekem ez a vegetálás jó vagyis elégséges. Engem az zavar, hogy rákényszerítenek a tanulásra vagy épp a munkára, durván hangzik de nincs sok kedvem csőcselékkel együtt dolgozni. Épp elég volt egyszer, abból egy vígjátékot is lehetett volna készíteni.
2016. szept. 25. 16:47
 8/42 anonim ***** válasza:
53%
Már írtam, hogy senki sem kényszerít! Nem kötelező a munkaügyön regisztráltnak lenni. Ha ennyire zavar, egyszerűen csak ne reagálj rá és ők törölnek a rendszerből!
2016. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha csőcseléknek nevezed azokat, akiknek - veled ellentétben - valóban nincs más megoldásuk, az éleben maradásra, akkor azt hiszem nem tudok mit tanácsolni.

Sok sikert a lébecoláshoz, a más emberek megvetéséhez, talán majd valaki más tud segíteni.

Üdvözlettel: egy diplomás közmunkás

2016. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
44%

"Nem kötelező a munkaügyön regisztráltnak lenni."


Ha nem vagy, akkor kötelező csekken fizetni a TB-t, ami 7k körül van havonta. A 22k-nak az az 1/3-a, azaz nem csekély összeg.

2016. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!