Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezek közül te melyikkel...

Ezek közül te melyikkel értesz egyet, melyiket adnád meg a melegeknek?

Figyelt kérdés

-Bejegyzett élettársi kapcsolat

-Házasság (akár egyházi is)

-Gyermekvállaláshoz való jog

Kérlek indokolj is, miért adnád/nem adnád meg?


2010. ápr. 22. 12:22
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
27%
mindent, hogy dühöngjenek a homofóbok!
2010. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
50%
teszek rájuk, hogy mit csinálnak
2010. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
56%

1. Élettársi kapcsolat. Megadnám, ha ez rendezné a vagyonjogi kérdéseket.

2. Házasság. Ezt is megadnám, mert csomó olyan kedvezményt nyújt, amit az élettársi kapcsolat nem. Ha azonos jogilag a kettő, akkor mindegy, mi a neve. Templomi: ez pusztán vallási kérdés, és mivel a kereszténység nem erről szól, így nem sanszos. De ha a vallási vezetők úgy döntenek, ám legyen.

3. gyermekvállalás. Persze, hogy megadnám. Most gondoljunk bele, ha a házasság engdélyezett, akkor az egyik fél gyermeke a másiké is lesz. Ha nem, akkor egyedülállóként az egyik fél vállalhat gyermeket, itt a probléma az, hogy a másik fél nem fogadhatja örökbe. Ez akkor baj, ha orvoshoz kell vinni, pl súlyos baleset éri a gyereket, és az, aki nem fogadhatta örökbe, de ugyanúgy felnevelte, nem kaphat a gyerek állapotáról semmi információt, még csak be sem mehet hozzá. Egy csomó ilyen eset van még.

Az egy tévedés, hogy a gyerek nem fog látni apa vagy anyamodellt. Nem hermetikusan lezárva fog nevelkedni, ott lesznek a barátai, az ő családjaik, a rokonok, szomszédok, és a tévé... tudni fog az a gyerek mindent, nem kell félteni. Vagy szerintetek a homoszexuálisok azért lettek homók, mert azt látták otthon? Ha valaki hetero, sose lesz meleg, és fordítva, akármit is lát.

Továbbá örökbefogadni a hetero párok sem tudnak csak úgy, ezt szigorúan vizsgálja a hivatal, hogy jó helyre kerüljön a csemete.


A felvonulás kapcsán: nos igen, valóban szégyen, amit művelnek, eredetileg nem is erről kéne, hogy szóljon a Pride, amiről itt Magyarországon. De a többség pont olyan, mint bárki más. Van egy tévhit a büszkeségről: nem arra büszkék, hogy homoszexuálisok, hanem arra, hogy még e súlyos homofóbia ellenére, az atrocitások ellenére is, amit kapnak, _fel merik vállalni_, hogy kik ők. (Ennek 20-30 éve azért nagyobb jelentősége volt, mint manapság.) S nem lépnek álházasságba, amiből évek múlva kilépnek - lesokkolva a férjet/feleséget/gyereket -, mert nem lehet kibírni; senki sem bírná évekig egy boldogtalan házasságban, amelybe a társadalom kényszeríti, ez már a heteróknál is lejárt lemez, pedig nem is olyan régen még ez volt a divat náluk is...

2010. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
52%
bejegyzett élettársi kapcsolat erkölcsi okokból és ezt nem a melegeknek hanem a homoszexuálisoknak. követeljük vissza a meleg szavunkat. meleg az idő meg a leves. a fartúró az meg fartúró
2010. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
7%

Akkor ne melegnek nevezd őket, hanem homoszexuálisnak. A fartúró a Te primitívségedről állít ki bizonyítványt. És nem, nem azért vagy primitív, mert utálod a melegeket, hanem mert nem tudsz kulturáltan fogalmazni.


Ennyi erővel én meg kérem vissza a jobbik szót.

Ha van egy jó film az Árkádban, és egy másik jó film a Művész Moziban, akkor ha a jobbikat választom, akkor az nem azt jelenti, hogy árpád-sávos felvonulást és Vona Gábor beszédét fogom nézni a moziban

2010. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Kicsit magyartalan az utolsó válaszoló, mert nem a "jobbik" filmet fogod nézni, hanem a jobbat. Azt, amelyik a jobb. Nem amelyik a "jobbik". :D
2010. ápr. 23. 11:06
 27/43 anonim ***** válasza:
8%
akkor meg mi értelme van a jobbik nevének?
2010. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
JOBBIK= Jobboldali Ifjúsági Közösség, legalább is anno ilyen nevű szervezetként indult, de nem a JOBBIK-ról szól a kérdés.
2010. ápr. 24. 19:48
 29/43 anonim ***** válasza:
45%

1. gyereket szerintem szabadon vállalhatnak, mert biztos léteznek módszerek erre (ld Ricky Martin)

2. egyházi esküvőjük Magyarországon szerintem lehet, mivel az nem számít hivatalosnak ma, így nincs jelentősége. (jó persze nem minden egyháznál, de el tudok képzelni olyan egyházat amelyik támogatja, és olyan apapot is aki összead két ilyen embert, ha nekik ez fontos)

3 bejegyzett élettársi kapcsolat- most ez ugyanaz mint a házasság szinte, csak másnéven fut- szerintem nincs valódi jelentősége, de mondjuk így a kecske is jóllakik a káposzta is megmarad elv. De mondjuk az én életemen (és a Magyarországon 2010-ben éhező, nyomorban élő gyereke életén sem) mit sem változtat, hogy Karcsi és Peti vagy Mari és Juliska bejegyzett élettársak, együtt élnek vadházasságban vagy csak néha összejárnak. Nem is értem ez miért oly fontos kérdés.

2010. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Bejegyzett élettársi kapcsolatuk már most lehet, én úgy tudom!

A másik kettő bonyolultabb, jogszabályokat kellene módosítani, aminek lehet, hogy még nincs akkora társadalmi háttere és támogatottsága.

Persze szerintem házasság, miért ne? Tőlem lehet, persze az egyházit az egyház nem fogja engedni.

Gyerekvállaláshoz való jog, érdekes kérdés. Főleg azért mert saját gyerekük csak a törvényt megkerülve lehet, béranyával, ami ugye ma még tilos, bár magánkórházakban csinálják! Szóval lehet, hogy meleg pároknak a törvényt megkerülve már ma is van saját gyerekük, csak titkolják.

Az a helyzet, hogy a gyerek szemszögéből kellene vizsgálni, ha örökbefogadnának és nem saját vérszerinti gyereket akarnak. Talán a gyereket kellene megkérdezni, és az döntené el. Kíváncsi lennék, hogy egy árvaházban hány gyerek akarna meleg házaspár örökbefogadott gyereke lenni. Érdemes lenne megkérdezni őket.

2010. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!