Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
nemigazán idetartozik a kérdés,de ahogy nézegettem,sehova se illik...szóval nekem olyan gondom van,hogy vettünk egy x helyen egy ülőgarnitúrát(textilbőr),és már 3-szorra visszük vissza,mert végig reped,szakad,és mind a 3-szor ugyanez volt a baja...na most azt szeretném tudni,hogy ilyenkor meddig csinálhatják ezt,úgyértem meddig visszük még vissza,100szor?Mert ez már nagyon unalmas,hogy 4havonta kell visszavinnünk,és mindig adnak egy ugyanolyat,és persze ugyanolyan xar,ugyanúgy szétszakad..Nemlehet másra levásárolni ilyen esetbe ha már 4-edszerre vinnénk vissza?Nyilván ugyanúgy ülőgarnitúrát vennénk,mert kell,de nem ugyanilyet.Vagy itt nem így működik?A végtelenségig nem lehet cserélgetni nem?Vagy én tudom rosszul?Kihez vagy hova lehet ilyen ügybe fordulni,fogyasztóvédelem?Ha valaki tud valamit ilyen esetbe mit lehetne tenni,"mihez van jogom",(mert nemfogom hurcolászni tovább....)segíthetne.Köszönöm.
2010. ápr. 19. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Világ végezetéig cserélgetik. Ezért nem szabad ganajt venni.
2010. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nyilván ha tudom hogy xar,nem veszek ilyet..
2010. ápr. 19. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem javítható, akkor a csere helyett már az első alkalommal elállhatsz a vételtől, és visszakérheted a pénzedet, még le sem vagy köteles vásárolni!
2010. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.javítani 1szer sem javították,mindig kicserélték,gondoltuk majd az hátha jó lesz...de nem,jöv.héten visszavisszük akkor,még ha a pénzt nem is adják vissza,de másra levásároljuk.
2010. ápr. 19. 23:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem én hogy garancia, meg hogy átcsesztek. De talán már jobban járnál ha átkárpitoztatnád normális anyaggal ami egy életre szól.
2010. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem jobban mintha cserélgeted.
2010. ápr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
megvettem x összegért,és mivel xar,nem én fogom még pluszba a saját pénzemből átkárpitoztatni,mivel kötelesek kicserélni MÁSRA,vagy a pénzt visszaadni szerintem ha már 4-edszerre viszem vissza.Szóval tuti nemfogom áthuzatni,mivel van rá garancia,és addig élek is vele,azért ilyet nemfogk annyiba hagyni,nem pár ezer ft-ról van szó,de ez lesz az utolsó alkalom hogy odamegyek.Köszönöm azért a segítséget mndenkinek.
2010. ápr. 20. 00:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Legjobb lesz ha az üzletvezetövel beszélsz és közlöd vele a tényállást.A vevöszolgálat nem fog érdemileg segiteni neked a probléma megoldásában.Udvariasan közöld vele,hogy amennyiben nem oldja meg az ügyet úgy a fogyasztóvédelemhez fordulsz.Esetleg be is perelheted öket.
2010. ápr. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!