Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Nagyon megalázva érzem magam.

Figyelt kérdés

Nem kérdésem van,inkább egy történetet mesélnék el,hogy lássátok milyen országban élünk valójában.

Egy kis faluban élek szüleimmel és nővéremmel.2009-ben leérettségiztem informatika szakon,utána elkezdtem egy tanfolyamot amit el is végeztem,és lett egy gazdasági informatikus szakmám.Tavaly júniusba fejeztem be.Azóta itthon voltam munka nélküliként,mert sajnos nem találtam munkát.Múlt héten szóltak nekem az önkormányzattól ahol lakom,hogy a munkaügyi központ kiközvetített és felvennének 8 órába dolgozni adminisztrátorként 1.-től,de már tegnap kellett mennem mert sok a munka.66 embert vettek fel,és csak párat 8 órában.tegnap egész nap dolgoztam,és ma is,tényleg rengeteg tenni való volt.

Ma mikor végeztem behívott a polgármester az irodájába,és el mondta nekem hogy tegnap volt testületi ülés,és ott el döntötték,hogy át tennének engem az általános iskolába dolgozni 6 órába szertárt takarítani.

Már tegnap este tudtak róla,de meg várták míg ma befejezem a tenni valómat.

Kérdeztem tőle,hogy mivel engem a munkaügyi központ ó órába közvetített ki,ez még is hogy lehetséges.Azt mondták,hogy változtattak ezen,és hogy 6 órába kellene járnom.Kérdeztem tőle,hogy ez miért van és csak annyit mondott,hogy ez nem a munkám ellen irányul,hanem konkrétan ellenem,vagyis inkább a családom ellen,mivel sokaknak nem szimpi hogy régen elég jó módban éltünk.

Azt mondta hogy nem mondhat ellent a testületi tagoknak.

Kérdeztem hogy mi van ha nem vállalom el?!Azt mondta hogy akkor nagy bajok vannak,mert meg vonnak tőlem minden támogatást amit eddig kaptam(munkanélküli segély:28500 ft)!!!!!!

Mondtam hogy ilyen nincs.Ha ők módosítottak azon amit a munkaügyi mondott akkor csinálják úgy hogy nekem ne legyen károm belőle.

Mondta hogy nem tud mit tenni,el vállalom e vagy sem!

Arról nem beszélve,hogy szabolcs megye egy kis falucskájában élek,ahol az általános iskola 500 diákja közül 450 cigány.

Mondtam hogy nem vagyok hajlandó ilyen helyen és ilyet dolgozni,mikor nem erről volt szó.

Ráadásul pályakezdő voltam/vagyok,és az ilyenek mindig felkapottabbak(már ahol lehetséges).

Mivel én rendeztem a többiek szerződését tegnap,így gondoltam alá írom az enyémet is,amin nem emlékszem pontosan hogy mi állt,de biztosan a 8 órás beosztás,mivel a polgármester is mondta hogy így közvetített ki az önkormányzat,de nem tud mit tenni.

Kérdezem én,ekkora megalázás után ti elvállalnátok a 6 órást?

És ha azt mondják hogy maradjak,mert a szerződésemben a 8 óra áll és nem tudnak mégsem át tenni 6 ba,akkor maradnátok?

Nagyon kellemetlenül érintett,főleg hogy ma már reggel mindenki tudott róla,és nem szóltak.Megvárták míg egész nap dolgozom.

köszönöm annak aki el olvasta.Akinek kérdése van,mert valami nem érthető,az nyugodtan írjon.


2011. aug. 30. 16:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Örülök hogy nem velem történt. A polgármester már nem ment volna ki abból az irodából élve.
2011. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelőségről takarítani küldenének?De miért?
2011. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Ha olyan informatikus vagy mint a helyesírásod, akkor inkább takaríts!

:)


Nehéz megnyomni az F7 gombot?

2011. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A munka nem szégyen, inkább takaríts, jobb, mint a semmi.


Elhiszem, hogy nem esik jól, de ez van, ezt kell szeretni.

2011. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell a pénz, akkor ne finnyáskodj.

Ha a büszkeséged fontosabb, akkor ne takaríts.

Ezt csak te tudhatod, melyik előrébbvaló.

2011. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nem kínálnak tálcán szuper melót szuper fizetéssel. Ha a szülővárosomban élnék, ahol 19 évig éltem, nekem se lenne munkám, még lehet, hogy szertártakarítás sem. Találd fel magad, ha nem tetszik, pályázz állásokat más helyen, más városokban. Kb. így működik.

Én 2 diplomával (Közgáz!) és 2 szakmai közép nyelvvizsgával voltam pályakezdő munkanélküli, alkalmi munkával húztam ki egy évet, mindent elvállaltam, ami jött, még a borítékolást is, és nem esett le az aranygyűrű az ujjamról. Voltam kérdezőbiztos romák lakta kerületben, és túléltem. Rendesebbek voltak, mint sokszor a magyarok, csak tisztelettel kell közeledni feléjük.

2011. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
73%
450 cigány!!ne válald el különben is takarítani!!!ezért tanultál!!!nem vonhat meg semmilyen pénzt s ha megint beszélnétek a telóddal vedd fel a beszélgetést !!
2011. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért,de nagyon össze vagyok zavarodva.

Azzal indokolták,hogy a testületi tagok közül nem szeretnek egy páran.Holott szinte egyiket sem ismerem.

Nem a büszkeségem miatt nem akarom,de sajnos nem tudnék egy olyan helyen dolgozni ahol tudnám hogy kinéznek.

2011. aug. 30. 16:54
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

Téged inkább az zavar, hogy mit tud meg más. Ha már informatikusnak mentél akkor, amikor már leáldozóban van a "sikerszakma" jellege, most már csak az informatikus mérnökök maradnak felszínen - akkor magadra vess. Miért nem mentél kőművesnek, azt keresik, azonnal kapnál munkát. Amikor informatikus tanfolyamra mentél, már tudhattad volna, hogy nem lesz munkád... az egész tanfolyam csak arra jó, hogy a tanárok hazavigyék a félmilliót...

A helyedbe én elvállalnék akármit, munka közben tájékozódsz, mik a további lehetőségek.

2011. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem számít, hogy ki szeret és ki utál. A fontos, hogy ne segélyen éljél és a fizetésed jövögessen.
2011. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!