Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Nagyon megalázva érzem magam.

Figyelt kérdés

Nem kérdésem van,inkább egy történetet mesélnék el,hogy lássátok milyen országban élünk valójában.

Egy kis faluban élek szüleimmel és nővéremmel.2009-ben leérettségiztem informatika szakon,utána elkezdtem egy tanfolyamot amit el is végeztem,és lett egy gazdasági informatikus szakmám.Tavaly júniusba fejeztem be.Azóta itthon voltam munka nélküliként,mert sajnos nem találtam munkát.Múlt héten szóltak nekem az önkormányzattól ahol lakom,hogy a munkaügyi központ kiközvetített és felvennének 8 órába dolgozni adminisztrátorként 1.-től,de már tegnap kellett mennem mert sok a munka.66 embert vettek fel,és csak párat 8 órában.tegnap egész nap dolgoztam,és ma is,tényleg rengeteg tenni való volt.

Ma mikor végeztem behívott a polgármester az irodájába,és el mondta nekem hogy tegnap volt testületi ülés,és ott el döntötték,hogy át tennének engem az általános iskolába dolgozni 6 órába szertárt takarítani.

Már tegnap este tudtak róla,de meg várták míg ma befejezem a tenni valómat.

Kérdeztem tőle,hogy mivel engem a munkaügyi központ ó órába közvetített ki,ez még is hogy lehetséges.Azt mondták,hogy változtattak ezen,és hogy 6 órába kellene járnom.Kérdeztem tőle,hogy ez miért van és csak annyit mondott,hogy ez nem a munkám ellen irányul,hanem konkrétan ellenem,vagyis inkább a családom ellen,mivel sokaknak nem szimpi hogy régen elég jó módban éltünk.

Azt mondta hogy nem mondhat ellent a testületi tagoknak.

Kérdeztem hogy mi van ha nem vállalom el?!Azt mondta hogy akkor nagy bajok vannak,mert meg vonnak tőlem minden támogatást amit eddig kaptam(munkanélküli segély:28500 ft)!!!!!!

Mondtam hogy ilyen nincs.Ha ők módosítottak azon amit a munkaügyi mondott akkor csinálják úgy hogy nekem ne legyen károm belőle.

Mondta hogy nem tud mit tenni,el vállalom e vagy sem!

Arról nem beszélve,hogy szabolcs megye egy kis falucskájában élek,ahol az általános iskola 500 diákja közül 450 cigány.

Mondtam hogy nem vagyok hajlandó ilyen helyen és ilyet dolgozni,mikor nem erről volt szó.

Ráadásul pályakezdő voltam/vagyok,és az ilyenek mindig felkapottabbak(már ahol lehetséges).

Mivel én rendeztem a többiek szerződését tegnap,így gondoltam alá írom az enyémet is,amin nem emlékszem pontosan hogy mi állt,de biztosan a 8 órás beosztás,mivel a polgármester is mondta hogy így közvetített ki az önkormányzat,de nem tud mit tenni.

Kérdezem én,ekkora megalázás után ti elvállalnátok a 6 órást?

És ha azt mondják hogy maradjak,mert a szerződésemben a 8 óra áll és nem tudnak mégsem át tenni 6 ba,akkor maradnátok?

Nagyon kellemetlenül érintett,főleg hogy ma már reggel mindenki tudott róla,és nem szóltak.Megvárták míg egész nap dolgozom.

köszönöm annak aki el olvasta.Akinek kérdése van,mert valami nem érthető,az nyugodtan írjon.


2011. aug. 30. 16:37
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy lány vagyok.Pedig nekem már tényleg akármi jó lett volna.

De azért álljon már meg a menet,hogy irodából kitesznek szertárt pakolni,mert nem szeretik a családomat a képviselők.

itt sem a végzettségemnek megfelelő munkát végeztem,hanem papírokat írtam,rendeztem stb.

Azért én nagyon örültem neki,főleg hogy egy éve itthon vagyok.Nem tudnék olyan helyen dolgozni,ahol tudom hogy kinéznek,és nem szeretnek,és attól kelljen félnem,hogy mikor hol csesznek ki velem.

Nagyon el vagyok keseredve!:(

2011. aug. 30. 17:10
 12/24 anonim ***** válasza:
73%

A válasz megírásának időpontja: ma 16:44

Ha te csak helyesírás ellenőrzéssel tudsz olvasható mondatokat formálni, akkor gratulálok...

2011. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem pályakezdőként örülnöd kellene egy takarítói állásnak. És majd ha letettél valamit az asztalra akkor követelőzhetsz.
2011. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem érted utolsó a kérdés,vagy a leírás lényegét.

Én nem követelőzök,csupán el gondolkoztatott,hogy ez hogy lehetséges,hogy azért tesznek ki takarítani,mert nem szeretik a szüleimet?!Vagy hogy lehet egy olyan helyen dolgozni ahol kinéznek,és megaláznak.

2011. aug. 30. 17:21
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mondj fel és helyezkedj el máshol.
2011. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok.Nem hiába ültem itthon egy évig,mert minden távol van tőlünk.Nagyon el dugott helyen élünk.

:(

2011. aug. 30. 17:25
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a dolog jó oldalát. 8 helyett 6 órában takarítasz, tehát 2 órával több időd van naponta munkát keresni.

Bár őszintén nem értem, hogy nem találsz munkát. Nekem nincs végzettségem, csak az átlagnál kicsit jobban konyítok a géphez, és egy csomó fusi melóm van így is, és több álláslehetőségem is lett volna, ha legalább egy ilyen végzettségem megvan.

Referenciád van? Ha nincs, akkor arra kéne rámenni, meg hogy minél előbb legyen állásod. Nem pedig berendezkedni véglegesen a közmunkára.

2011. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Amúgy is csak 4 hónapra vettek volna fel,de az is jobb lett volna mint a semmi.

Szabolcs megye...

2011. aug. 30. 17:29
 19/24 anonim ***** válasza:

Szabolcs megyében örülj, hogy takaríthatsz. Egyébként az álláskeresés úgy működik, hogy ha kell, az ország másik felébe is elmész a munkáért.


A nővérem ápolónő, Debrecenben élünk és Sopronban talált munkát. Ki kell használni, hogy fiatal vagy, és könnyen mozdulsz. De tanulni sem lenne hülyeség. Komoly gazdaságinformatikusokat nem tanfolyamon képeznek...

2011. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mégis mihez értesz? Egy informatikusnak pont tökmindegy, hol van, távmunkában tud dolgozni. Ez még nem jutott eszedbe?
2011. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!