Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV. Fizetési felszólítás?

BKV. Fizetési felszólítás?

Figyelt kérdés

Ma kaptam a BKV-tól egy fizetési felszólítást 68ezer forintról,amit ha nem fizetek be feljelentenek,és bírósági útra viszik.

Ez számomra nagyon érdekes hiszen én nagyon ritkán járok BKV-val,és mindig van nálam Bérlet,amit fel is mutatok.

Ez az összeg nagyon sok nekem!Egyedülálló anyuka vagyok,pici gyerekkel,és én ezt nem tudom kifizetni!

Mit tudok tenni ebben az ügyben?

Köteles vagyok fizetni?

Ti mit tennétek?Volt már valaki ugyanebben a helyzetben?

Te mit tettél?Kifizetted?

Mi van,akkor ha nem fizetem ki?

Mit tehetnek ellenem?

A nevemen nincs semmi?Se lakás,se semmi tulajdon!

A felszólítást anyukám vette át,és ő írta alá helyettem!

Várom a segítő válaszokat!Köszönöm!


2010. ápr. 16. 17:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy a levelet az elévülési idő előtt küldik ki, annyira nem hülyék, hogy utána küldjék.
2010. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

ma 00:23

Pedig nem biztos,hogy az alperes tud védekezni a bíróságon,és pont azért mert nem fogja tudni a per napját,így nem fog tudni megjelenni.,

Mi vagyunk az élő példa rá.Igaz nem BKV ügyben hanem Nyugdíjfolyósító ügyben akartak minket majdnem 100 ezer forinttal megkopasztani.Röviden: Apósom meghalt,de állítólag a halála után a nyugdíjfolyósító továbbra is küldte a nyugdíjat a számlájára amit mi a halála után rögtön bevittünk az OTP-be,hogy véglegesen töröljék a számláját hiszen halott.majd mi is meg hivatalosan is értesítették a nyugdíjfolyósító intézetet a halál esetről(érdekes módon erről ok nem kaptak értesítést)

Majd évekig írogattak levelet,hogy fizessünk ennyi és ennyi összeget ,mert mi felvettük továbbra is nyugdíját..Hiába írtuk meg,hogy nem állt módunkban 3 okból sem.

1. A férjem nem tudta a kártya kódját

2.Az OTP a halál bejelentése után rögtön szétvágta és megszüntette a számlát.

3. Mi jeleztük,hogy meghalt,így nem mi vagyunk a hibásak..

Mivel nem voltunk hajlandóak fizetni,jött egy levél amiben megírták,hogy bíróságra került az ügyünk,és több mint 100 ezer forinttal perelnek+ a perköltséget is nekünk kell majd fizetni..

Mi előkerestük az összes hivatalos iratot ami a mi igazunkat támasztja alá,és vártunk arra a napra amikor bemutathatjuk a bírónak..Több hónap után jött egy hivatalos levél,hogy megtörtént a bírósági per,ahol a nyugdíjfolyósító intézet benyújtotta a kérelmet ellenünk.

A bírói ítélet ami végleges: A pert megnyertük,mert nincs semmi bizonyítéka a NY.F.Intézetnek,hogy mi vettük fel a pénzt.Ezért ismeretlen tettesek ellen indíthat eljárást,de nem ellenünk..Így az ügy lezárva..

Igaz a vége jó lett,mert nyertünk,és semmit nem kellett fizetnünk,de NEM VOLTUNK OTT! Már csak a végeredményt tudtuk meg...Érdekes,hogy állandóan tudtak levelet küldeni,és telefonálni,de erről az egyről nem értesítettek minket!

Egyébként az apósom 8 éve halott volt amikor az ügy végleg lezárult.A per előtt mi is többször az elévülési időre hivatkoztunk,és ott világosítottak fel minket,hogy az elévülési idő csak akkor évül el,ha az adott fix idő alatt egyszer sem reagálnak.Ha az utolsó nap jön levél vagy telefon akkor onnantól számítják újra az 5 éves (vagy akár az 1 éves ) elévülési időt...Szóval vannak ügyek amiket nem engednek elévülni főleg ha nagyobb összegről van szó..

2010. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
15:47 A Ti esetetekben azért nem értesítettek, mert nem is volt tárgyalás. A bíró gondolom megnézte a bizonyítékokat és úgy döntött, hogy elutasítja a keresetet. Ilyenkor tárgyalásig el se jut az ügy.
2010. ápr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

tegnap 17:54-nek

Volt tárgyalás,mert a levélben feketén-fehéren le volt írva,hogy a bírósági tárgyaláson mi is történt..rendes jegyzőkönyvet kaptunk a perről,hogy milyen bizonyítékot vitt a nyugdíjfolyósító intézet,és milyen okok voltak amit a bíró figyelembe vett..nekünk annyi dolgunk maradt,hogy aláírtuk a jegyzőkönyvet(amit vissza kellett küldeni,majd meg kaptuk a másolatot,és a végső határozatot..

2010. ápr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ez is csak Mo-n történhet meg. Még nem is hallottam ilyet, hogy a másik félnek esélye sincs elmondani a saját verzióját. És ha ellenetek ítélt volna a bíró, akkor csak a másodfok marad? Besz@rás.
2010. ápr. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!