Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV. Fizetési felszólítás?

BKV. Fizetési felszólítás?

Figyelt kérdés

Ma kaptam a BKV-tól egy fizetési felszólítást 68ezer forintról,amit ha nem fizetek be feljelentenek,és bírósági útra viszik.

Ez számomra nagyon érdekes hiszen én nagyon ritkán járok BKV-val,és mindig van nálam Bérlet,amit fel is mutatok.

Ez az összeg nagyon sok nekem!Egyedülálló anyuka vagyok,pici gyerekkel,és én ezt nem tudom kifizetni!

Mit tudok tenni ebben az ügyben?

Köteles vagyok fizetni?

Ti mit tennétek?Volt már valaki ugyanebben a helyzetben?

Te mit tettél?Kifizetted?

Mi van,akkor ha nem fizetem ki?

Mit tehetnek ellenem?

A nevemen nincs semmi?Se lakás,se semmi tulajdon!

A felszólítást anyukám vette át,és ő írta alá helyettem!

Várom a segítő válaszokat!Köszönöm!


2010. ápr. 16. 17:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyet tudok mondani: ne fizesd be!

ha rajta van, hogy mikor utaztál, és van akkorra bérleted, akkor menj be hozzájuk, és mutasd be...

2010. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nincs rajta a papíron hogy mikor büntetek meg!Most már nem veszek bérletet mert honapok ota a otthonom környékén van a munkahelyem és bérletre nincs szükségem!

Anyukám aláírta helyettem!Ez baj?

2010. ápr. 16. 17:46
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok minden tudsz tenni csak várni...

A menete a következő lesz..Fogsz még kapni legalább 2-3 felszólítást (persze az összeg mindig több lesz a kamat miatt).Mivel te nem fogsz reagálni a levelekre így jön majd egy levél amiben megírják,hogy az ügyedet bíróságra adták,és eljárás indul ellened..Fel fogan szólítani,hogy menj be az irodájukba,hogy a jegyzőkönyvet elolvasd,és utolsó esélyt kapsz a pénz rendezésére.

Mivel még ezen után sem fogsz reagálni,így ők elmennek a bírói ítéletig.Ott nekik kell bizonyítani,hogy te voltál az akit ekkor és ezen a járművőn jogtalanul utaztál,így megbüntettek.Te nem fogsz tudni védekezni,mert nem leszel ott a bírósági pernél(mert nem fognak értesíteni)

A bíró minden adatot figyelembe fog venni..Egy sima cetlin amin csak a neved és a címed van az nem bizonyíték hiszen bármikor előkaphat egy ellenőr egy telefonkönyvet és ki is írhatja(megsúgom csinálják)

Ha csak ennyi bizonyíték van ellened a bíró elutasítja a BKV kérelmét az adósság behajtására..

Ha viszont van olyan írtak ahol a te aláírásod szerepel,amit tényleg te írtál alá aki nyertek,és a behajtási osztályra adják az ügyedet.Akik bírói végzéssel keményen behajtják a tartozásodat(meg a perköltséget is)

De az aláírásnak tényleg valódinak kell lenni,mert te ebben az esetben kérhetsz írás szakértői véleményt..és ha hamis aláírással akarnak pert nyerni,csúnyán megjárják..(ezért evvel nem is szoktak szórakozni,csakis eredeti aláírást szoktak bemutatni)

Szóval ha az elmúlt években 100%-ra tudod,hogy nem büntettek meg,és nem igazoltad aláírással semmit nem tudnak tenni...

<volt BKV dolgozó>

2010. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy átvette, még nem jelent semmit. Sokszor elég, ha hagyod az egészet, de szerintem vedd egy kicsit komolyabban. Először is írd meg feléjük, amit ide is írtál (pl. hogy alig használod a BKV-t stb.).
2010. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
a bkvblogon hasonló esetek vannak, nézz utána
2010. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A BKV Figyelő oldalon többször előjön a téma és ugye egyesek a polgári peres követelést húzzák elő ahol 5 év az elévülési idő. Viszont van egy személyszállításra vonatkozó ami szerint 1 év ( parkolási társaságokra is ez vonatkozik). Egy másik szerint pedig a vasúti személyszállításra 5 év az elévülés. Annyi biztos, h buszra, és villamosra 1 év, a BKV szerint viszont a metrón fogaskerekűn és HÉV-en 5, viszont az ombudsmani vizsgálat kimondta, h nem lehet így megkülönböztetni hiszen egy cégről van szó, tehát 1 év mindenhol. A BKV viszont még az 5 évnél régebbi büntiknél is nyomja a felszólítást. Ez amúgy nem törvénytelen ( de az ombudsman ezt is kifogásolta), hiszen felszólítani bárkit bármire fel lehet akkor is ha alaptalan a követelésed, de ha bíróságon próbálná meg behajtani akkor nem sikerülne, mert elévült tartozást nem lehet.


A másik pedig az, h egy sima levél, amiben az ügyvéd közli ,h a BKV felé tartozásod van és fizessél neki X összeget, az nem hivatalos értesítés. Mi is a probléma vele:

1. Egy sima postán feladott levél nem értesítés, hiszen mondhatod, h meg se kaptad nem lehet ellenőrizni. Erre való a tértivevény, a postás csak neked adhatja oda ( elvileg) és neked alá kell írnod, h átvetted. Ezzel igazolható.

2. Az ügyvédnek mellékelnie kell a meghatalmazó levelet, amelyben a BKV elismeri és aláírássával igazolja, h tényleg eljárhat az érdekében. Megbízólevélnek hívják és az ügyvédnek ezt amúgy minden tárgyalásra vinnie kell a bíróságra ezzel igazolja, h igen a védence megbízta, h képviselje őt.

3. Az ügyvéd és a BKV is azt mondogatja, h bizonyítsd be, h nem te voltál és akkor békén hagynak. A valóság ezzel szemben az, h fordítva működik a dolog, nekik bizonyítani azt, h jogos a követelésük. Létezik olyasmi, h ártatlanság vélelme, vagyis ameddig be nem bizonyítják ,h bűnös vagy addig ártatlannak kell tekinteni.


A BKV honlapján van fent lyen kitétel ,h az aláírás hiánya nem mentesít a pótdíjazás alól. Ez nem igaz, aláírás hiányában ugyan hogy bizonyítják, h tényleg ő volt aki lógott, pláne ha bemondásra írták fel az adatokat? Egy aá nem írt papírt nem fogadhat el a bíróság bizonyítékként, ha mégis megteszi akkor hajrá lehet írni papírt arról, h a BKV tartozik neked pár millával, amit vállal, h mondjuk hó végén kifizet neked. Az aláíráshoz meg odaírod, h nem írta alá, és lehet a bírósághoz menni ,h hajtsák be rajtuk.


A helyes eljárás ilyen ügyvédi fenyegetések ( de más fenyegetéseknél is)

Sima levélként jött? Kukába dobni és elfelejteni, nem kaptad meg

Tértivevényesként jött? Aláírod, majd erre már válaszolsz és megkéred az ügyvéd urat, h küldje át a jegyzőkönyveket, amik a büntetést igazolják és a megbízólevelét, h jogosult a BKV képviselőjeként eljárni.

Ha nem küldi ezeket el akkor nincs miről beszélni.

Ha a jegyzőkönyvön bármi nem stimmel akkor szintén megírni és közölni ,h nem fizetsz.


Ha a bíróságtól jön fizetési meghagyás ( aminek az esélye ezeknél az eseteknél majdnem nulla) akkor 15 napon belül írásban ellentmondani ( fontos, ha nem mondasz ellent és nem időben akkor jogerős lesz és behajtják). Ellentmondás esetén perré alakul át, ilyenkor vagy belenyugszik az ügyvéd és nem indítja meg a pert ( ilyenkor vmennyi illeték befizetése esetén elindul) és akkor rövidesen megszüntetik az eljárást, vagy per lesz és nekik kell bizonyítaniuk, h a követelés jogos.


Egyébként az ügyvéd levelében az előre elksézült válaszok is érdekesek. Vmi ilyesmi szokott lenni:

A tartozást elismerem kifizetem a mellékelt csekken

A tartozást részben vagy egészben már rendeztem, bizonylatokat mellékelem.

A tartozást elismerem, de nem tudom egy összegben fizetni, részletfizetést kérek.


Olyan miért nincs, h nem ismerem el? Ill. van, ez esetben levél megy a kukába.

2010. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:51 vagyok...bocsika a sok hibákért de kicsit kapkodtam,de remélem érthető amit írtam.

Még valamit.Az elmúlt 5 év alatt bármikor megbüntettek,és te aláírtad a papírt ami a büntetésnél egy eljárás..(erre írja rá az ellenőr,hogy melyik nap,melyik járművőn utaztál jogtalanul,és a végén az aláírásoddal elismered,hogy jogosan büntettek meg)Ha volt ilyen írta akkor evvel már nyert is a BKV mert van bizonyíték...

de addig ne fizess amíg nem vagy benne biztos,és ha kell nézd meg a jegyzőkönyvet,hátha attól te is okosabb leszel..(talán védekezni is fogsz tudni)

2010. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ha az ellenőr elkap akkor nem kell aláírni vmi papírt, hogy elismered, hogy nem volt nálad jegy? Nem hiszem, hogy csak úgy be akarnak vasalni ennyi pénzt. Csak van valami a kezükben, az átvett levél kevés.
2010. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Menj be a BKV-hoz és nézd meg miért büntettek meg, főleg ennyi pénzre :S Én sem fizetném ki, és biztosan emlékeznék rá, ha megbüntettek volna.
2010. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Postai úton kell elkérni a jegyzőkönyvet,vagy inkább be kéne mennem hozzájuk?
2010. ápr. 16. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!