Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV. Fizetési felszólítás?

BKV. Fizetési felszólítás?

Figyelt kérdés

Ma kaptam a BKV-tól egy fizetési felszólítást 68ezer forintról,amit ha nem fizetek be feljelentenek,és bírósági útra viszik.

Ez számomra nagyon érdekes hiszen én nagyon ritkán járok BKV-val,és mindig van nálam Bérlet,amit fel is mutatok.

Ez az összeg nagyon sok nekem!Egyedülálló anyuka vagyok,pici gyerekkel,és én ezt nem tudom kifizetni!

Mit tudok tenni ebben az ügyben?

Köteles vagyok fizetni?

Ti mit tennétek?Volt már valaki ugyanebben a helyzetben?

Te mit tettél?Kifizetted?

Mi van,akkor ha nem fizetem ki?

Mit tehetnek ellenem?

A nevemen nincs semmi?Se lakás,se semmi tulajdon!

A felszólítást anyukám vette át,és ő írta alá helyettem!

Várom a segítő válaszokat!Köszönöm!


2010. ápr. 16. 17:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be, úgy akkor megmutatják neked és nem kell annyit várnod sem.
2010. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Tértivevényesként jött a levél!

Dr. Bartus Ildikó ügyvédet bízták meg!

Ha más írta alá helyettem a téritvevényt,vagyis az anyukám,akkor még ha azt is bizonyítani akarnák hogy én írtam alá,akkor az sem igaz ügye?

Mindig is kisgyermekes bérletem volt.A bérletem még megvan!Eltettem!Ha bemegyek és bemutatom hogy volt kisgyermekes bérletem akkor az jó bizonyíték lehet?

2010. ápr. 16. 18:19
 13/25 anonim ***** válasza:
Az ügyvédtől kérd a bizonyítékot, jegyzőkönyvmásolatokat, ajánlott levelet irj neki.
2010. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
egyébként is:a BKV eddigi belső gyakorlata szerint a polgári törvénykönyvi rendeletbe foglaltak alapján számította az 5 év elévülést, de rájuk a személyszállításra szabott rendelet az érvényes tehát 1 év az elévülés
2010. ápr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

ma 17:51 vagyok.

A jegyzőkönyvet csak személyesen tudod megnézni.

Érdemes is ilyenkor amikor már ügyvédi felszólítást kaptál.

A levelet átvettétek,vagyis édesanyád aláírta,így ő igazolta,hogy ismer,tudja hol vagy..Ezen semmit nem változik.A levél lényege,hogy később ne tudj avval védekezni,hogy te nem kaptál semmi figyelmeztetést.(az anyukád aláírása igazolja,hogy ők küldtek levelet)Ha avval érvelsz,hogy anyukád nem adta át,nos akkor őt is megbüntethetik.

Valaki írt az elévülésről.Igen abban igaza van,hogy bizonyos járműveken 1 év de van ahol 5 év az elévülés ideje.Vegyük az 1 évet. Ha 1 évig nem kap az illető levelet,telefont vagy bármi értesítést arról,.hogy adóssága van akkor elévült az ügy.De ha az utolsó nap mielőtt lejárna az 1 év kap bármi értesítést már nem évül el,hanem onnan újra ketyeg az óra.Ezért mondják,hogy van olyan adósság ami soha nem évül el,mert mindig jelentkeznek...Van aki 4 évig semmit nem kap,már rég nem is emlékszik,hogy 4 éve hol volt.Egyszer csak jön egy levél,hogy tartozik...De még időben jelzik így él a tartozás követelése..

Elképzelhető,hogy évekkel ezelőtt megbüntettek,de már rég nem is emlékszel rá..Ezért érdemes megnézned a jegyzőkönyvet..Ilyen nagy összegeknél,és főleg amikor már ügyvéd is foglalkozik vele,nem árt utána nézni a dolgoknak..

2010. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

akkor mégegyszer:


Tértivevényesként jött? válaszolsz ajánlott levélben,és megkéred az ügyvédet, hogy küldje át a jegyzőkönyveket,(másolatot) amik a büntetést igazolják és a megbízólevelét, h jogosult a BKV képviselőjeként eljárni.

Ha nem küldi ezeket el akkor nincs miről beszélni.

Ha a jegyzőkönyvön bármi nem stimmel akkor szintén megírni és közölni ,h nem fizetsz.

2010. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

amúgy ezt nem is nagyon értem:


"Ez számomra nagyon érdekes hiszen én nagyon ritkán járok BKV-val,és mindig van nálam Bérlet,amit fel is mutatok.

Ez az összeg nagyon sok nekem!Egyedülálló anyuka vagyok,pici gyerekkel,és én ezt nem tudom kifizetni! "


Most ha kevesebb lenne az összeg kifizetnéd, pedig sose blicceltél? Vga ha sose blicceltél, hogy fordulhat meg egyáltalán a fejedben, hogy ki kéne fizetni, de nem bírod??

2010. ápr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szép egy igazságszolgáltatás lenne, és talán alkotmányilag is aggályos, hogy ha az alperest nem értesítenék és nem adnának lehetőséget neki a védekezésre :)

Per esetén az alperest idézik, tehát olyan nincs, hogy ISMERT tartózkodási hely esetén az alperes személyt nem értesítik...


Ekkora hülyeségeket ne beszéljen már senki. Pláne ne úgy, hogy "BKV"-sként írja alá, hogy hitelt is adjon az ilyen hülyeségnek.

2010. ápr. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az elévülési idő a levél átvételétől újra indul.
2010. ápr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nem indul újra, ha már eleve elévült.
2010. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!