Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan személy segítségét...

Olyan személy segítségét kérem aki ért a joghoz, segítene? A negatív hozzászólásokat kérem mellőzni, én is tudom hol hibáztam el.

Figyelt kérdés

2 éve hogy Bérbe adtam a lakásomat. A bérleti szerződés határozatlan.

A bérlet felmondási idő egy hónap.

Nem részletezem, mennyi mindennel tartozik, hogy milyen agresszív aljas alak a bérlőm.

A lényegre térek!!! És erre szeretnék tisztességes segítséget kérni.

A bérlőmnek és annak ügyvédjének

Az én ügyvédem tértivevényes

levelet küldött, hogy egy hónapon belül hagyja el a lakásomat, a lakásomat az eredeti állapotában adja át a lakáskulcsokkal együtt.

Véltem ami be is igazolódott, a többszöri kézbesítést nem vette át, a posta ládájában hagyott értesítést sem vette át a postán, és persze esze ágában sem volt teljesíteni a kiköltözést.


A Kérésem, a Kérdésem az, hogy, hogyan perelhető a bérlőm ügyvédje aki nem értesítette a védencét ( a bérlőmet) hogy ügyvédi felszólítás érkezett, hogy egy hónap alatt el kell hagynia a lakásomat.

Az ügy áll, mert az én ügyvédem egyenlőre nem tudja folytatni az ügyfelei ügyeit, mert az irodáját átalakítják.

Ez lenne a másik kérdésem, hova fordulhatok mert az ügyem áll,hivatkozva az ügyvédtől kapott mailra.

Megtehet-e egy ügyvéd olyat, hogy amikor elvállal egy ügyet, előtte nem értesíti az ügyfeleit, hogy ettől-eddig nem tudja az ügyeket intézni??

Az én ügyemet 2 héttel előtte vállalta el hozzá teszem nem kevés pénzért, holott neki tudnia kellett hogy az én ügyem pontosan abba az időszakba esik amíg ő távol van. Egyszóval itt állok tehetetlenül.

A bérlő sz@rik az egészre, szerintem jókat röhög a markába, hogy kifogott egy ilyen "hülyét" és esze ágában sincs elhagyni a lakásomat.

Az ügyvéd úgyszintén sz@rik az egészre.

Jó tanács? Kihez fordulhatnék ebben a számomra ismeretlen útvesztőben? Kérem ha tudnak jó tanáccsal szolgálni segítsenek! És kérem mellőzni a negatív hozzászólásokat, épp elég bajban vagyok.

Előre is köszönöm az igazán segítő tanácsokat.



2016. júl. 15. 00:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Még annyi, mert visszaolvastam, hogy megakarja vásárolni, de semmi összegért 4 milkáért, mert hogy ő annyi mindet költött a lakásra. Számlákat nem mutatott.

Nos erről akarunk meggyőződni, mi a csudát lehet egy bútorozott kifestet lakásban tenni, ha csak nem kidobta az én bútoraimat, és az ő új bútorait velem akarja megfizettetni. A lakásom értéke 12 milka, annál alább nem adom, mert hogy a mai árak mellet talán egy panelre futja.

Még egy gondolat, lehet , hogy valami bűnöző lakja, azért titkolja , menekül a lakáslátogatás kapcsán.

Már mindenféle marhaság jut az eszembe, na megyek is aludni mert mindjárt lefordulok a székről.

2016. júl. 16. 01:02
 12/13 anonim ***** válasza:
Majd ird mar le legyszi, mi volt!
2016. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

# 12.Kösz hogy érdeklődsz.


# 10/12. cikkben amiket akkor írtam abból semmi sem lett.

Ismét menekülőre fogta , hivatkozva, hogy ott van a kislánya barátnője, és nem szeretné ha bármi vitát hallanának a gyerekek.

Ismét adott egy időpontot, " azt mondta ,majd kedden egyeztetjük az időpontot, hogy szerdán megnézhetem a lakásomat."( úgy tűnik a nyúl viszi a puskát)

A pofátlanja kedden késő este hívott hogy szerdán fél 8 -és nyolc között találkozhatunk. Gondolom "úgy gondolta, hogy én nem tudok időt szakítani a munkám miatt." De tudtam, és végre megláthattam a lakásomat. Nincs ott semmi beruházás, mindent láthattam, de a nagyszobábát azt nem, nem engedet be, mondván " ott alszik a kislánya"

A bérletidíjjal kapcsolatban, ismét igérgetés, "majd a héten hozza"

Talán fejlemény, v átverés akar lenni a következő?" nem tudom.

Azt mondta, hogy 8 milkáért megveszi, 4 milkát előre kifizetne, nem, nem, én nem egyezem bele, csak akkor, ha a 8 milkát átutalja készpénzbe,abba beleegyeznék csak szabaduljak meg tőle.

Voltam a gyámhatóságnál mert a kiskorú gyermekem érdekeit Ők védik. Ott elmondtam nekik ezeket a nem igazán kecsegtető fejleményeket.

Adtak egy nyomtatvány amit kikel töltenem, ha elakarom adni a lakást, és egy ügyvéddel regisztráltatnom.

Az ügyvédem szabadságon van, csak hétfőn tudok konzultálni vele.

Majd írok a fejleményekről. Oké?

2016. júl. 21. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!