Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan személy segítségét...

Olyan személy segítségét kérem aki ért a joghoz, segítene? A negatív hozzászólásokat kérem mellőzni, én is tudom hol hibáztam el.

Figyelt kérdés

2 éve hogy Bérbe adtam a lakásomat. A bérleti szerződés határozatlan.

A bérlet felmondási idő egy hónap.

Nem részletezem, mennyi mindennel tartozik, hogy milyen agresszív aljas alak a bérlőm.

A lényegre térek!!! És erre szeretnék tisztességes segítséget kérni.

A bérlőmnek és annak ügyvédjének

Az én ügyvédem tértivevényes

levelet küldött, hogy egy hónapon belül hagyja el a lakásomat, a lakásomat az eredeti állapotában adja át a lakáskulcsokkal együtt.

Véltem ami be is igazolódott, a többszöri kézbesítést nem vette át, a posta ládájában hagyott értesítést sem vette át a postán, és persze esze ágában sem volt teljesíteni a kiköltözést.


A Kérésem, a Kérdésem az, hogy, hogyan perelhető a bérlőm ügyvédje aki nem értesítette a védencét ( a bérlőmet) hogy ügyvédi felszólítás érkezett, hogy egy hónap alatt el kell hagynia a lakásomat.

Az ügy áll, mert az én ügyvédem egyenlőre nem tudja folytatni az ügyfelei ügyeit, mert az irodáját átalakítják.

Ez lenne a másik kérdésem, hova fordulhatok mert az ügyem áll,hivatkozva az ügyvédtől kapott mailra.

Megtehet-e egy ügyvéd olyat, hogy amikor elvállal egy ügyet, előtte nem értesíti az ügyfeleit, hogy ettől-eddig nem tudja az ügyeket intézni??

Az én ügyemet 2 héttel előtte vállalta el hozzá teszem nem kevés pénzért, holott neki tudnia kellett hogy az én ügyem pontosan abba az időszakba esik amíg ő távol van. Egyszóval itt állok tehetetlenül.

A bérlő sz@rik az egészre, szerintem jókat röhög a markába, hogy kifogott egy ilyen "hülyét" és esze ágában sincs elhagyni a lakásomat.

Az ügyvéd úgyszintén sz@rik az egészre.

Jó tanács? Kihez fordulhatnék ebben a számomra ismeretlen útvesztőben? Kérem ha tudnak jó tanáccsal szolgálni segítsenek! És kérem mellőzni a negatív hozzászólásokat, épp elég bajban vagyok.

Előre is köszönöm az igazán segítő tanácsokat.



2016. júl. 15. 00:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod, hogy az ügyvéd értesítette-e a bérlőt. Lehet, hogy igen, csak figyelmen kívül hagyta és/vagy hazudik. Ha ez bebizonyosodik, olcsó vigasz lesz, mert az ügyvéd ellen indított pert elveszítenéd.


Én a helyedben először a saját ügyvédemet tenném rendbe. Valamire leszerződtetted, ha ezt nem teljesíti, akkor mehet a levesbe, és keress másikat. Természetesen a pénzt követeld vissza tőle, ebben akár az új ügyvéd is segíthet.

2016. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
De legalább ha normálisan megfogalmaznád a mondandódat... elkezdtem olvasni, de a felénél feladtam, ez így egy jó hosszú hányás. Igazán nagy tisztelet jár annak, aki ezt képes végigszenvedni.
2016. júl. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2 eve kozjegyzo elott kellett volna kotni a szerzodest. Most akkor egybol kerhetned a vegrehajtast... a bankok is igy csinaljak...
2016. júl. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ConnectCare ***** válasza:
81%

Ehhez szerintem nem is kell ügyvéd.


Vagy keresni kell egy ügyvédjelöltet (az ismeretségi körben valaki fia/lánya biztos az, van annyi, mint fűszál a réten), aki harmadannyiért meló után szerkeszt egy keresetlevelet meg kiokosítja a kérdezőt vagy el kell menni bírósági panasznapra és ott kérni segítséget.


Szerintem tárgyalni ilyen ügyet lehet ügyvéd nélkül, egyedül is, a dolog egyáltalán nem félelmetes és kis segítséggel lazán nyerhető.

2016. júl. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jelölöm a zöldet:D


Egy kivételével, negatív véleményre legfeljebb mínusz jár:(

2016. júl. 15. 09:46
 6/13 A kérdező kommentje:

# 1-ke.

Nem veszíteném el a pert. Persze ez nem per lenne az ügyvéddel szembe.

Ezt úgy nevezik" Etikai vétség"

Ezzel lehet keresetet benyújtani az Ügyvédi Kamarához

Ezt egy ügyvéd mondta, és ő tanácsolta hogy adjam be a kérelmet.

Ennek büntető vonzata, ha a kamara úgy látja megrovás,ha nagyobb a vétek, akkor kizárják a kamarából.

Szerintem nagy a vétke, ezt majd közölni fogom akkor, ha az ügy odakerül, természetesen akkor is, ha nem nekem adnak igazat.

Tanulságnak, annak érdekében, hogy mások ne kerüljenek ilyen csapdába.

2016. júl. 15. 10:06
 7/13 A kérdező kommentje:

ConnectCare:) aranyos vagy, de nekem nincsenek ügyvédtanuló kapcsolataim se a baráti körnek.

Ha lenne se bíznám kezdőkre, tanult tapasztalt emberre van szükségem.

Szokás mondani " minden hájjal megkent vén róka"


Ilyen ügyvédre lenne szükségem.

2016. júl. 15. 10:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átgondolnám azokat a lehetőségeket is, amik hogyismondjam... Mondjuk úgy, az én lakásomban NEM MARADNA albérlő, ha én azt nem akarom; meg tudnám oldani.
2016. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor, neked semmi közöd ahhoz, hogy az ügyvédje értesítette-e az ügyfelét. Viszont nem is kell ezzel foglalkoznod. Kézbesítési vélelem miatt a második sikertelen kézbesítést követő 5. munkanap a levelet kézbesítettnek kell tekinteni (vagy akár azonnal, ha direkt nem vette át a postástól).


Ha ez az időszak és az 1 hónap letelt, azzal a bérlő jogcím nélküli lakáshasználóvá válik, így indítható polgári per a kilakoltatás és kártérítés iránt.


Továbbá hiszed vagy sem, nem hülye az ügyvéded. Nem véletlenül választotta a mostani időszakot a felújításra. Jelenleg tart a törvénykezési szünet (aug 20.-ig) a bíróságokon. Egy formanyomtatvány néhány pontját kitölteni, és a keresetet benyújtani amúgy se nagy erőfeszítés.

2016. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 8/ Miért te mit csinálnál? Nekem is vannak verzióim, mondjuk fizetnék két verőlegénynek akik ellátnák a baját, attól még nem fogja elhagyni a lakásomat. Amúgy verőlegényekkel sincs ismeretségem.

Ki nem pakoltathatom megtermett legényekkel a bútoraival, hisz a törvény őt is védi, és idegeneket be sem engedne a saját rokonomat aki kifestette,, új fürdőszoba, járólap az előtérbe ez a beruházás 700 ezerbe került. Plusz ott vannak, akarom mondani az értékes koloniál bútoraim, amit a férjem vásárolt. Egy év alatt nem tudtam összehozni egy időpontot, hogy a saját lakásomat megtekinthessem, hogy egyáltalán milyen állapotban van a lakásom. Amúgy nekem is van kiskorú gyerekem, az apja után ő az örökös(apja meghalt) a gyámhatóság semmit nem tud tenni, segíteni . ( megjegyzem amikor előrukkoltunk az ügyvédnél a verőlegényekkel,azt mondta ez is megoldható, de ő semmiről sem tud.

Holnap estére többet fogok tudni, mert megállapodtunk egy időpontban, hogy végre meglátogathatom a lakásomat, annak állagát. De ez, egyáltalán nem biztos, mert hogy ezen a héten 3x volt megbeszélve de kifogásokat keresett, és nem jött létre a találkozás. Reménykedem a holnapban, de tudom hogy arra pályázik hogy a 2 szobás összkomfortos, téglaépítésű társas lakásomat meg vegye. Gyakran mondta, hogy szeretnek ott lakni. Mi előtt valaki támadna, a bérleti díja ami 45 ezer Ft, az infláció miatt költséget nem emeltem 2 éve ugyan annyi min a kezdetben, a rezsiköltségek sem túlárazott,egyedül a téli gázfűtés, amit nem tud felfogni , v nem akarja felfogni, hogy átalánydíj van ami év közben nem sok, de évégi elszámoláskor a különbözetet a szolgáltató elküldi, az nem kevés összeg. De mindenhol ez van, és mindenkinek rendezni e kell az elfogyasztott energiát a szolgáltatók felé.

Bocsika, ha hibák vannak, de nagyon fáradt vagyok,éjjel 3 kor mentem aludni, és fél hatkor már ébren voltam mert nem hagy aludni ez az eset.

2016. júl. 16. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!