Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e, esetleg érdemes-e...

Lehet-e, esetleg érdemes-e lépni ezügyben a munkabíróság felé vagy felesleges? (lent)

Figyelt kérdés

Egy ismerősömet 54 évesen 11 év munkaviszony után elküldték a cégtől!A háttérben "pénzügyi okosság" áll, persze a felmondó papíron a válság miatti bevétel visszaesésre hivatkoznak!Tehát kamu, de ami érdekelne, hogy mivel kb. 2 év kellene neki a nyugdíjhoz (hivatásos katona volt előtte-->korkedvezmény) és 50 év feletti, így nem tartozik-e "védett" kategóriába, akit csak kivételes esetben lehet elküldeni!? Az új vezetés véletlenszerűen küldte el az embereket, volt aki 2 hónapja van ott és maradt, de volt akit 8-10 év után küldtek el!Érdemes lépni ezügyben?

(ha valamit nem fejtettem ki rendesen, de tud valaki segíteni az jelezze legyen szíves és reagálok rá..köszönöm előre is!!)


2010. ápr. 12. 14:46
 1/2 anonim válasza:
Ha nem is egyből a munkügyi bíróságra viszitek az ügyet, de egy tanácsadást mindenképpen megér a dolog, hogy okosabbak legyetek. Úgy értem szerintem minden munkaügyi bíróságon van ingyenes jogi tanácsadás, és ott konkrét válaszokat tudnak adni a kérdéseitekre. Szerintem egy ilyen próbát mindenképpen megér a dolog.
2010. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Állítólag volt bent, de már nincs ilyen ingyenes tanácsadás...Ő is erre gondolt egyből, de meglepve tapasztalta, hogy már nincs!Mindenesetre köszönöm szépen válaszod!!!
2010. ápr. 13. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!