Váláskor a ház ilyen esetben már közös vagyonnak
számít?
Figyelt kérdés
Külföldi munkával + apám legénylakásának eladásával összekerestem a pénzt egy családi házzal. Ez 2,5 évvel a házasságom előtt volt. Tehát elvileg nem közös vagyon.
DE!
Mivel nem vagyunk valófélben, ezért szeretnénk felújításokat végezni: új kerítés, lefesteni a házat. Ilyenkor ha utólag elválnánk akkor a ház más közös vagyonnak minősül?
Férfi vagyok, és ugye köztudomású, hogy nekünk nincsenek jogaink. Ez a baj.
Haver, azért mert ökörségeket beszélsz nem lesz mindenki hölgyem meg femnáci. Ha ennyire fosol a házasságtól ne házasodj.
2016. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
12/15 A kérdező kommentje:
11: Ha férfi vagy, akkor fogsz még pofára esni. Mivel akkor nem lehetek ott, így előre röhögök rajtad. Amúgy nem az én hibám, hogy feminácik, és hozzád hasonló idióták írogatnak ide, akik még a kérdést sem tudják elolvasni.
2016. máj. 15. 15:48
13/15 anonim válasza:
Ha ennyire félted (joggal) a vagyonodat, miért nem kötöttetek házassági szerződést?
Akkor lettél volna férfi, most nem kéne jogfosztottságról siránkoznod. Ha kötöttetek, akkor értelmetlen a kérdés. Minden ott van a szerződésben.
Nekem furcsa, hogy a feleségeddel (akivel nem vagytok válófélben, de azért - a kérdés alapján - felmerült a gondolat,"mi lenne ha") KÖZÖSEN újíttatod fel a SAJÁT házadat, de az már nem tetszik, ha ezáltal jogot is szerez a vagyon egy részére. (De hát ezek csak amolyan csacska csajos gondolatok.) Tisztelettel: Béla
2016. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
14/15 anonim válasza:
Nem, ez a Te tulajdonod marad akkor is. Ezek csak állagmegóvó beruházásnak minősülnek. Ezekre lehetőleg ne vegyetek fel hitelt, mert akkor egy válás esetén annak felét meg kell fizetned (mindegy kinek a számlájáról vonták stb) Azonban ha pl hozzáépítesz garázst, szobát, az már értéknövelő beruházás, és akkor keletkezik tulajdoni hányada (mindegy kinek a nevén van az ingatlan ). Mondjuk egy házassági szerződés pluszban soha nem árt, ha meg nem akarja aláírni, hát......... Amúgy a férfiaknak is van joga. Általában azért vannak rosszul végződő válások anyagi téren, mert nem ismerik a jogszabályokat, megegyeznek valami hülyeségben csak, hogy ne legyen per és utána már cseszhetik. A másik meg mikor hiába magyarázza el neki ügyvéd, jogász akárki, hogy ezt meg ezt nem érdemes követelni, mert nem jár, de akkor is kötik az ebet a karóhoz. Na az ilyeneken lehet jól keresni az ügyvédnek, mert egy idő után ráhagyja az ügyfelére, mert hiába magyaráz neki. Így amit meg lehetne úszni egy körből,az lesz 3-4. Az meg több pénz.
2016. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
15/15 anonim válasza:
Házasság alatt is lehet ám házassági szerződést írni. Teljesen igazad van, hogy nem akarsz osztozni. Mondom nőként.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!