Váláskor a ház ilyen esetben már közös vagyonnak számít?
Külföldi munkával + apám legénylakásának eladásával összekerestem a pénzt egy családi házzal. Ez 2,5 évvel a házasságom előtt volt. Tehát elvileg nem közös vagyon.
DE!
Mivel nem vagyunk valófélben, ezért szeretnénk felújításokat végezni: új kerítés, lefesteni a házat. Ilyenkor ha utólag elválnánk akkor a ház más közös vagyonnak minősül?
Férfi vagyok, és ugye köztudomású, hogy nekünk nincsenek jogaink. Ez a baj.
"Férfi vagyok, és ugye köztudomású, hogy nekünk nincsenek jogaink. Ez a baj."
Az a baj hogy nulla agyad van, de legalább az ökör sablonokat jól betanultad.
Ha volt egy házad házasság előtt, az nem házasság alatt megszerzett vagyon, de az értéknövekedése már az. A felújítás alatti értéktöbblet már közös. Majd az ügyvédek, meg értékbecslők megmondják ez kb mennyi, mr jognélküliférfi.
# 2:
"A felújítás alatti értéktöbblet már közös. Majd az ügyvédek, meg értékbecslők megmondják ez kb mennyi, mr jognélküliférfi."
Azért abban ne legyünk olyan biztosak, hogy az az értékbecslés objektív lesz. 2004-ben, amikor édesapám meghalt, az akkor 40 éves soha fel nem újított Budapest külvárosában lévő, elektromos fűtéssel rendelkező, részközműves 100 m2-es Kádár-kockáját felértékelték 23 millió forintra, amire akkor igen tekintélyes örökösödési illetékes kellett fizetnem. Ha az inflációt nézem, a ház már ~35 millió forintot ér. A környéken jobb állapotban lévő házakat 15-20 millióért lehet vásárolni.
Kb. ennyire lehet bízni az értékbecslésben.
1-es: Köszönöm. Meg akartam kérdezni, hogy a mi világban ez mennyire korrekt, de már megkaptam a választ. :)
2-es: Az a baj, hogy egy tahó femináci vagy, aki szándékosan kötekedik, mert fél az Okos Férfiaktól.
3-as: Köszi a választ.
4-es: Nagyon is eleven. Még a mai napig is tart. Ez a baj. A közös ház MINDIG a nőé, csak szülnie kell. Kivételt képez, ha az apának adja a gyereket, mert akkor ugye egyértelmű.
Ezért írtam, hogy "talán".
A gyereket a nők pénzforrásnak tekintik, amivel az apát lehet fizetésre kötelezni. Gyerektartás + egyéb kiadások, amiket a gyerektartásból "kéne" ugye fizetni. :)
Kérdező, a jogszabályok nem tesznek különbséget férfi és nő között. A közös ház sosem lesz a nőé. Persze olyat lehet, hogy megegyeznek, hogy a tartásdíj helyett a nő kapja a házat, de ez megegyezés kérdése. Olyan nincs, hogy elvész a vagyonod más hasznára.
Az értékbecslés meg támadható. Ha nem ér annyit, amennyire felbecsülik, akkor fellebbezni kell vagy perelni.
8: Nézze hölgyem, nekem nem kell a rizsa. Amit ír, az csak az elméleti jog. Én most a "joggyakorlatról" beszélek.
Ez volt az oka, hogy eleve nem köteleződtem el, amíg nem volt saját házam. Csak hát ugye ezesetben a bírónői szeszéllyel van gond. Nem tudni előre, hogy mennyit kell majd utólag fizetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!