Csak egyházi esküvő esetén a váláskor hogyan zajlik a vagyonmegosztás? Azért kérdezem, mivel az egyházi esküvőt nem ismeri el a polgárjog?
Leültök, és mint két értelmes felnőtt ember megegyeztek.
Ha nem megy felszerelkeztek kisbaltákkal.
De miért ne menne? Értelmes emberek vagytok. Nem kell gyűlölettel elválni, hanem szelíden, mint ősszel ágtól a levél.
1. Ki mondta, hogy rólam van szó
2. Mit mond a polgárjog?
Azon gondolkodom, hogy jobban megéri-e az egyházi esküvő, mert akkor anyagilag nem lennék annyira kiszolgáltatott, mint a polgárinál. A polgári esküvővel az a baj, hogy a házasság után szerzett vagyon (főleg ha gyerekeke is vannak) a nőé. A férfi csak azt kapja, amit a nő meghagy neki. Ez nem jó. Ezért is fölösleges megnősülni. Viszont a női egó számára vagy nagyon fontos a jogi kapcsolat. Szóval… csapdahelyzet. Kibúvót kell keresni, ahol a férfi reménykedhet az igazságos vagyonmegosztásban. (Persze az igazságos gyerekmegosztásra ilyenkor sem.)
Miért érzem úgy, hogy csak egy buta feminácival beszélgetek?
Úgy, hogy ez már a 21. század, és férfi vagyok. Nincsenek jogaim. Ezért nagyon fontos, hogy már a házasságkötéskor mérlegeljük a későbbi jó válást. Így a nő is megkapja, amit akar (legtöbbször pont ők erőltetik a szimbolikus gondolkodásmódjuk miatt), és mi is, hiszen nem számít jogi kapcsolatnak, és a gyerekeken kívül nem sok mindent tud elvenni. Bár ez utóbbi is nagy betűs TRAGÉDIA, de van egy régi mondás: ’A sz@rt mrá csak fokozni lehet.” Szóval egy férfinak alaposan végig kell gondolnia, hogy egyáltalán köt-e házasságot, és mifélét.
Miért érzed úgy, hogy csak egy "buta feminácival" beszélgetsz?
Hát azért, mert szoktak az emberek tévedni, főleg ha "megérzésről" van szó. Jelen esetben is egy jókora tévedésről van szó. De sok boldogságot az ifjú párnak, és boldog családi életet kívánok - és akkor ez az egész előrevetített aggódás eltűnik. Ez pedig kettőtökön múlik, hogy ilyen legyen. Rajtad és a választottadon - végső fokon ez is rajtad, mert olyat válassz, akivel boldogan élsz,míg meg nem haltok!
Tehát csak egy femináciról van szó. Már azt hittem, hogy komolyan kell téged vennem. :)
Viszont tetszik, ahogy komolykodni próbálsz. :) Talán elsütöm egy shit-tesztnél. :)
Szia!
A polgárjogi részét nem nagyon tudom, csak annyit, hogy polgári értelemben az egyházi házasságkötést nem ismeri el itt nálunk Magyarországon az állam. Tehát gondolom a vagyonjogi része úgy működik, mintha csak együtt élnétek.
Viszont érdemes azt is látni, hogy az egyházi és polgári házasságkötés nincs azért teljesen szétválasztva. Kezdjük ott, hogy a protestáns egyházak (pl. református, evangélikus) csak megáldják a megkötött polgári házasságot, tehát anélkül ott nem lehet házasodni, hogy nincs polgári. Katolikus esküvő elvileg lehetne, viszont általában szokta kérni az egyház az "igazolást" a polgári házasságról is. Ennek oka az, hogy az egyház nem szeretne asszisztálni olyan házasságkötéshez, ami polgárjogilag nem jöhetne létre. Jó példa: van egy polgári házasság, de mondjuk a férfi el akar venni egy másik nőt egyházilag. Nem teheti meg, amíg a másiktól polgárilag el nem vált, mert fennállhatna a bigámia esete.
Szerencsére katolikus vagyok.
Az igazolást illetően meg beszélni kell a pappal. Vagy pedig "majd küldjük"...
Egyházi esküvő nem fog menni a polgári nélkül.
Viszont, ha a pap anyakönyvet is vezet, akkor ezt elfogadják polgári esküvőnek is.
Ha zavar a vagyon, akkor kössél házassági szerződést, ahol kikötöd, hogy minden addigi vagyonod a tiéd (egyébként 15 év után lenne közös), valamint a házasságban szerzett vagyonod is a tiéd.
Ezen kívül meg lehet egyezni a válás menetében, feltételeiben is.
De ezek után aki megesküszik veled, azt megnézem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!