Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme a 2szeres életfogyt...

Mi értelme a 2szeres életfogytiglannak?

Figyelt kérdés
Olvastam egyszer az interneten, hogy egy gyilkos kétszeres életfogytiglant kapott. Nem lett volna elég egyszeres?
2010. márc. 28. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
amerikában szoktak ijeneket adni de ott nem ujdonság a 4-5szőrős életfogytiglant is de szerintem azért mert igy biztosabban nem szabadul kiXD
2010. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem...mert az eletfogytiglan (ha jol tudom) 14 evet jelent.

Tehat ha 2x-es eletfogytiglan kap akkor 28 evet kell ulnie.

2010. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
háá most ezt nem értem ott ennyire hülyék lennének az emberek:O Az életfogytiglan sztem az jelenti h élete végéig a sitten van nem?? xD
2010. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mivel az államok nagy részében nincs halálbüntetés ezét úgy fejezik ki az ügyek közti büntetés nagyságát hogy elítélik mondjuk 300 év börtönre
2010. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nincs halmazati büntetés, ott ha egy bűnöző több vádpontban is bűnös, azokra külön-külön szabnak ki büntetést. Így pl egy kettős gyilkosság esetén kaphat mindkettőért életfogytiglani büntetést. Ha az egyik alól fel is mentik valami miatt, a másik még mindig érvényes.
2010. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bumbi02 ***** válasza:
amennyire én tudom, az életfogytiglan 25 évet jelent magyarországon.. de igen, amerikában simán rászabnak az emberrre 300 évet.. ez azé jó mer jómagatartásér simán lehet belöle elengedni 1-2 évet:))
2010. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mo-on is van tényleges életfogytiglan de még csak néhányan érdemelték ki úgy emlékszem.
2010. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bumbi02 ***** válasza:
hát pedig lenne értelme... igazából én nem a büntetéseknek nem a tetejéröl vennék le fokozatokat hanem az aljáról... felfüggesztet szabadságvesztéseket ritkitanám.. mer aki bünös ne csak fgyelmeztetést kapjon
2010. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szocializmusban nálunk volt halálbünteés és 20 év volt BTK szerint az élet fogytiglan.Az után szabadult mert azt tartották akkor már személyiség felbomlik. USA anglszász joggal dolgozik ők percedenseket alkalmaznak, ami azt jelenti hogy ha hasonló eset colt az evszik alapul

Nálunk mindennek meg van a bütetési tétele,büntett vétség stb nek, enyhítő súlyosbitó körülmény Az is mennyi lehet minimum és max büntetés

2010. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kétszeres életfogytiglan azt jelenti, hogy az elítélt még jó magaviselettel sem szabadulhat ki a börtönből. Jó magaviseletért ugyebár szoktak büntetést felezni, de a megfelezett kétszeres életfogytiglan még mindig elég sok ahhoz, hogy az illető ne kerülhessen vissza a társadalomba...
2010. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!