Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme a "koldus rendeletn...

Mi értelme a "koldus rendeletnek"?

Figyelt kérdés

A Híradóban hallottam a héten de nem értem. Ugye a lényege, hogy büntetik azokat, akik kéregetnek. (lehet, hogy csak a főutcán, nem tudom). Na de büntetik a hajléktalanokat? Mivel? Pénzzel? Úgy sem tudja kifizetni. Ha meg börtönbe kerül...hát bumm. Tud mit enni. Vannak, akik direkt kerülnek, hogy legyen fedél a fejük felett, ne faggyanak meg és ne haljanak éhen.


Nem értek a politikához, csak ez megragadt bennem. :) Elmagyarázza valaki az értelmét?


2010. márc. 25. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért de ismerek olyan budapesti punkokat, akik kétszer annyit keresnek kéregetéssel mint én.
2010. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az a lényege hogy közeledik a választás és gyorsan kell hozni pár rendeletet amivel megtarthatnak pár szavazót.
2010. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs értelme, de valamit villanatani kellett.

Ennél is szebb volt az, amikor Pécsen az egyik utcában kitalálták, hogy oda nem mehetnek hajléktalanok, nem ülhetnek a padra, mert rontják az összképet. Ja és nem főutca volt vagy ilyesmi. Szóval akkor ha valaki nem néz ki esztétikusan, akkor nem mehet oda közterületen, ahova akar? Merthogy a hajléktalannak is lakotmányos joga ott tartózkodni, amíg nem tesz törvénybe ütközőt.

2010. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Az a lényege, hogy szétlopok egy országot. Ez egyeseket nem, mást kicsit, megint mást nagyon érint. Ha a nagyon érintetteket eltüntetem, a többi könnyebben hiszi, hogy nincs (akkora) szegénység, ill. hogy vele ez nem történhet meg (pedig ugyanazon a lejtőn van a sorsa, csak egyelőre feljebb).

Amellett rendkívül zavaró a látvány, esetleg büdösek. Épp elég sokk nekem és a családomnak, ha az átlag prolik közé kell kerülnöm.


Másutt meg mernek tömegközlekedni a politikusok, pedig ott is volna mit ellopni a kasszából...

2010. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lényege az(legalábbis Pécsen),hogy mivel a város 2010-ben az Európa Kúltúrális Fővárosa címet viseli.Ez azzal is jár,hogy rengeteg turista,külföldi és magasrangú ember érkezik a városba.Az hogy ők mit látnak a belvárosban az meghatározza itt létük szinvonalát.Ha azt látják a Dzsámi mellett,hogy koldusok hada veszi őket körbe:-) akkor egyértelmű,hogy erre emlékezni fognak és negatív élényként fogják megélni.Tehát a rendelet célja ennek megakadolyása.

Az hogy ez mennyire lehet eredményes,hát nem tudom.Majd kiderül.

2010. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk Pécsen tényleg durva ami van.Egyetlen napig voltam ott egész életemben,de ha nem láttam 5 hajléktalant,egyet sem,és a legtöbb oda is jött kéregetni.Először adtam,de a sokadiknál már kezdtem unni...Mondjuk büntetni úgyse lehet őket,a pénzbírság alias elzárás nekik nem komoly büntetés,bár a programok alatt ehet jobb lenne,ha a fogdán lennének.Kaját kapnak,TV-t nézhetnek,végül is olyan,mintha hajléktalan szállón lennének,sőt jobb is.Priuszuk nem lesz,mert ez csak szabálysértés,a későbbi esetleges kitörésüknek ez biztos nem lesz akadálya,szóval rakják csak be őket.Én direkt erre hajtanék,ha hajléktalan lennék,főleg télen.
2010. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi! Sztem. Gyertek le Ózdra. :D És össze lehet hasonlítani Péccsel.
2010. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kéregetést igazából én is tiltanám, mert egy rohadt erőszakos szemetek tudnak lenni, ha az ember nyújtja a kisujját kell nekik az egész keze. Viszont azzal nem értek egyet hogy aki produkál is valamit azért a pénzért (zenél, énekel, táncol, cipőt tisztít) azt is koldulásnak veszik. Azzal legalább letesz valamit az asztalra, és harcol azért a pénzért. Meg egy utcazenész azért fellendíti az életet is:). Azokat gyűlölöm akiről érződik a pia szag, és van pofája kajára kérni pénzt. Jómúltkor mentem a reálba venni magamnak kaját, és letámadott egy teljesen alkesz nő aki mondta h nagyon éhes adjak neki pénzt. Természetesen 100% hogy piára kellett neki, és mondtam neki hogy pont annyi van nálam amiből magamnak vásárolhatok. Bementem és mondom kiba...k én vele, mert azért megesett rajta a szívem kicsit, és vettem neki 5 db kiflit meg egy doboz vajkrémet. Kifelemenet leszólíottam, és a kezébe nyomtam, és nagy szemekkel nézett rám, és majdnem fejemhez vágta h pénz kell nem kaja. Aztán mikor csúnyán néztem már rá megkösöznte.
2010. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem konkrétan nem az a bajom, hogy tiltják, hanem az, hogy ezzel nemhiszem, hogy el is érnek valamit. Na mindegy. :D
2010. ápr. 19. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!