Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van ennek a rendele...

Mi értelme van ennek a rendeletnek?

Figyelt kérdés

[link]


Az rendben van, hogy a fás szárú növényeknek árt a só, de szerintem nagyobb kárt okoz, ha nincs pénzem hiper granulátumokra, ezért nem tudom jégmentesíteni a házam előtti részt és valaki meghal, mert elcsúszik.



Eddig több száz éven keresztül jó volt a só, élnek fák is, és mindenki sózta, jégmentesítette a saját utcafrontját.


2010. dec. 26. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Semmi. Kaksizd le a rendeletet.
2010. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Óriási károkat okoz a növényekben, s nemcsak a fiatalokban, hanem az idősebb fákban is. A só közismerten tönkreteszi a cipőt, károsítja az autók gumiját, alvázát, a kerékpárgumit, idővel „megeszi" az aszfaltot, a betont is, és nem tesz jót mondjuk a kutyák mancsának sem.
2010. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Ovasd végig...miben okoz még károkat...

És ha figyelmesen elolvastad volna...a hamura, és a fűrészporra csak van pénzed....

2010. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És, most jobb, ha valaki kitöri a nyakát a házam előtt?


És a közutakat érdekes módon lehet sózni. Pedig arra több a fa, meg az autó...


Most a házam előtt csak az én alvázam teszi tönkre, mikot behajtok...

2010. dec. 26. 20:30
 5/12 A kérdező kommentje:
Hamu meg fűrészpor az nem oldja a jeget, semmit nem ér.
2010. dec. 26. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek semmi értelme. Jó a só, de a többi is. De a só a legjobb. Ne foglalkozz ezzel. Még senkinek se lett kárára.
2010. dec. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt a só sem oldja a jeget, kicsit vissza kéne menned a kémiaórára, mert alapfogalmakkal nem vagy tisztában. A víz oldja a sót.

Másrészt a jéggel nem az a baj, hogy jég, hanem hogy csúszik, azt meg csökkenti (semmiképpen nem oldja!) a fűrészpor és a hamu. Másképpen mondva a súrlódási együtthatót növeli.

2010. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hatoltál már a környezettudatosságról? Az, hogy téged nem érdekel a környezetvédelem attól még nem felesleges egy jó rendelet meghozása, főleg ha sikerül is megvalósítani. A jég ellen meg tökéletes a homok is, nem a jeget kell megszüntetni (a só is csak -17 fokig hatásos, azt Oroszországban nem locsolják kálium-nitráttal a járdákat), hanem a csúszás-mentesíteni kell valamilyen érdes anyaggal pl az előbb említett fűrészpor.
2010. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem okos a rendelet. A környezetet jobban károsítják a műtrágyák, a különféle mosogató és kozmetikai szerek stb.

Ahol a járdára ráfagy a jég,hiába szórsz rá homokot,fűrészport,salakot,a jég marad. Egyidő után ugyanúgy csúszik. Ha sót szórsz rá,akkor a jég megolvad,és letudod söpörni a járdáról. Nem kell ehhez kilószámra rászórni a sót.

Ma már felénk mindenki gázzal fűt,tehát nincs hamu és salak. Fűrészüzem sincs a városban,így forgács sem kapható. Homokhoz is csak úgy jutok,hogy 4-5 évente hozatok egy kocsi homokot. Meglehetősen drága szórakozás,és a tárolása is gond az udvarban. A társasházakban pedig még erre sincs lehetőség.

Kitalálni valamit könnyű,de a végrehajtás már elég necces.

2010. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se foglalkozz véle. Senki sem fog kilenc vegyészt kiküldeni, hogy elemezzék mivel szórtál.
2010. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!