Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van ennek a rendele...

Mi értelme van ennek a rendeletnek?

Figyelt kérdés

[link]


Az rendben van, hogy a fás szárú növényeknek árt a só, de szerintem nagyobb kárt okoz, ha nincs pénzem hiper granulátumokra, ezért nem tudom jégmentesíteni a házam előtti részt és valaki meghal, mert elcsúszik.



Eddig több száz éven keresztül jó volt a só, élnek fák is, és mindenki sózta, jégmentesítette a saját utcafrontját.


2010. dec. 26. 20:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem nem olyan régóta sóznak, évszázadokkal ezelőtt inkább térdig hóban gyalogoltak. De az is tény, hogy a fűrészpor és a hamu semmit nem ér, mi kazánnal fűtünk és természetesen azonnal kipróbáltuk, hátha jó a járdára. De ugyanúgy csúszik, persze lehet, hogy csak mert domboldalon lakunk.. a só viszont valóban hatékony, eddig csak az az.
2010. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Egyrészt a só sem oldja a jeget, kicsit vissza kéne menned a kémiaórára, mert alapfogalmakkal nem vagy tisztában. A víz oldja a sót.

Másrészt a jéggel nem az a baj, hogy jég, hanem hogy csúszik, azt meg csökkenti (semmiképpen nem oldja!) a fűrészpor és a hamu. Másképpen mondva a súrlódási együtthatót növeli.



Veled sem az a baj, hogy válaszoltál, hanem, hogy ezt bunkó, lekezelő stílusban tetted.


Egyébként, ha rászórod a sót a jégre, akkor az olvadáspont lecsökken, tehát -10 foknál még bőven jó, ha lesózod.


-17 fok pedig nem sűrűn lesz.


Szerintem többet ér megszüntetni a baj forrását (jeget), mint elfedni homokkal, vagy fűrészporral, ami meg tényleg mindenbe beleragad, és olyan lesz a fél város, mint valami mocsár.

2010. dec. 26. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!