Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kínaiak miért tudnak ennyive...

A kínaiak miért tudnak ennyivel olcsóbban adni mindent?

Figyelt kérdés

Van a sarkon egy kínai bolt, ott minden sokkal olcsóbb mint más áruházakban. Pl. egy nagy, 300 grammos Milka csoki 580 fotinr, ugyanez az Auschan-ben 1.200 forint. Ott veszem a szájvízet, borotvát stb., minden sokkal olcsóbb mint máshol.

Miért?



2015. dec. 8. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
89%
Az Orbit rágónál ízben is találtam különbséget és a csomagolás sem olyan teljesen.
2015. dec. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"

Egyébként nem a ruhákról beszéltem, én márkás ruhákat veszek és nem a kínainál, csupán az ilyen dolgokat veszem ott - itt nem is lehet ruhákat kapni nála egyébként. "


Ugyanazon a gyártósoron készül a drága nike vagy adidas, ahol a neki vagy az adidos. Valahol Bangladeshben :D


Sőt a drága ájfon is ott készül ahol a koppintott gagyi mobil.


És még kocsikat is másolnak.

2015. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Nem látok senkinél sem kimerítő választ, mert engem is pont ez a kérdés érdekel!

Én is egy ugyanilyen kis helyi kínai boltban vásárolok néha. Nem piac és nem adios márkájú ruhák boltja. Rendes bérelt üzlethelyiség, a kínai eladó pénztárgépes blokkot is ad. Általános élelmiszer féleségeket árul. Itt veszek olcsón Milka csokit, ma meg egy adag Rio Mare olivás tonhalkonzervekből vettem (304 Ft/db) a Tesco-s ár (akciósan 575 Ft) majdnem feléért.

Nekem ne mondja senki, hogy egy ilyen halkonzervet hamisítanak és hogy erre külön gyárat hoznak létre. Teljesen ugyanaz a csomagolás, ugyanaz az íz, minden! Próbáltam korábban Tesco-ban egy olcsóbb féle ugyanilyen olivaolajos tonhalkonzervet is, de az valami pocsék ízű volt, pedig elvileg az is csak tonhal és olivaolaj, de mégis, a Rio Mare teljesen más. És ez a kínai boltos termék ugyanaz, tehát nem lehet hamisítvány. Különben is a ruhamárkáknál nagyon is látni a hamisítványokat, szembeötlők a kínai utánzatok. De ezeknél a bonyolultabb élelmiszereknél azonban semmi ilyen jele nincs. Szóval nem tudom ezt hogy csinálják!

2017. febr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!