Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy emelhetik meg ennyivel a...

Hogy emelhetik meg ennyivel a közös költséget? Mi kell ahhoz, hogy más lakásszövetkezethez tartozzon a lakótömbünk?

Figyelt kérdés
Ma jött a levél, amúgy is sok, 14.000Ftos közös költséget megemelték 20.000re. Ez egy lift nélküli 4 emelet tömbház, még soha semmit nem újítottak fel a házon, az ablakokat mi cseréltettük ki 2 éve, a lépcsőház fala mocskos, a postaládákhoz nincs kulcs, a pincében nem lehet tárolni semmit, m félő, hogy kirabolják, köszönhetően annak, h állandóan rossz a kapuzár. Hiába panaszkodunk, nincs eredménye. Mit tudunk tenni? A mellettünk lévő lakótelepen, ugyanilyen házba 10e a közös költség, és az is ugyanezeket a "szolgáltatásokat" tartalmazza.
2013. jan. 23. 13:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, ez vidéken van.
2013. jan. 23. 13:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez most jogilag társasház vagy lakásszövetkezet? Közösköltségben mi van? (lépcsőház villany, takarítás stb mi?) Ki döntött erről az emelésről? Közgyűlés (lakógyűlés)?


Gyanítom azért ekkora mert sokan nem fizetnek, helyettük is kell valakinek fizetni.

2013. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, miután a kissebbség ezen a környéken kapott lakást, eléggé elszaporodtak, sajnos. Gondolom nem fizetnek...am benne van a felujitás 3710ft, szemétszállítás 1304ft, használati díj (????) 8304ft, 600m3 víz 7107ft. Barátnőmét megnéztem, ugyanennyi vizet fizet, és 10.000 náluk a közösköltség. Csak ő más lakásszövetkezethez tartozik.Nem írtak az értesítőbe semmit, h erről mégis ki döntött csak annyit, h emeltek.
2013. jan. 23. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez azért így elég fura?! Döntöttek hogy emelnek azt kész. Ez nem így megy. Erről a közgyűlésnek kellene döntenie.

Az mikor sokan nem fizetnek olyankor van ez a helyzet. Mert ugye a számlák jönnek. Villanyt, biztosítást, felújítási alap, stb fizetni kell. De ha nincs elég összeg a kasszában akkor emelni kell. Ilyenkor a rendesen fizetők kvázi „ingyen hitelt” adnak a nem fizetőknek (jobb esetben). Nálunk is sok olyan van aki nem fizet. Sokszor tehetetlen velük a közösképviselő. Fizetni nem akarnak, tulajdoni lapjuk már tele van stb

Nálam kb 6500 körül van a közösköltség. (ebben van lépcsőházi villany, biztosítás, víz-van egy kis kerti csap néha locsolnak az öregek, lakáskassza, közösképviselő díja, hát kb ennyi)


600m3 víz az mi? Az már egy medence. Nálunk 10-12m3 fogy havonta. Az éves szinten sem több 150m3nél.

2013. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű a dolog,nem kell fizetni!Egy lakásra kell kérni az árat!Nehogy már más helyet is én fizessek!Ha minden ilyen rossz állapotú akkor mutasson számlákat,hogy mire megy el a pénz!Joga mindenkinek van!Én hála az égnek nem kerültem soha olyan helyzetbe,hogy panelba költözzek.Lehúzás megy rendesen a semmiért!
2013. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 24. 05:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!