Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kínaiak miért tudnak ennyive...

A kínaiak miért tudnak ennyivel olcsóbban adni mindent?

Figyelt kérdés

Van a sarkon egy kínai bolt, ott minden sokkal olcsóbb mint más áruházakban. Pl. egy nagy, 300 grammos Milka csoki 580 fotinr, ugyanez az Auschan-ben 1.200 forint. Ott veszem a szájvízet, borotvát stb., minden sokkal olcsóbb mint máshol.

Miért?



2015. dec. 8. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Hamisítvány?
2015. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Mert az a Milka csoki vagy leesett a kamionról, vagy csak a csomagolás Milka és belül Miska csoki. :D
2015. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem hamisítvány, minden ugyanaz mint amiket más boltokban is lehet kapni. És persze nem csak ez az egy kínai bolt árulja ilyen áron ezeket, hanem az összes.


A továbbiakban megkérnélek titeket hogy ha egy mód van rá akkor olyan válaszoljon, aki érdemben is tud mondani valamit ennek az okára. Köszönöm.

2015. dec. 8. 17:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig simán legyártanak olcsóbban bizonyos termékeket, mint az eredeti és meghökkentő a hasonlóság. A közeledben is lehet ilyen hely, ahol az eredetire megszólalásig hasonlító terméket gyártanak, a kínai boltok meg megveszik olcsón nagy tételben, eladják többért, mint amennyiért vették, de nem annyira drágán, mint az eredeti. Alkoholra, édességre, háztartási cikkekre, ruhára, tisztálkodási eszközökre ez különösen igaz.

Különben ha annyiért venné, mint a Lidl vagy a Spar, és csak fele annyiért árulná, akkor nem érné meg az egész, több lenne a kiadás, mint a haszon. Kis kínai boltokban pedig nem hiszem, hogy olyan sokan vásárolnak, mint egy szupermarketben.

2015. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ekkor nem használhatnák az eredeti márkának a lógoját és márkajelzéseit. Nem? Márpedig külsőre is ugyanaz minden.
2015. dec. 8. 17:21
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

A hamisított ruhák cd-k dvd-k is megszólalásig hasonlítanak az eredetire nem?


Egyébként a csokinak megnézném a szavatosságát is. :D

2015. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy jogilag nem használhatják, még nem jelenti azt, hogy illegálisan nem másolnák rá.
2015. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De mégis hogyan gondoljátok ezt a hamisítást? Meglehetősen szkeptikusan állok az olyan véleményekhez, melyek szerint minden termék gyártására egy külön üzemet építettek olyan gépekkel és nyomdatechnikai eszközökkel, amik a gyári csomagolást elő tudják állítani stb. Mondjuk nem tudom szerintetek hogyan oldalán meg egy 5 pengés márkás borotvának a hamisítását, vagy akár egy elektromos fogkefe fejét, de mindegy is.


Egyébként nem a ruhákról beszéltem, én márkás ruhákat veszek és nem a kínainál, csupán az ilyen dolgokat veszem ott - itt nem is lehet ruhákat kapni nála egyébként.


Az meg nem érv, hogy illegális, de mégis csinálják. Az ilyen illegális hamisítványokat dugiban egy bolhapiacon árulják, nem diszkont boltokban.

2015. dec. 8. 17:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Te még sosem láttál addibas meg hasonló cipőket?


Csokit sokkal könnyebb hamisítani, mint elektronikai cuccokat, egyszerűen kell egy az eredeti mintának, öntőforma meg egy csomagoló, aztán kész.

Kínában háromféle hamisítvány van:

-ránézésre koppintott

-egy eredeti termék szétszedése után másolatok gyártása

-az eredeti gyártósor és munkások alkalmazása, nappal az eredetit készítik, éjszaka meg nem állnak le, hanem megy a saját anyagos kopizás


Lehet, hogy te nem tudod elképzelni, de attól ez még nagyon is így van, évtizedek óta küzdenek vele.

2015. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem hamisítvány, csak úgy hallottam, hogy pl. a Milka csoki nem Németo.-ban készült, hanem Csehországi gyárukban, gondolom direkt gyengébb minőségben előállítva a keleti piacokra. Egyszer vettem a Müllerben 300 Ft-ért és a Kőbányai bazárban 200 Ft-ért, összehasonlítottam, de teljesen egyformának találtam őket.
2015. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!