Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyünk? Apósom meghalt,...

Mit tegyünk? Apósom meghalt, és még nem volt hagyatéki tárgyalás. ⬇️

Figyelt kérdés
Sajnos most mondta el a mama hogy papa nyugdíját tiltotta végrehajtó mert vettek fel a sogornőmnek kölcsönt, és ők nem tudták fizetni helyette, így végrehajtásra került, titkolták előlünk. A hagyatékin van lehetősége a sogornőmnek arra hogy elválalja a tartozás fizetését? Mert ki szeretné fizetni részletekben. Én nem szeretném ha a nevűnkre kerülne.

2015. szept. 24. 12:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
igen ezt megbeszéltük hogy ő válalja az egészet a hagyatéki tárgyaláson, de azzal nem vagyok tisztában hogy ezt lehet e??
2015. szept. 24. 16:38
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet, de ha már rá van terhelve az ingatlanra, akkor sokra nem mentek vele.
2015. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ez a tartozás személyi kölcsön volt, automatikusan ráterhelik?
2015. szept. 24. 17:44
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem a kölcsön típusától függ, hanem a vegrehajtotol. Kérjetek ki a tulajdoni lapot és azon látszik, hogy jelenleg mi a helyzet.
2015. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen a végrehajtótől függ, tök mindegy milyen hitel. Azonban ha átvállalta, hivatalosan, de kettőjüktől vonják mégis, akkor van az amit fejlebb írtak, hogy a férjed a részét vissza kérheti. Jogászt, ügyvédet kérdezzetek személyesen, úgy hogy iratok vannak nálatok ami ezzel kapcsolatos rendes választ a lehetőségekről csak annak függvényében lehet adni.
2015. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a segítséget!
2015. szept. 25. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!