Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyünk? Apósom meghalt,...

Mit tegyünk? Apósom meghalt, és még nem volt hagyatéki tárgyalás. ⬇️

Figyelt kérdés
Sajnos most mondta el a mama hogy papa nyugdíját tiltotta végrehajtó mert vettek fel a sogornőmnek kölcsönt, és ők nem tudták fizetni helyette, így végrehajtásra került, titkolták előlünk. A hagyatékin van lehetősége a sogornőmnek arra hogy elválalja a tartozás fizetését? Mert ki szeretné fizetni részletekben. Én nem szeretném ha a nevűnkre kerülne.

2015. szept. 24. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
ha eddig nem fizette ezután hogy tudná és akarná?
2015. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy tartozást is lehet örökölni, de az örökségről le lehet mondani. Ha többet örökölnétek, mint a tartozás, akkor abból az adósság összegét nyilván lemondják, de ha még ti jönnétek ki mínuszosan, akkor szimplán mondjatok le az örökségről, és akkor nem kell fizetnetek.
2015. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyunk!

De a sogornőmmel beszéltem és ő fizetné tovább, van rá lehetőség arra hogy a hagyatéki tárgyaláson elválalja az adóságot? Amúgy jónak mondható a kapcsolatunk! De én nem akarom hogy a férjem örökölje mivel ez tényleg nem a papa adósága, az ingatlan jóval többet ér mint az adóság!

2015. szept. 24. 12:41
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Beszélje ezt meg a férjed és a sógornőd. ⬆️
2015. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Beszélje meg a férjed és a sógornőd.
2015. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A tartozást, mivel végrehajtás alatt volt már, levonj a az örökségbol, ha van kész, ha nincs, raterhelik az ingatlanra. A ferjed és a testvére egyenlő részben lesz érte felelős. Maganszerzodesben a sogornom vállalhatja a teljes tartozást. Hogy reszeletekben lehet e, az kérdéses.
2015. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezt a sógornöd nem tudja egyedül "örökölni", aki ugyanis elfogadja az örökséget (a párod meg/vagy a sógornöd), azok a tartozás arányos részét is vállalják ezzel.


Amit tehettek, az két dolog: vagy a párod visszautasítja az egész örökséget - akkor nincs adóság, de pozitív vagyon sem -, vagy közjegyzönél írnak egy szerzödést, amiben a sógornö az egész adóságot átvállalja, akár az öröksége terhére is.

2015. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az örökösök hagyatéki tartozásokért csak az örökrészük erejéig felelnek. Ha valamit tud vinni a végre hajtó szerintem azt fogja vinni ( a Ti közös örökségeteket) , de mivel kezességről van szó, Te mint tehát az örököstársadtól követelheted ennek a megtérítését. Ajándékozásba ne menjetek beleszerintem, mert a bank fedezetelvonó ügyletnek tekintheti. Ha a kezesi tartozás a kötelesrészi igényedet el is viszi, akkor meg ezt iskövetelheted a főadóstól.
2015. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs szó kezessegrol, utolsó, de ha lenne se számítana. Az elhunyt vett fel kölcsönt. Hogy kinek, az mindegy, mivel az ő néven van. Az örökösei egyenlő részben öröklik az adósságot, az örökség erejéig. A kérdező férje jogilag semmit nem követelhet a twstveretol
2015. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, van.
2015. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!