Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek szögesdrótot a kerítés...

Tehetek szögesdrótot a kerítésemre?

Figyelt kérdés
Olyat, mint ami a börtönökbe van. Ha valaki átakar mászni, és felakad benne, akkor most az szándékosságnak számít? Mert nem az én hibám, hogy megprobált betörni, és felakadt benne nem?
2010. márc. 11. 15:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem, sőt nem is kerítheted be. Mert ha át akarna mászni esetleg felsértheti a betörő a kezét.

Meg különben is negatívan diszkriminálod szegény megélhetési bűnözőket.

2010. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha cigányt fogsz meg (kb 99% az esélye) akkor nem jársz túl jól, oylankor nem számít, hogy mit ír a jog, úgyis te húzod a rövidebbet. Legfeljebb elrettentésként.
2010. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan tehetsz szögesdrótot a kerítésedre csak ne érjen ki közterületre.
2010. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Hát Te tudod, de egy családi ház kerítése 4 soros szögesdróttal elég érdekesen nézne ki! (ahogy írtad börtönhöz fog hasonlítani az otthonod) Amúgy elvileg törvényileg biztosan nincs tiltva, csak nem jellemző. Viszont én mégiscsak valami házőrzővel próbálkoznék inkább, mert a szögesdrótra rádob egy bőrkabátot és máris semmit sem ér... (nem láttad még filmekben hogy csinálják?)
2010. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem érdekel hogy fog kinézni... lesz egy pitbullom is, vagy kettő, és még riasztó is.
2010. márc. 11. 15:43
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vigyázz mert ő itt most NATO drótra gondol."Tehetek szögesdrótot a kerítésemre?

Olyat, mint ami a börtönökbe van"


nem biztos hogy egy bőrkabáttal érnél ellene valamit, mint a szögesdrótnál. Kérdező te meg rosszul fogalmaztad meg. NATO drót nem egyenlő a szögesdróttal.

2010. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, nem a sima 3 szögű drótra, hanem a katonaira. De, ez törvénybe ütközik?
2010. márc. 11. 17:04
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sima fakerítésem van, de a tetejébe szögeket vertem és kihelyeztem a másik végüket is. Nem nagyon látszanak (különösen sötétben), de egyszer már találtam rajta vérfoltot. Nagyon örültem neki.
2010. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem ütközik törvénybe, használhatod csak nézz utána hogy kell elhelyezni. Mivel komoly sérüléseket okozhat biztos nem lehet csak úgy bárhol. Gondolom nem elérhető magasságban kell vagy külső kerítésen belül másodkerítésként. Nagy butaságot nem akarok írni ezért mondom hogy inkább nézz utána valahol. :)
2010. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Itt egy kép kerítés tetején NATO dróttal (pengés) lazára van hogyva és több sorban tekerve. Ezért nem érne sokat egy bőrkabát. Rád tud gubancolódni a kabát mellől.


[link]

2010. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!