Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell ahhoz hogy intézkedjen...

Mi kell ahhoz hogy intézkedjen a gyámügy?

Figyelt kérdés
Sziasztok jó napot kívánok mindenkinek ! Ha tudok olyan anyáról aki gyermeke mellet folyamatosan kábítószerezik 4 hónapos kicsi mellet és ezt terhesen is csinálta mit tudok ennek érdekében hogy a kicsi ne így nevelkedjen tenni hogy ki emeljék a családból a kislányt?
febr. 8. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit, hogy bejelentést teszel a gyámügynél a " feltételezésedről" miszerint az anyuka kábitószerezik, ezt nyilván feltételezed, tudod róla, de kézzel fogható bizonyítékod nincs róla. Ha a gyámügy akkor megy amikor az anyja bevan állva akkor intézkednek, ha ezt ők látják illetve van kézzel fogható bizonyíték, a nélkül nem cselekedhetnek. Ez pl olyan mint amikor tudod hogy a szomszédod lop folyamatosan, de nem tudod semmivel se bizonyítani így nem zárhatják rács mögé. Kifejtenéd hogy mit tudsz az esetről? Honnan ismered? Közeli hozzátartozód?
febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondja...


Bejelentés a gyámügyön.... ettől többet nem tehetsz.


Ha mákod van, akkor mennek mi, amikor anyu be van lőve.

Akkor meg is indul az eljárás..


Ha nem ez a helyzet, akkor kicsit bonyolultabb.

febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából ismerem a családot régóta van az anyukának 2 kislánya az egyik 4 éves ő neki a gyámja nem az anyuka hanem a kislány mamája a lány anyukájának ez azért van mivel születése után valamikor a 0-1 éves kora között otthon hagyta és el ment egy férfival tehát össze jött valakivel aki nem a kislány édes apukája mivel pontosan azt sem tudni hogy neki ki az apukája de viszont ő már akkor csinalta ezeket a dolgokat ezért nem is engedték hogy vigye magával a kislányt az édesanyuka szülei és ezért át vették a gyámságot aztán körül belül 8-10 hónap után haza költözött igaz közben látogatta és támogatta a kislányt de e mellet a férfival meg jobban csinálta a hülyeséget .. aztán egy idő után lett másik férfi terhes lett közben 7 hónapos terhesen el hagyta a férfit de ez idő alatt csak csinalta csinalta terhesség alatt és most után is .. azért zavar az egész ügy mert bele gondolva hogy így nől fel a két kislány és hogy talán ők is ilyen sorsra jutnak nem megfelelő nevelési mód... és a legnagyobb az egészben az hogy nem engedi annak az apukának aki 9honapig vele volt abból 8at együtt éltek hogy a saját lányát a kis 4 hónapost lássa vagy támogassa erre különösebb indok nincs maximum az hogy az apuka jó útra akarta téríteni mindent meg tett ennek az érdekében de nem járt sikerrel és a nő inkább dobta mielőtt apasagi ki lett volna töltve így nincs apa be jegyezve és nagyon nehéz így intézkedni ő nagyon jó barátom az apuka ezért szeretnék ebben neki segíteni mert ő attól retteg hogy ilyen körülmények között nől fel a kislánya és a másik lány is akit 8 hónapig sajátja ként nevelt de az apuka nem tudja el dönteni mi a megfelelő cselekedet ilyen ügy esetén.. de viszont ő is be látja csak az ha nem ott bővelkedik a két kislány fel
febr. 9. 00:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!