Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetővégzést kaptam a...

Büntetővégzést kaptam a Bíróságtól levélben, amelyben 200 óra közérdekű munka büntetést szabtak ki. Semmi más információ nincsen Mi a teendőm? Jön majd a következő levél, vagy intézkedjek? Hová kell mennem?

Figyelt kérdés
8 napon belül az ügyész és a vádlott (vagyis én) tárgyalás tartását kérhetjük. Nyilván ezt nem szeretném.

máj. 25. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Közmunkát kell végezned.
máj. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 - es!


A közmunka egy szociális "program" a munkanélküiek számára az önkormányzatok szervezésében. Semmi köze a Büntetés - végrehajtáshoz.


Kérdező!


Besétálsz a végzéseddel a lakóhelyed szerinti kormányhivatalt. Erre 8 napod van.

Ők fognak neked kijelölni munkavégzés helyet.


A portán mondd el az őrnek, hogy milyen határozatod van. Útba fog igazítani.

máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell bemennem a kormányhivatalhoz.


Hanem a Bíróság majd küldi a határozatot a jogerőre emelkedés után. Kb. 1 hónap.

Nekem most még csak büntetővégzésem van. 8nap múlva lesz jogerős ha egyik fél sem kér tárgyalást.

máj. 26. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha tudod hogy hogy megy ez, akkor miért írtad ki a kérdést? 🤷‍♂️
máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tegnap óta olvastam már mindent mindenhol.

De persze semmiben nem vagyok biztos.

Aztán ide is eljutottam és gondoltam megkérdezem itt is.


Egyébként Te szakértő vagy?

máj. 26. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:

A jogerő egy dolog, de bemenned neked kell a kormányhivatalba, te szerencsétlen!


A bíróság csak a büntit szabja ki, de intézkedni a végrehajtásról - ebben az esetbrn - Neked kell.


De, csinálj, amit akarsz, aztán majd egyszer csak előállítanak, mert átváltozott letöltendőre a bünti.

máj. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

csupán jóindulatból kérdeztem, hogy szakértő vagy-e?

a büntetővégzésben semmi információ nincsen.

Más jogi fórumon azt írta valaki, hogy határozatot fogok kapni, hogy melyik munkáltatónál vagy magánszemélynél kell majd dolgoznom milyen időbeosztásban, stb.

Olvastam olyat is, hogy pártfogói felügyelet intézi már az ilyen ügyeket.


Egyébként szerencsétlennek nem érzem magam, sajnálom hogy Te ezt gondolod rólam.


Szép napot kívánok és köszönöm a segítséged!

máj. 27. 08:06
 8/8 anonim ***** válasza:

A bíróság már nem küld semmit a jogerősítő végzésen kívül. Abba ilyen nincs.

Ezt neked kell intézted.

máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!