Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Atm-ben találtam 10000 (tízeze...

Atm-ben találtam 10000 (tízezer) ft ot, elraktam, Mik lehetnek a következményei? Bőveben lent

Figyelt kérdés
Helyzet, még két hete vettem ki pénzt egy atmből. Sokadik próbálkozásra sem vette be a kártyát, mire láttam, hogy egy tízes van a kiadóba. Megfordultam hogy szóljak de nnem jegyeztem meg az embert, és nem is ismertem fel. Így a tizes kihúztam, kivettem az én pénzem és azzal egyutt összefogva elraktam. Ez tudom hogy lopás vagy mi. De mire számítsak ha befürdök? Nincs priuszom, 18 elmúltam.

2015. aug. 9. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Semmi, tartsd meg, egy olyan világban ahol maga a kormány is lop csal, te miért ne tehetnéd meg?
2015. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Köszönjük a bejelentést, hamarosan önre töri az ajtót a TEK jogtalan pénzeltulajdonítás vádjával.

Kérjük, ne mozduljon, mert azzal csak még rosszabb helyzetbe sodorná önmagát.

Vadászat indul. 3...2...1...mennek a harcosok!

2015. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez már egy csomó emberrel megesett, nem fog senki sem utánad nyomozgatni.
2015. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem számít lopásnak, örülj neki. :D Good luck. :D
2015. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
hogy őszinte legyek én sem hagytam volna ott.ha az előtted lévő ember be is jelenteni,szerintem akkor se vizsgálnák nagyon. van kamera a kiadón, de ő hagyta ott a pénzt.szerintem nem kell számítanod semmilyen büntetésre.
2015. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

Törvényileg nem számít lopásnak, hiszen semmit sem tettél.Az más kérdés, hogy a kívülálló ember szemszögéből vissza kellene szolgáltatnod.


De szerencsére törvényileg szerintem semmilyen szabályt nem sértettél ezzel.Ha teljes mértékben igaz amit írtál, akkor van 10k-d büntetlenül. Ő volt a figyelmetlen nem te. Tudtommal nincs olyan törvény, hogy ha valaki elhagy valamit akkor te ugorj utána.

2015. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
2015. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3%
Mivel a pénzt a te kezedbe adta ki nem pedig máséba az így jogilag Isten adományának minősül mely egyedül téged illet meg.
2015. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha valaki mondjuk ottfelejti a telefonját pl. egy étteremben az asztalon, azt nyugodtan elrakhatja bárki magának, mert az nem lopás? Érdekes meglátásai vannak itt egyeseknek.
2015. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben ha penzt talalsz, a bankban le kellene elvileg adni.

Az, ha elrakod lopasnak szamit, ha tetszik, ha nem.


Az, hogy 10e Ft miatt nem fognak piszkalni, mas kerdes, de akkor sem "szabad".

2015. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!