Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Pilisi Parkerdőbe bemotorozá...

A Pilisi Parkerdőbe bemotorozásnak milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni, hogy nincs körbekerítve a Parkerdő és földutak vezetnek be. Ismerősöm bemotorozott és sehol nem voltak táblák kitéve, hogy magánterület. Elkapták a vadőrök, vagy nem tudom kik, de nem rendőrök, elkérték a személyijét, és mondták, hogy várhatja a 200.000 Ft-os csekket pár héten belül.


Szerintetek ilyen van, tehát nem csak ijesztésnek szánták, illetve ha van, akkor ez jogos, ha nincsenek táblák kitéve, hogy magánterületről van szó?


2015. ápr. 26. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

a; szinte mindenhol ki van táblázva, hogy az a parkerdő gazdaság területe.


b; mindennek van tulajdonosa még akkor is, ha esetleg ellopták a táblát (vagy nem volt tábla). "Senki földje" nincs ebben az országban, viszont kultúrember nem motorozgat adott helyen a tulaj (vagy adott esetben a kezelő, ill. natura 2000 védettségű területen a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség) előzetes hozzájárulása nélkül.


c; [link] "Az erdőterületen gépjárművel, motorral közlekedni csak az erre kijelölt útvonalakon szabad. Természetromboló hatásuk miatt a pilisi parkerdőben gépjárművek és motorok számára nincs kijelölt útvonal."


d; a rendőrségen kívül az erdőben vétség, szabálysértés, bűncselekmény esetén nem csak a rendőr, de a vadőr, erdőőr, sőt: akár a területen megbízás alapján tevékenykedő vadász, vagy az erdőgazdaság munkatársa is leigazoltathat.


Szóval igen, létezik ilyen, és helyesen, "jogosan" létezik (mondom ezt űgy, hogy én is motorozom!) A szabályok ismeretének hiánya nem mentesít...

2015. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetro ***** válasza:
26%

Én más okból kaptam egyszer természetvédelmi bírságot erdőben. Akkor 500e Ft volt a minimum, azt szabták ki.

Az nem reális elvárás, hogy minden természetvédelmi terület körbe legyen kerítve. Sőt még az sem, hogy mindenhol legyen tábla, ahol be lehet lépni. Két kattintással meg tudod nézni a neten, melyik területek védettek. Erdőből lényegében a 90%.

2015. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az 500.000 Ft-os büntetést tárgyalás meg bármi ilyen nélkül kaptad? Nekem az a fura, hogy hogyan lehet csekket küldeni minden bizonyítás nélkül, vagy hogyan lehet védekezni, ha mondjuk vitatod a jogosságát? A kerítés valóban irreális elvárás, de az, hogy a bevezető földutak mellé ne tegyenek ki táblát, az szerintem egy kritikus pontja ennek a kérdéskörnek.
2015. ápr. 26. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Nem akarok túl okos lenni, de én biztos, hogy nem adtam volna oda az irataimat, hanem simán leléptem volna. Mit csinál? Lelő?


Egyszer egyébként engem elzavartak egy környező erdőből (faluban lakom, körbe mindenhol erdőségek vannak), mert arra bicikliztem és őnagyságuk vadászni óhajtott, amit én megzavartam. Ha kérték volna, akkor sem igazoltam volna magam, mert mi köze van hozzá. Ha meg attól félnek, hogy lelőnek véletlenül? Nem kell vaktában lövöldözni.


Persze megértem, hogy szar dolog, ha valaki az erdőben motorozik (engem is zavar), de ez a másik véglet.

2015. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tetro ***** válasza:
6%

16.34

nem tudom hogy működik, de a bírságot kiszabják alapból. nem fizettük be az 500ezret, hanem az ügyvédünk felvette velük a kapcsolatot, és letagadtunk mindent. nekik meg nem volt bizonyítékuk csak közvetett, így kiegyeztünk végül 50ezerben.

2015. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azt hogy érted, hogy közvetett bizonyíték? mit tudtak bizonyítani? elkérték tőled a személyit?
2015. ápr. 26. 17:07
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

"A kerítés valóban irreális elvárás, de az, hogy a bevezető földutak mellé ne tegyenek ki táblát, az szerintem egy kritikus pontja ennek a kérdéskörnek."


A jogszabályok és a helyre vonatkozó egyéb szabályok ismerete a kritikus pont, és nem a tábla, ugyanis alapvető dolog, hogy mást tulajdonába nem megyünk be csak úgy. Mit szólnál hozzá, ha este, amikor hazaérsz, a lakásodban a TV előtt Lakatos Nintendó polgártársunkat találod, amint épp sörözve nézi a maunika-show egyik felvételét, csak azért, mert őkelme nem tudja, hogy az magánterület, és oda csak úgy nem lehet bemenni?

2015. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
6: Szemtanúk is lehetnek közvetettek.
2015. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

"várhatja a 200.000 Ft-os csekket pár héten belül"


Ilyen következményei. Mi a kérdés?

2015. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!