Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nő megtudja, hogy...

Ha egy nő megtudja, hogy alacsonyabb a fizetése mint egy ugyanabban a pozícióban lévő férfi munkatársáé, akkor mit tehet jogi úton?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 16:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
16%
Nagy zöld pacsi előzőnek.
2015. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%
44% kidobott az asszony? =D Menj már máshova trollkodni.
2015. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
60%

Hát jogi úton perelhetsz diszkriminációért, feltéve ha tudod bizonyítani, hogy azért kapsz kevesebbet, mert nő vagy.


Ameddig erről nem szerzel valami képi/hanganyagot, írásos dokumentumot, addig annyit tehetsz, hogy elmész máshova dolgozni több pénzért.


Amúgy a hozzáállásodban az a felháborító, hogy amikor megkaptad az állást, és nem tudtad mennyit keres a munkatársad, addig kielégítőnek tartottad a fizetésedet. Szóval neked csak az a bajod, hogy másnak jobb, és nem az, hogy nem tudsz megélni.

2015. júl. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
96%

ne legyetek igazságtalanok!

Mindenkit zavarna, ha a másik többet keres, és teljesítmény nem támasztja alá.


Azt hiszem, csak én vagyok az a hülye, aki úgy indué reggel, hogy az lehet a legnagyobb rossz, hogy a műszakban kihajtom magamat, és én nem kávézgatok, stb.


Én azt csinálnám, hogy keresnék másik helyet, és amikor az már fix, akkor a kimutatásokkal bemennék a főnökhöz, és megkérdezném, hogyha én dolgozom jobban, akkor mi indokolja, hogy kevesebbet keresek.

Ha olyat válaszol, ami nem tetszik, kkor megköszönöd, hogy "ennyi volt".

2015. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Nem írtam azt, hogy meg vagyok elégedve a fizetésemmel. És nem tartom felháborítónak a hozzáállásomat. Ha nekem megtízszereznék a mostani pénzem, a kollégának megszázszoroznák, hiába lenne már akkor is nagyon jó álomfizetésem, maga az elv miatt is igazságtalanság lenne és akkor is kiakadnék. Nem a mennyiséggel van gond hanem a különbségekkel.
2015. júl. 17. 21:14
 26/34 anonim ***** válasza:
Jogi úton lehet semmit sem fogsz elérni, ez itt nem amerika, ahol szinte bármiért perelhetsz bárkit. Már elõttem leírta valaki hogy mi a teendõ.
2015. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg mindig nem egyertelmu hogy azert kapsz kevesebbet mert no vagy.


Valooszinuleg meg te is becsapod sajat magad es azokat a tenyezoket nem vagy hajlando figyelembe venni amik miatt a kollegad tobbet keres.


De elmondom meg 1x: versenyszferaban nem ugy allapitjak meg a fizetest hogy kinek mi a munkakore es ki mit dolgozik.


Nalunk van 30 ember, kabe mindenki ugyanazt csinalja, megis jelentos szoras van a fizetesek kozott aszerint hogy ki mennyi ideje van itt, ill. mennyit tudott kialkudni maganak. Ez igy mukodik. Ha nem tetszik a fiezetesed, elmehetsz mashova, de lehet hogy ott is lesz olyan aki majd tobbet keres nalad.

2015. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
47%

Munkaadóként írom (már nem mintha lenne női alkalmazottam, csak az elvekről, a munkaadó észjárásról írok): egy női munkavállaló - ez most kicsit kemény lesz, kérem leülni előtte - NEM ÉR ANNYIT.


Mert

- elmegy szülni (lehet helyette felvenni mást, az új embert betanítani, a régit visszavárni miközben már eltelt 2-3 év és változott a piac, az újtól megválni miközben lehet, hogy jobban dolgozik mint a régi),

- miután gyereke lesz több szabadságot kap.


Ez a munkaerőpiacon nekem - ha olyan munkakörben foglalkoztatnék embereket, amik uniszexek - kb 20-25% különbséget érne meg. Ez az összeg nyilván eltérő lehet annak függvényében, hogy mennyire egyszerű/nehéz betanítani az új munkavállalót (nem mindegy, hogy 1 hét vagy 2 év), hogy mennyire gyorsan változik az adott szakterület (egy textilmérnök lehet, hogy majdnem naprakész 2 év múlva, míg egy telekomos már fel sem ismeri az új telefonokat), de valami ilyesmi arányt kell elképzelni.


Ráadásul az értéket most csak 1 szempont - a szülés - alapján néztem, pedig más is lehet a háttérben (pl 2 különböző csapos egy zűrös környéken, ahol a férfi kolléga egy jobban tudja kezelni a nagyhangú részegeket mint a női kollégája).

2015. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
#28 hát ezt nagyon szomorúan olvasom, ha tényleg ez az igazság :( ha tényleg így látják a cégvezetők, akkor inkább alapítok egy saját vállalkozást. amúgy, munkaadó, édesapa is vagy?
2015. júl. 18. 21:13
 30/34 anonim ***** válasza:
Igen, 2 gyermek apja is vagyok.
2015. júl. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!