Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nő megtudja, hogy...

Ha egy nő megtudja, hogy alacsonyabb a fizetése mint egy ugyanabban a pozícióban lévő férfi munkatársáé, akkor mit tehet jogi úton?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 16:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
2%
Akkor te vagy a ritka kivétel. De szerintem így is túl vagy fizetve.
2015. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Shai-Hulud ***** válasza:
82%
Na, ha elolvasod az eddigi kommenteket, akkor már tudhatod, hogy miért kapsz kevesebbet. Egyszerűen mert ilyen a férfiak hozzáállása... :-D
2015. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Szánalmas egy-két válaszoló. Azt hiszik, hogy értékesebb emberek, mert csüng valami a lábuk között.
2015. júl. 17. 16:48
 14/34 anonim ***** válasza:
81%

"Azért marhára nem mindegy hogy ez tizessel keres többet, vagy az én fizetésem 30%-val. "


Honnan veszed hogy te azert kapsz kevesebbet mert no vagy?

2015. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Mert ugyanaz a munkakörünk. Ugyanazt csináljuk, ugyanannyi időben, szinte munkaidőben végig együtt vagyunk, látom, hogy mivel foglalkozik.
2015. júl. 17. 16:54
 16/34 anonim ***** válasza:
2%
Együtt vagytok, de te a kávéját főzöd, míg ő tervezget.
2015. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
48%

A fizetes nem a munkakortol fugg. Lehet a kollegad jobb kepessegu, tobb nyelven beszel, barmilyen okbol ertekesebb a munkaadotoknak. Esetleg az eltelt ido alatt jobban teljesitett mint te es ezert tobb fizetesemelest kapott.


Nagyon valoszinutlen hogy pusztan azert kapsz kevesebbet mert no vagy.

2015. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Én nem tudom elképzelni, hogy a nememen kívül mi más a tényező, ami lehúzza a fizetésemet. 44%, jó lenne ha nem trollkodnál többet, nem kávét főzök. Meglátásom szerint a fiú is becsületesen dolgozik, de én úgy érzem, hogy keményebben hajtok és körültekintőbb vagyok. A nap végi jegyzőkönyveken látom, hogy mennyi volt az adott napon a teljesítményünk és nekem mindig picivel több van, mint neki.
2015. júl. 17. 17:27
 19/34 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom az, hogy 5 évvel előbb mész náluk nyugdíjba annyira már nem háborít fel.

Az ilyen kettős mércét nem szeretem.

2015. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
A sok idióta férfikommentelő háborít fel legjobban. Nuku empátia, ha őket érné valami megkülönböztetés, akkor meg kikérnék maguknak. Nyugdíjam már nem is lesz mire odakerülök.
2015. júl. 17. 17:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!