Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nő megtudja, hogy...

Ha egy nő megtudja, hogy alacsonyabb a fizetése mint egy ugyanabban a pozícióban lévő férfi munkatársáé, akkor mit tehet jogi úton?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 16:02
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Troll válaszokat nem kértem. Amit írtál nem igaz, maximum édesanyád elmélkedhet nőként a butaságáról, hogy miért nevelt ilyen előítéletes, ostoba embert.
2015. júl. 17. 16:19
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Hú első nem vagy semmi. :D Ha én ezt tapasztalnám nem tennék semmit, mert férfi vagyok. Ha nem fizikai munka, akkor eléggé diszkriminatív. Szerintem először ne fenyegetőzz, hanem intelligens ember módjára próbáld megtudakolni a miértjét. :D
2015. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Szellemi munkáról van szó.
2015. júl. 17. 16:25
 4/34 Shai-Hulud ***** válasza:
94%

Semmit. Mindenkinek annyi a fizetése, amennyiben a munkaadóval megállapodtak. Ha kevesebbért vállaltad el az adott munkát, mint egy férfi kollégád, akkor kevesebbet fizetnek érte.


Természetesen ez nem ilyen egyszerű, mert sok munkaadó a felvételkor eleve kevesebbet kínál egy nőnek, mint egy férfinak. Ezért jó tájékozódni, hogy az adott munkakörben milyenek az átlagos fizetések, és annyiért elvállalni a munkát, amennyi a reális fizetés NEMTŐL FÜGGETLENÜL.


De sajnos mivel ez kétoldalú dolog, ha a munkaadó csak egy adott összeget hajlandó megadni, akkor annyiért kell elvállalnod. És ha egy másik akár férfi, akár női kollégának nagyobb a fizetése, akkor így jártál.


A munkaerő is piaci áru, tessék küzdeni érte, hogy minél jobb árfolyamon add el a munkaerődet!

2015. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
A kérdésben lévő férfival együtt diplomáztunk, és ugyanazt az állást pályáztuk meg és mindkettőnket felvettek. Eleve úgy fogadtak, hogy már megmondták az összeget, olyan, hogy mi ajánljunk állásinterjún egy bruttó fizetést, az nem volt.
2015. júl. 17. 16:29
 6/34 anonim ***** válasza:
55%

Tetszik vagy nem tetszik a fizud el lehet dönteni...Tipikus női logika...engem valahogy soha nem érdekelt a kollégáim fizetése..illetve nem szoktam össze hasonlíthatni az ennyimmel h ő miért kap ennyit...max más munka körben lévőket szoktam megkérdezni és azt is csak azért mert kíváncsi vagyok milyen munkával mennyit lehet kapni.(tovább tanulás vagy tovább képzés érdekében.Am az előző kollégám ugyan arra a munkára mint én 10kval többet kapott és később jött a céghez.A teljesítménye szarabb volt mint az enyim,és baromira nem érdekelt.Ha balhézok a fizuért az azért van mert az enyémet találom kevésnek és nem azért mert a másik egy lerágott csonttal többet kap.Jó lenne leszokni az irigységről.


Am egy dolgot megtehetsz méghozzá azt hogy ott hagyod a munkahelyed ha nem tetszik a fizetésed illetve a rendszer.

2015. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
A munkaber az egyedi megallapodas kerdese a versenyszferaban. Elfogadtad amit ajanlottak, mit is akarsz jogi utra terelni? Ha nem tetszik keresel masik allast.
2015. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos az elöttem lévőnek igaza van.Amióta mindenhova nőket vesznek fel egyre katasztrofálisabb a helyzet.Legútóbb 7 hónapot kellet várni egy gépre mert a drága látos tímea elrontotta a rendelést majd lapitott mint szr a gazban...végülis csak egy faja per meg egy több éves partner viszony bomlott fel két cég között.De lehetne mesélni a szállító levelekről is amit egy utolsó kuli munkás is ki tud tölteni...de ahol nők vannak ott érdekes módon azok kapják a számlát akiknek nem kéne és azok a szállított akinek a számlát kéne.Perfect és azt hagyjuk h az ilyen kis bakik milyen nagy károkat tudnak okozni egy vállalatnak.
2015. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Azért marhára nem mindegy hogy ez tizessel keres többet, vagy az én fizetésem 30%-val. Nem fillérek miatt "hisztizek". És köszönöm szépen, ha menstruálok, akkor is ugyanúgy dolgozom.
2015. júl. 17. 16:41
 10/34 A kérdező kommentje:
Hogyha ennyire lenézitek a nőket, akkor legyetek képesek egyedül eltartani a családot jólétben. Ha a nő nem dolgozik, akkor meg jöttök a pénzéhes és elkényeztetett szövegekkel. Nektek tényleg semmi sem jó.
2015. júl. 17. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!