Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számítson az apuka?

Mire számítson az apuka?

Figyelt kérdés
2011-ben külön mentünk apukától és a bíróság gyerektartást ítélt meg a 2 gyerekre 20-20 ezer forintot amit sajnos nem fizet végrehajtó se tud mit behatjani mert nincs semmije, munkahelyére amint ki megy a papír kijelentik és olyan mintha nem dolgozna ott pedig igen. 2012-ben feljelentettem a rendőrségen és 2013-ban volt a tárgyalás ott kapott 2 év próba időt ami most 2015 április 5-én jár le. 2013-tól az állam által kapom a gyerektartást, de az exem azóta se fizet mondván, hogy nem ad pénzt nekem de vásárolni sem hajlandó a gyerekeknek csak saját dolgokra gondolok itt motor jogosítvány, autó amit még nem sikerült kideríteni, hogy kinek a nevén van övén vagy élettársának nevén. Eddig 1.905.000 Ft és járulékai iránt indított eljárást a végrehajtó, mert ennyi tartózása van. A napokban feljelentettem a rendőrségen és most várjuk, hogy mi lesz belőle.

2015. márc. 26. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak semmi se lesz. Azzal, hogy rendőrségre mentél legfeljebb az apuka kap büntetést, de ebből te nem fogsz pénzt látni. Tartásdíj meg nem fizetése polgárjogi igény, amivel a rendőrség nem fog foglalkozni (nem az ő hatáskörük), bíróságra kell menni és ott érvényesíteni a követelésedet.

"autó amit még nem sikerült kideríteni, hogy kinek a nevén van"

Ezt a bírósági végrehajtó pár perc alatt megnézi a nyilvántartásban.

2015. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a mai családbarát kormányt a problémáid egyáltalán nem érdeklik. Ezt láthatod a vonatkozó törvényekből és az illetékes hatóságok munkájából. Megtanulhatod, itt az a tiéd, amit érvényesítesz magadnak.Tudom, ez nem szép gondolat, de ma a balga társadalom erre ad felhatalmazást.
2015. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!