Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan vonhatom meg a láthatás...

Hogyan vonhatom meg a láthatást, ha apuka iszákos és rendszeresen drogozik?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ennek a bizonyítása elég nehézkes.

A gyámhivatalban kell bejelentést tenni és felfüggesztetni a láthatást. Még egy járható út lehet talán a rendőrségen feljelentést tenni kiskorú veszélyeztetéséért, de tanuk mindenképpen kellenek.

2014. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Attól hogy iszik, még a gyermeked apja.

Lehet most tele vagy gyűlölettel, de a gyermekednek szüksége van az apjára is.

Amikor meg akarod vonni a láthatást tőle, azzal a gyermekednek ártasz a legtöbbet. Tudom tojsz rá nagy ívben mit prédikálok, de amit leírtál iszákosság és drog önmagában nem kizáró ok.

A láthatás megvonása pedig eléggé ostoba megoldás lenne.

2014. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mikor a pici 1 hónapos volt, szintén drogozott, és az emeletre úgy vitte fel a picit a kezében, hogy alig állt a lábán, úgy kellett kikapni a kezéből... utána le is esett a lépcsőn, szerencsére a gyerek nem volt nála. De mi lett volna, ha...? Szóval veszélyezteti a gyerekem, ezért nem ostobaság.... Nyugtatókat is használ drogként, egyszerre bevesz rengeteget, az ágya körül dugdossa, mi van ha a lányom mikor nála van, megtalálja, és beszedi őket? Miközben apuci kábán ül a számítógép előtt... szóval ezért nem támogatom ezt az egészet... csak úgy, ha ő jön el hozzánk, és akkor felügyelet mellett annyit lehet a lánnyal, amennyit akar, de hozzá nem engedem.
2014. jún. 18. 09:32
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 2. válaszoló!


Látszik, hogy nincs semmiféle tapasztalatod ezen a téren.


Kérdező, én a helyedben azt csinálnám, hogy rövid ideig eltiltatnám az apukát a gyerekektől.

A láthatást attól tenném függővé, hogy képes-e lemondani ezekről a káros szenvedélyekről.

2014. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy is azt mondja, hogy lemond, de közben csinálja. Ez megy 5 éve! És mindig megígéri, de mindig lebukik. Úgyhogy azt akarom elérni, hogy eljön hozzánk, amikor csak akar, de vele egyedül nem merem hagyni a lányt.
2014. jún. 18. 09:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező, én a helyedben azt csinálnám, hogy rövid ideig eltiltatnám az apukát a gyerekektől.

A láthatást attól tenném függővé, hogy képes-e lemondani ezekről a káros szenvedélyekről."


Csakhogy az apa láthatás joga amit másik nem korlátozhat mert az új családjogi törvény értelmében nem csak pénz bírságra ítélhetik anyát hanem már börtönbe is zárhatják érte.

El kell menni és kérni a felügyelet melletti láthatást ha megítéli a bíróság akkor gyámügyre kell vinni láthatásra ott láthatja a jelenlétükben.


Vállald te is a tetted következményét.

2014. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező és mi a fenének szültél egy ilyen embernek?
2014. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
A törvény azt is kimondja, hogy az apa a láthatások alatt köteleses felelősségteljesen viselkedni, azaz nem ihat, nem drogozhat. Az én exem alkoholista, próbáltam korlátozni a láthatást (totál kiüti magát a láthatások alatt), de tanuk nélkül lehetetlen ügy. A bíróság felszólította ugyan, hogy viselkedjen normálisan, de tojik rá. A gyámhivatalban azt mondták, évekig tartó háborút lehet elindítani, nem érdemes. (az én gyerekem már kamasz, lassan mondhat nemet ha akar a láthatásokra). Viszont annyit megtehetsz, hogy ha jön a gyerekért és drogos vagy ittas állapotban van, nem adod oda. Ahányszor bedrogozik, a gyámhivatalban bejelentést teszel. Igazságügyi pszichológust is be lehet vonni a bizonyítási eljárásba. Menj be a gyámhivatalba és kérdezd meg mit tudsz tenni!
2014. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. A láthatási jog nem az elfogyasztott alkohol mennyiségének függvényében jár. Vagy téged is lakoltassanak ki mert túl sokat kávézol, vagy kólázol?
2014. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magyarország fölségterülettyin minden magyar álampógár jogosult annyit inni amennyit nem szígyel.
2014. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!