Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt zsidó? Ti mit mondtok...

Van itt zsidó? Ti mit mondtok erre a sok zsidózásra, ami lehet nem alaptalan.

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 14:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
76%

Inkább nem szokták megmondani, hogy kik azok, de ha egyszer zsidó, cigány, piréz?

Miért ne írják oda?

Talán szégyellik?

2010. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
Most hogy nézne az ki, hogy mondjuk egy cserbenhagyásos gázolásnál az lenne a hír, hogy " gázolt majd továbbhajtott a jobboldali-konzervatív református, borlovag, bridzsklubba járó, szőke hajú férfi?" Számítanak ezek? Nem. A lényeg, hogy gázolt, ez a hír.
2010. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%
De mint mondtam, ezt nem szokták kiírni(tudom, ki vagy, te vagy a szerencsétlen:)
2010. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
26%
Igazad van,a lényeg a gázolás,de ha kiderül,hogy 100 ilyen esetből 70-et jobboldali-konzervatív stb. nézetű követ el,akkor miért ne lehetnénk velük szemben "óvatosabbak",vagy te soha semmilyen körülmények között nem vonsz le következtetést és egy kicsit sem általánosítasz?Ez,hogy ne legyünk elfogultak,előítéletesek,ez leírva jól hangzik,de nem így múködik a valóságban.Akinek baja volt/van cigányokkal,zsidókkal,jobboldaliakkal,pirézekkel vagy azt tapasztalja,hogy velük kicsit több "baj" van az általánosít.Nyílván nem mehetünk el teljesen szélsőséges irányba,hogy minden ami zsidó vagy cigány,piréz stb az elitélendő,de ha rengeteg negatív példával találkozol,akkor óvatosabb leszel.Láttam,hogy írtál már néhány választ/azt hiszem te/ pl. a jobbikkal kapcsolatban,ahol leírtad,hogy liberálisnak tartod magad.Ott írtad,hogy véleményed szerint ennek a pártnak a szavazótáborára(mármint jobbik) jellemző az,hogy..stb,stb,tehát te is levontad a következtetéseket az ismereteid alapján,miből gondolod,hogy aki ugyanezt teszi a zsidókkal,stb-vel szemben az helytelenül teszi ezt?Én például nem vagyok antiszemita,de azért vannak előítéleteim velük szemben,100 %-ban nem lenne jogos róluk véleményt nyílvánítani,de ha én rengeteg olyan törvénytelen,erkölcstelen stb.esettel találkozom aminek köze van hozzájuk,akkor miért ne legyek előítélestes?Vegyünk egy szélsőséges példát:Ha egy cigány kiírtaná valakinek a családját te elvárnád,hogy utána ne gyűlölje,ne legyen velük szemben általánosító?És,ha valakinek ez a tapasztalata,hogy ez vagy az a népcsoport többet ártott neki,akár személyesen,vagy csak hall róla,akkor miért ne legyen negatív véleménnyel?Ha ez az előítélet,mondjuk abba csap át,hogy minden ilyen csoporthoz tartozó ember kiírtására törekszik vagy uszít az más szerintem,amíg a szavakat nem követik tettek.Senki ne általánosítson?Vagy csak akit személyesen érint?Mondom,100 %-át egy csoportnak nem lehet megítélni,de ha az én szememben van ennek alapja akkor ennyi,ha valakit sérelem ér és ezért negatív véleménnyel lesz a csoport többi tagjával azt én természetesnek tartom,és nem ítélem el.Az,hogy ez vélt vagy valós sérelem-e az más kérdés,mert van akit észérvekkel sem lehet meggyőzni,nyílván intelligencia és tapasztalat kérdése is ez.Az se ok,hogy minden itt élő zsidó gonosz,kapzsi,de az se ok,hogy nem mondható,hogy a zsidóknál nagyobb arányú ez meg ez,és ezért rosszabbak ők(ha én így ítélem meg)Ha azt mondom,hogy a japánok dolgos emberek az is diszkrimináció,csak pozitív.Azt mondhatom?Mi a baj,a diszkrimináció vagy az,hogyha az negatív?
2010. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
46%
A diszkrimináció példaul ugye tapasztalatokon alapul,de így sem lehet egy népcsoportot beskatulyázni,azt meg természetesen aki bőrszín,vallás,vélemény miatt gyűlöl másokat azt elítélem,de itt másról van szó.Szerinted nincs okunk a zsidókkal szembeni negatív(abb) megkülönböztetésre,szerintem meg van.Ennyi a különbség,de ez nem jelenti azt,hogy én vagy te emiatt rosszabb emberek vagyunk,mert mondom nem vagyok zsidógyűlölő,de megalapozottnak tartom azt,hogy előítéletsebb vagyok velük szemben,hogy így mondjam.
2010. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%

Újra regisztráltál?

Nem értem miért kell védeni a cigányokat\ a zsidókat!

Majd, ha sétálsz az utcán, és azért késelnek meg a cigányok, mert nem adtál nekik cigit(tetszik vagy sem, a való élet),vagy a bank nem ad neked hitelt, vagy vállalhatatlan következményekkel(zsidók), akkor mi lesz a véleményed?

Még mindig apuci tart el?

2010. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

19:03:

Elolvastam teljesen a hozzászólásod, és megkövetem magam:

Azonosulni tudok a véleményeddel, amit írtam, nem neked szántam.

2010. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%

Rendben van előző.


[link]


Volt itt egy kérdés,hogy ki mit gondol a kuruc.inforol és az ottani linkben olvastam el ezt.Emiatt a példa miatt is,lettem előítéletesebb pl. a feketékkel szemben.Rengeteg mindent olvastam,láttam háborús bűnökről,undorítóbbnál undorítóbb bűncselekményekről,amelyek persze sokszor fehér ember által lettek elkövetve.De ez a cikk nagyon megrázott(nem a kuruc uszítása miatt,ha vki írná),utána lehet olvasni angolul is.És természetesen nem veszek egy kalap alá 1 milliárd feketét,hiszen történhetett ilyen borzalom fehér ember által elkövetve is,de mint írtam ez különösen lesokkolt.Ezután pedig,mivel sok színes bőrű zenész,színészt,sportolót kedvelek,nem leszek rasszista,de ha valamelyik nőrokonom egy itteni feketével(fehérrel szemben) ismerkedne,akkor sokkal,de sokkal elővigyázatosabb lennék,és ez nem a bőrszínük miatt van.És valóban lehet írni,hogy a fehérek is miket követtek el,de én emiatt az esemény miatt lettem kissé diszkriminatív,és ez szerintem nem az én hibám.Erre írtam azt,hogy a tankönyvi "egyenlőség" szöveg a valóságban más.Ha azt olvasom,hogy ezt egy latin,piréz,jobboldali ember követi el,akkor tőlük "fordulok el",tehát nem a bőrszínnel,valással van a baj,hanem azzal ami történt.Tehát emiatt számít,hogy milyen csoporthoz tartozik az elkövető,nem a velem született rasszizmus vagy a kuruc.info tett "ilyenné",hanem ez.Arra meg,hogy miért pont ez az eset döbbentett meg ennyire,amikor annyi ilyen szörnyűségről olvasni,arra az a válaszom,hogy a nemi erőszakra,pedofíliára,nők elleni erőszakra még inkább felkapom a fejem.Mit mondtam,nem vagyok erőszakos nem is uszítok senkit ilyesmire,de ha engem egy szélsőséges,négerek által elkövette bűn sokkolt le legjobban,és nem egy fehér sorozatgyilkos műve,akkor erre leszek érzékenyebb,mert ez nem logikán alapul,legalábbis nálam.Elnézést,hogy elkanyarodtam,de így könnyebb volt valamennyire érzékeltetnem az álláspontomat.

2010. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Na még kiegészíteném egy kicsit.Szóval,ha kiskoromban az óvodába behoznak egy feketét,kínait,zsidót,aki hasonlóan viselkedik,mint én akkor a bőrszíne vagy a "mássága" legfeljebb egy kis ideig zavar,de ha engem elkezd verni,akkor megutálom őt,és azonosítom a többi "csoporttársával",ha felnövök és nem ér semmi atrocitás,akkor még elfeljthetem,de ha folyamatosan látom a negatív páldákat akkor jogos,hogy nem szertem őket,egyetlen darab negatív példa is elég lehet,de itt sok ilyenről van szó.A fenti link meg ugye már szerencsére "extrém" módon kirívóan súlyos,legalábbis a fejlettebb,"nyugati" országokban kevés ilyen van,legalábbis remélem.De ez annyira brutális,hogy aki emiatt negatívan diszkriminál azt nem tudom elítélni.A zsidókkal ugyanez van,a gusztustalan Izraeli vezetés,a kommunizmusban játszott szerep,az itthoni befolyásuk stb.mind jó példák arra,hogy miért ítéli el őket sok ember.
2010. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Egyre jobban tetszik a véleményed.
2010. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!