Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nevet változtatnák (? )

Nevet változtatnák (? )

Figyelt kérdés

Nem a hova kell mennem a kérdés igazából, hanem az hogy kell e indokolnom, mennyire valószínű hogy engedik?

A nagyanyám lánykori vezetéknevét venném fel, a keresztnév marad.

Illetve hogy milyen okmányokat kell cserélni (érettségi, bizonyítvány)? Illetve más lesz az anyakönyvi kivonatom is?



2015. febr. 19. 21:50
1 2
 11/13 anonim válasza:

Inkább be kellett menned az új anyakönyvi kivonatodért, és utána elkezdeni csináltatni az új személyit meg lakcímkártyát, jogsit stb. nem? :D

Nem ők adnak maguktól. De jó is lenne! Sőt, ingyen legyen!


Ja, és KELL indoklás. Valóban nem szükséges túlbonyolítani. Én pl. azt írtam, h apámmal megromlott a viszony (ami sajnos igaz), és anyám vezetéknevét kértem, hadd vehessem fel. Ill. erősen ajánlott aláíratni azzal, akinek a nevét felvennéd, mert valahol ennek hiánya miatt képesek visszadobni (újabb intézkedés, újabb hetek).


Csak az aktuálisan legmagasabb iskolai papírodat cseréltesd, ált. sulis bizi úgysem kell sehova. Vagyis másodlatot szoktak kiállítani, konkrétan kicserélni nem fogják. És ez még a szerencsés eset, mert pl. nekem az egyik papíromról semmit nem hajlandóak kiállítani, marad ugyanazon a régi nevemen. Ilyenkor csatolni kell a hivatalos engedélyezési okiratot a változtatásról. Így el kell hogy fogadják az okleveleket.

2015. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A személyit meg a lakcímet nekem odaadták, de az anyakönyviért be kell mennem.
2015. márc. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Hol? Az önkormányzatnál? :D
2015. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!