Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha névváltoztatáskor leírom,...

Ha névváltoztatáskor leírom, hogy azért változtatom, mert kiderült, nem a vér szerint apám nevét viselem, akkor megüthetem a bokám?

Figyelt kérdés

Olyan szempontból érdekel a kérdés, hogy a születési anyakönyvi kivonatban meg kell-e neveznem egy másik személyt ez esetben?

Vagy minden marad a régiben, a papírforma szerint?


2014. dec. 13. 12:07
 1/9 anonim válasza:
nem kell tulkomplikalni. indoknak ird azt,h "csaladi okok miatt". ennyi.
2014. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy ennyi ebben az esetben nem elég :( vissza fogják dobni.

az új név miatt nyomós okot kell megadnom, és ahogy a szüleim bántak velem és viszonyultak hozzám, elég nyomós ok.

2014. dec. 13. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:

DNS teszttel tudod bizonyítani, hogy nem ő az apád? Mert bemondásra ezt senki nem fogja komolyan venni.


Normál esetben a névváltoztatásnál senkit nem kell megnevezni.

2014. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Apasági teszttel, igen. Nyilván, nem hivatalos teszt, amit bíróságra is lehetne vinni, viszont nem ez a célom. Anyám is elmondta, mi az igazság (25 év után...), mégis mi a gond?

Kérdés, ha ezt beleírom, változik-e valami?

Nyilván a vér szerinti apámat meg sem említem.

2014. dec. 13. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell indokolni. A vak kutyát sem érdekli, hogy miért akarod. Az adminisztrátornak nem mindegy?
2014. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire részletezni. A családi okok bőven elég. Esetleg odaírod, hogy nem tudsz vele azonosulni. Én is végigcsináltattam a névváltoztatást. Nem fogják visszadobni.
2014. dec. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ok Köszönöm. Ez nagy segítség.

Akkor ha egy semleges nevet is valasztok, remélhetőleg elfogadják.

Csak beszéltem egy anyakönyvvezető ismerősömmel, aki azt mondta, vissza is dobhatják, ha nem tartják megalapozottnak az indoklást.

2014. dec. 13. 21:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Vezetéknévről van szó.
2014. dec. 13. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak ha történelmi vagy külföldi vezetéknevet akarsz, akkor kell megindokolni, mert akkor visszadobják ha nem tudod bizonyítani, hogy jogosult vagy valamilyen rokoni kapcsolat alapján a név viselésére.
2014. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!