Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Váláskor egy teljesen új...

Váláskor egy teljesen új nevet is felvehetek?

Figyelt kérdés
Már régóta meg akartam változtatni a vezetéknevem, mert idegesít, hogy a külföldieknek beletörik a nyelve és nekem is hülyén kell mondanom, hogy nagyjából értsék, ezért kerestem hasonlót, de kimondhatóbbat. Van egy olyan verzió, amit még nem találtam az utónevek között (állítólag könnyebben engedélyezik, ha még nincs használatban ilyen), meg egy, amit onnét néztem ki és tetszik, meg nem is túl gyakori. Melyik esetben kb. mennyit kell fizetni és várni érte, ill. ugye nem kell visszaváltanom a lánykori nevemre és azt lecserélni? Jobb lenne egy füst alatt letudni, ha már így alakult.

2014. jún. 18. 00:21
1 2
 1/19 anonim válasza:

Azt hiszem 10000 forint a névváltoztatás de szerintem ez csak a keresztnévre vonatkozik (nem biztos) egyébként két embert is ismerek aki megváltoztatta de az egyik azért hogy magyaros legyen a másik meg azért mert nem az apja neve volt rajta szoval az is lehet hogy ingyenes(de ugye az iratokat pénzért tudod átiratni)

U.i: nem tudom hogy van e hozzá közöm de mi a vezetékneved?

2014. jún. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
2014. jún. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Banánhinta Consuela Hercegnő!:)))
2014. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem.


A válás nem ok arra, hogy ingyen megváltoztasd a nevedet. A névvviselésről szóló törvényt kell megnézni és abban benne van pontosan, hogy hogyan, hányszor változtathatod meg a nevedet és milyen formában viselheted.

2014. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A váláskor ingyenesen a leánykori nevedet veheted vissza. Ha mas nevet akarsz, akkor kérvényt kell benyújtani - es az egésznek semmi koze nincs a váláshoz.
2014. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Indokolt esetben a Belügyminisztériumban kérvényezheted a vezetékneved megváltoztatását is (pl. magyarosítás). De ennek semmi köze a váláshoz.
2014. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

"mert idegesít, hogy a külföldieknek beletörik a nyelve és nekem is hülyén kell mondanom"


Szólj nekik, hogy maradjanak külföldön, mert ebben az országban semmi keresnivalójuk nincs.

2014. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azt sejtettem, hogy nem lehet ingyen megúszni, inkább az volt a kérdés, hogy a "visszaváltoztatott" papírjaimmal lehet-e csak új nevem. Hallottam már értelmetlen papírmunkákat, szóval simán el tudom képzelni, hogy kétszer kéne végigmennem a procedúrán -akkor az már nyilván a 30.000-es tétel, nem a 10.000-es.


Nekem is eszembe jutott Phoebe..:D Külföldön kevésbé szigorúak.


Ha senki nem menne ki az országból és nem is jönne be, azért az érdekes lenne..!O.o Amúgy egy szóval se mondtam, hogy csak az ide érkezők nem értik a nevemet: leginkább akkor zavart, mikor 2 évig angol nyelvterületen éltem. Egyébként se mondanám, hogy tipikus magyar nevem van, azzal még talán jobban boldogulnának. Ja és honfitársaink is ritkán értik meg elsőre.. Ha Scrabble-ben ilyen betűim vannak, mint a nevemben, mérgelődni szoktam, hogy "ezzel nem lehet szavakat kirakni".:) Ergo nem értem, hogy jött ide ez a szűk látókör....

2014. jún. 18. 12:11
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Én azt nem értem, ha a vezetéknevedet akarod megváltoztatni, akkor miért az utónevek között válogattál? Amúgy bármit engedélyeznek, ami nem történelmi név, nem magyartalanul képzett és nem régies írásmódú (hacsak nem tudod indokolni).
2014. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!