Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nevet változtatnák (? )

Nevet változtatnák (? )

Figyelt kérdés

Nem a hova kell mennem a kérdés igazából, hanem az hogy kell e indokolnom, mennyire valószínű hogy engedik?

A nagyanyám lánykori vezetéknevét venném fel, a keresztnév marad.

Illetve hogy milyen okmányokat kell cserélni (érettségi, bizonyítvány)? Illetve más lesz az anyakönyvi kivonatom is?



2015. febr. 19. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
nák meg érettségi? Na ne szívass....
2015. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kövezz meg mert ember vagyok és hibázhatok...

Érdemi választ szeretnék nyelvtanóra helyett -nem írnám ki újra a kérdést- köszönöm.

2015. febr. 19. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint indoklás nélkül is lehet egyszer nevet változtatni, viszont akkor csak családtag/rokon vezetéknevét veheted fel, a keresztnév szabadon választható, ha azt is megváltoztatnád. Teljesen más névhez kell csak indoklás, pl. ha hírhedt személy él(t) ugyanolyan néven, stb... Esetedben tehát nem kell indokolni, engedélyezni fogják. Hogy pontosan milyen okmányokat cserélnek le, nem tudom. Az illetékes anyakönyvvezetőt keresd fel, nála kell benyújtani a kérelmet is.
2015. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én változtattam nevet, nem kell indoklás, viszont 10000 forintba kerül, meg a papírjaidat majd le kell cserélni.
2015. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Kedves nyelvzseni, speciel a billentyűzeten egymás mellett van az Á és az É. Simán el lehet ütni.


Kérdező, én nem tudok róla, hogy kellene indoklás, de költsége mindenképp lesz.

2015. febr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]


úgy tudom egy ilyen kérelmet kell beadni, és van fent tartva hely az indoklásnak, amit nem tudom mennyire szűrnek, hogy milyen okot fogadnak el a megváltoztatására, tehát egy sablonszöveget hogy nem érzem sajátomnak/ családi okok miatt elfogadnak e..

2015. febr. 19. 23:38
 7/13 BlackSword ***** válasza:
Nem kell egy hű de bonyolult indoklás... De a járulékos költségek, meg az ügyintézés... Mert ugye minden létező iratodat le kell cserélni, személyi, lekcím, tb, bank, jogsi, akkor a szolgáltatók felé jelezned kell, meg mindenhol, ahol nyilván vagy tartva...
2015. febr. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én indoklásnak beírtam, hogy "mert ez így jobban tetszik", azt csókolom :)
2015. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És megadták?
2015. febr. 20. 17:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, megadták, semmi extra, küldtek kb. 1 hónap múlva egy levelet, hogy kész vannak, aztán be kellett mennem a személyimért meg a lakcímért.
2015. febr. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!