Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi zárva tartásokról?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 00:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
7%
Hatalommániás barmok barom ötlete!
2015. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
43%
Az én gyermek koromban nem voltak plázák, sem bevásárló központok! A kisebb üzletek, "mostanság szuper marketnak nevezett üzletek", azok is zárva tartottak vasárnap! Csak mióta ezek a nagy plázák meg nyíltak azóta jött divatba a vasárnapi nyitva tartás! Pedig nem egy eldugott helyen nőttem fel. Hanem Budapesten Kőbányán, az óhegy lakótelepen nőttem fel. Az 1980 évek és az 1990-es évek első felében voltam gyermek. (1977-ben születtem, 1995-ben voltam 18 éves). Bizony, itt kőbányán sem voltak nyitva az üzletek. Kivéve a bisztrók, kávézók, cukrászdák. De az élelmiszer boltok és a ruházati boltok, azok bizony zárva voltak. A legközelebbi élelmiszer üzlet is, ami a Kada utcában van, az is zárva volt vasárnap. De ha vasárnap jártam a Kőbányai Liget téren ott is, az összes üzlet zárva volt! Tehát nem volt divat a vasárnapi nyitva tartás. Most akkor nem értem, mi is ezzel, a kötelező vasárnapi zárva tartással, a probléma?
2015. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
61%

ma 08:56-nak

Én is pont ezt akartam írni. Jó magam is Kőbányán éltem (Kőrösi lakótelep) és én is úgy emlékszem, hogy szombaton jó ha délig nyitva voltak a boltok, de vasárnap nem volt nyitva szinte semmi. Arra is emlékszem, hogy amikor bevezették a vasárnapi nyitva tartást az emberek teljesen fel voltak háborodva, hogy vasárnap dolgozniuk kell. Most meg azért mert pihenniük kell??? Semmi sem jó az embereknek, legyen bármi..

2015. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
38%

"Most akkor nem értem, mi is ezzel, a kötelező vasárnapi zárva tartással, a probléma?"

Nem ezzel van a probléma. Legyen vasárnap zárva a bolt, érdekel is engem. Majd máskor elmegyek bevásárolni.

A baj az, hogy ez a jogszabály az indoklás szerint azért született, hogy a vasárnap a családoké legyen: ne vásárolni menjenek együtt, hanem közös programokat szervezzenek, a kereskedelmi dolgozók pedig ne a pénztárban üljenek vagy a polcokat töltsék vasárnap, hanem szintén a családjukkal lehessenek, mer' az jó.

Csak arról feledkezett meg a marha nagy népnemzeti keresztény bődületében a KDNP, hogy ebben az országban van néhány ember, aki a vasárnapjait nem a kassza mögött ülve vagy a sorok között, bevásárlókocsit tolva tölti, hanem dolgozik. Áll a szalag mellett, vezeti a mozdonyt, cseréli az ágytálat, esetleg hétvégén a munkahely melletti saját vállalkozását nyomja 0-24-ben, hogy kicsit több pénze legyen. Ők pedig kicsit többen vannak, mint a vasárnapi plázázók vagy a bevásárlóközpontokban dolgozók.

De erről szó sem esik, az tökre rendben van, ha valaki vasárnap is 12 órás műszakban melózik, esetleg 24 órás ügyeleti munkarendje van. Az nem megy a család rovására. De ha kinyit a mocsok multi, az igen, mer' az tönkreteszi a családot. Ha apa-anya elmegy reggel 5-kor dolgozni és hazaesik este 7-re, az nem.

Itt van a bibi: az indoklás elég erősen sántít. Tök értelmetlenek a kivételek is. Eleinte az volt, hogy a világörökségi területen működő boltok nyitva lehetnek vasárnap. De ugyan miért? Az ottani árufeltöltő vasárnapja nem ér annyit, mint azé, aki máshol dolgozik? Ott tolhatja együtt a bevásárlókocsit a család vasárnap délelőtt ahelyett, hogy Viktort imádná? Vagy például a kisboltok, ahol a tulajdonos állhat a pult mögé, az alkalmazott nem. A tulajdonos vasárnapja akkor nem számít? Vagy ő szemét burzsuj, aki úgyis ki tudja, hány milliót keres havonta és csak hadd szenvedjen vasárnap? Vagy például miért adhat egyedi felmentést a miniszter? Miért csak a 200 négyzetméter fölötti üzletekre vonatkozik a szabály?

Az a baj, hogy több millió ember csak annyit ért az egészből, hogy "hááádehááát mit hőbörögnek ezek itten, régen se vót vasárnap nyitva a bót, oszt' akkó' is megvótunk valahogy!". Csak ez egy kicsit többről szól. Ez arról szól, hogy látványosan hülyének nézik a választót, mert hoztak egy olyan törvényt, ami nem hogy nem teljesíti az indoklásában foglalt célt, de nincs is hozzá különösebben sok köze. Tehát a kormány indoklás nélkül, "csak azért, mert én azt mondtam" jelszóval ráerőltet az országra valamit, ami ráadásul teljesen átgondolatlan (hiszen még múlt héten is változtattak rajta, kikerült a világörökségi területen fekvő boltok mentessége), semmilyen egyeztetés nem előzte meg és úgy tűnik, hogy már megint a haveri kör helyzetbe hozásáról szól. Ez nagyobb gond, mint az, hogy vasárnap nem tudok kiflit venni.

2015. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
"Áll a szalag mellett, vezeti a mozdonyt, cseréli az ágytálat" Persze,akkor rendőröknek sem kell dolgozni, sem a mentősöknek,határőröknek sem.(irónia detected) Olyan munkahelyeket említettél,melyek szerintem nem összehasonlíthatóak a pénztáros munkákkal.
2015. márc. 23. 02:55
 36/36 anonim ***** válasza:

Tegnap egy eddig nagyon fideszes ismerősöm aki coop-ban dolgozott eddig kiakadt, elkezdte nekem szidni a kormányt, már majdnem sírt hogy mivel vasárnap nem dolgozhat mert nincs nyitva a coop így aggódik hogy fizeti majd a hitelét. Hát mondtam neki remélem tanult belőle.

Ja amúgy rászorultam hogy kis boltba mennyek kenyérért, azért nem tudom ti hogy vagytok vele de itt a pékek nem sütöttek már vasárnap, szóval szombati volt, titeket nem zavar hogy nincs friss kenyér - pékáru? (Vidéki vagyok nem pesti! lehet arra dolgozik a pék vasárnap is)

2015. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!