Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi zárva tartásokról?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 00:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
32%

"Ez miben nyilvánulna meg?Az nem zavar,hogy csak a nagy üzletekre vonatkozna?És ha éjszaka szeretnél,azt se szabja már meg?Legyenek 24-órában nyitva, mert te neked aztán nehogy már!"


Én egy gyárban dolgozok heti 6 napot, vasárnap is, napi 8 órát három műszakban, ha nekem nem okoz gondot, nekik se.

2015. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
85%

Sok embert nem érdekel (megértem).

De mikor arra hivatkozik a kormány hogy: "vasárnap a család együtt legyen" ezért zár be a bolt azt nem hiszem el. Mivel a mávos, a rendőr, a mentős stb. dolgozni fog.

Így egy jobboldali újságírótó idézek, valahogy így mondta:

"Anyuka megfőzi a vasárnapi húslevest (Anyuka multinál dolgozik de vasárnap akkor nem fog), kiteszi az asztalra, de az apuka dolgozni van hogy következő héten legyen mit az asztalra tenni"

Remélem mindenki átlátja hogy mi a helyzet.

2015. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%

Ebben liberális vagyok. Döntse el a kereslet - kínálat, hogy ki és mikor tart nyitva, de ne a kormány. Egyébként gyakran vásárolok vasárnap, mert sokszor nem érünk rá máskor. Jó, nem halunk éhen ezután sem, csak többet kell majd "sakkozni".


Egyébként a komoly áruházláncok - ha csepp eszük van - nyitnak majd kisebb boltokat, amelyek négyzetméter területe kívül esik az új szabályozáson (-1 négyzetméterrel), aztán annyi.

2015. febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagyon értem a kormányzat indoklását. A Tesco ne legyen nyitva vasárnap, mer' büdös multi és tönkreteszi a családok életét, nem tölthetik együtt a vasárnapot. De én vasárnap nyugodtan dolgozhatok műszakbeosztástól függően 8 vagy 12 órát, az nem árt senkinek. Ha elmegyünk bevásárolni, mert akkor érünk rá, az legfeljebb egy-másfél óra alatt megvan, az tönkreteszi az együttlétet, de ha reggel 6-tól este 6-ig dolgozom (tehát elindulok itthonról negyed 6-kor és este fél 7-re érek haza), az nem. Mer' az úgy jól van, mer' dolgozni kell.

De a vasutas, buszsofőr, taxis, rendőr, tűzoltó, mentő, pék és az összes ügyeletes munkakörben dolgozó ember is valahogy így van. Az nem baj, hogy ők vasárnap is húzzák az igát, de az a piszok bolt ne legyen nyitva, mer' az milyen már. De azért a CBA pont nyitva lehet, mert nekik véletlenül pont olyan az üzleti modelljük, hogy igazodik a törvényhez. Meg lehet felmentést is kapni. Sőt, a világörökségi területen működő bolt is nyitva lehet, meg az a kisbolt is, amiben a tulajdonos maga áll a pult mögött. Nekik más a vasárnap.

Nagyon átlátszó itt minden. A királyi CBA még mindig nem elég erős, ezért ki kell nyírni a vetélytársakat. Legyen nekik különadó, vasárnapi zárvatartás meg minden egyéb. Hátha majd elhúznak innen, mi meg piszok boldogok leszünk, mert Nemzethy Nagybótban vásárolhatunk.

2015. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Saját véleményem szerint a kormány így az őstermelőknek próbál segíteni,ugyanis így majd a piacok/vásárok telnek meg,nem pedig a multik,plázák. Sokan arra is rászoktak,hogy vasárnap , ott a család -> mit csináljunk?- gyerünk el plázázni-vásárolni. Környező országokban ( lásd Szlovénia ) vasárnap zárva vannak az üzletek(Ne idézzetek a heti hetesből :P). Megértem az ellenérveket,de szerintem nem csak negatív hatásai lesznek. Sajnálom azokat a családokat is, ahol épp a zárva tartás miatt esnek el a bevételtől. Visszatérve: lehet,,hogy a parkok,múzeumok telnek meg emberekkel , nem pedig a plázák és hasonlók.
2015. febr. 9. 10:21
 16/36 anonim ***** válasza:

# 14

"De azért a CBA pont nyitva lehet"


Csak a 200 m2 alatti üzletek lehetnek nyitva. Ebbe a CBA sem esik bele, csak a kis családi vállalkozások.

2015. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
A külföldet hagyjuk, mert a vasárnapi nyitva/zárva tartásra is lehet egyaránt példát hozni.
2015. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

#15: "Saját véleményem szerint a kormány így az őstermelőknek próbál segíteni,ugyanis így majd a piacok/vásárok telnek meg,nem pedig a multik,plázák."

Aki eddig piacra akart menni az elment piacra! Én pl. Vásárba járok vasárnaponként, és utána a tescoba megy a fél vásári nép a kenyérért stb. és úgy haza!


A plázába nem járunk mert errefelé az nincs.

És bocs de múzeumba menjünk? Olyan drága egy jegy hogy egy átlag napi fizetés felébe kerül.

2015. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
50%

"Saját véleményem szerint a kormány így az őstermelőknek próbál segíteni,..."


Kérdező, ebből látszik, hogy milyen kis naiv vagy. Ennyi erővel az összes intézkedésre rá lehet mondani (mint ahogyan azt a fidesz mindig is elmondja (persze nem igaz)), hogy a hozott törvények és törvénymódosítások mind-mind a kisemberek javát szolgálja, úgy, mint trafikbiznisz, rezsicsökkentés, játékgépek kivonása a forgalomból (ami ráadásul duplasz0patás volt a játékgépkészítőknek), csak hogy egy pár példát említsek.


Én elhiszem, hogy lehet olyan (nem kormányközeli) ember, akinek ez a módosítás előnyére válik, de míg 1 embernek jó, addig garantálom, hogy másik 100-nak nem, mint ahogyan ez a gyakorlat bevált az összes többi életmegváltoztató törvényük esetében is.

2015. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%
és tessék mondani, mennyivel jobb, ha a piacon töltöm az időm, mintha a sparban??? Én a piacon sokkal többet időzök, mint bármelyik boltban, szóval a családommal pont kevesebbet leszek, ha őstermelőkhöz megyek...
2015. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!