Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag ki és milyen részben...

Jogilag ki és milyen részben örököl ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Apósom rendelkezik egy lakással és bankbetéttel. A férjem és két testvére az első házasságából vannak. Anyósom halála után apósom újranősült, az új feleségének is van két gyereke a régi kapcsolatából. Már jó ideje külön költöztek, csak "barátok", de el nem váltak. (A nő egyébként nagyon pénzsóvár, tehát részéről semmi jóra nem számíthatunk.) Ha apósommal történne valami, akkor jogilag mi lenne az örökségével?
2008. aug. 22. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem kaphat haszonélvezetet sem, mivel ha nem váltak el ugyan, de az életközösség megszűnt, és nem volt rá kilátás, hogy azt visszaállítsák, akkor nem is örökölhet a volt házastársától.

Szerintem nyugodtak lehettek.

2008. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Az öröklési rend szerint a három gyermek lesz 1/3 - 1/3 - 1/3 arányban az örökös (ha jól értettem az új feleségének a gyermekei nem a leendő örökhagyó gyermekei, hanem az új feleség előző kapcsolatából való, tehát nem vérszerinti leszármazottak).


Azt írtad továbbá, hogy "jó ideje" nem élnek együtt. Az, hogy nem egy életközösségben élnek, még nem alapozza meg azt, hogy özvegyi haszonélvezetre ne legyen jogosult. Persze számít, hogy mióta nem élnek együtt és miért nem élnek együtt. Van rá esély, hogy ne kapjon özvegyi haszonélvezetet, de ha "dörzsölt ügyvéddel megy", akkor esély van hogy megkapja.

2008. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
De ha tudjátok bizonyítani, hogy jó ideje külön élnek, a nő ki is van jelentkezve, akkor nem fog kapni semmit! (Az első voltam)
2008. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Azt hiszem megoldás lenne, ha apósod a gyermekeire iratná a házat.
2008. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az após másképpen nem rendelkezik akkor a 3 vérszerinti gyerek valamint a jelenlegi felesége kapja egyenlő arányban az örökséget.De ha másképpen rendelkezik, más arányban a végrendelet megtámadható.Akkor is megtámadható ha valamely gyermeket kizárta az örökségből hiszen a jog a vér szerinti gyereknek -hacsak az nem követett valami olyan dolgot el amire hivatkozva kizárható a végrendeletből-mindenképen jutatná az arányos részt.

Lényeg: a vérszerinti gyermek csak úgy nem zárható ki az örökségből.Arra viszont számítani kell hogy a jelenlegi feleség bizony majd jön egy-két érdekes ötlettel :D

A bankbetétre meg külön figyeljetek mert a közjegyzőnek kell szolni hogy ez a betét létezik és ezt az általa adott igazoláson fel kell tüntetnie, azzal mehetsz majd be a bankba és csak avval fogják azt a betétet átirni az örökösre vagy kifizetni.Erre figyeljetek mert eddig még egyetlen közjegyzővel sem találkoztam aki belirta volna....

Bankban dolgozom ;)

2008. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!