Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet az, hogy annyira...

Hogy lehet az, hogy annyira mondták, hogy megmentik a devizahiteleseket, most meg van pofájuk 256Ft-os chf-en forintositani a hiteleket?

Figyelt kérdés

hogy van pofájuk? hogy merik ezt megtenni?


és még kibújó sincs, hogy esetleg most végtörleszthetnénk vagy valami. hivtam a bankot, és nem mondanak semmi konkrétat, csak hogy valószinűleg, minden bizonnyal, elképzelhető, ezt nem lehet előre tudni stb.


szerintem ezek az ügyintézők ki vannak képezve erre, hogy semmit ne tudjunk meg. milyen ügyfélkezelés ez, hogy egy intézmény, ahol lekötöttem magamat 3o évre, egyoldalú, és nem tájékoztat rendesen??? a kérdéseimre semmi konkrét választ nem kaptam, de nem véletlenül.


szolgáikká tettek minket, sunyi alattomos módon becsaptak, és a végtelenségig le fogják húzni rólunk a bőrt, amennyire csak lehetséges. nincs ezekben semmi emberi, aki ilyet tud tenni.



2015. jan. 13. 12:58
1 2
 11/15 TamásTóth ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező!


Felháborodásod teljesen jogos, de nézzük csak meg a bank oldalát is (pénzügyekkel foglalkozok, úgyhogy tudom miről beszélek)


Tehát az adatok alapján, amiket megadtál,39000 chf hitelt vettél fel (kb 150-es eurchf árfolyam volt akkor) Tehát a bank felvesz hitelt egy külföldi banktól CHF-ben 39000-Chf-t amire 2% kamatot fizet, neked tovább adja ugyanezt a hitelt 4% kamattal (a kamatok csak példák, a kamatok különbsége a bank bevétele)


Megint csak az adatok alapján körülbelül 300 chf a törlesztőd havonta, ami kb 45000 150-es árfolyamon, de a 256-os árfolyamon 75000 (kb) tehát a bank semmit nem nyer az ég világon azon, hogy te többet fizetsz, mivel ahogy megkapja a te 75000 forintodat átváltja chf-be és kifizeti a saját hitelét.


Az egész összegre vonatkozóan pedig, ha 39 ezer chf hitelt vettél fel az a mai árfolyamon 9-10 millió forintnak felel meg, mivel ebből visszafizettél 5,3-at ezért az hogy még tartozol 5-6 millióval megint csak nem a bank nyeresége.


Mondok egy egyszerübb példát: Ha te adsz kölcsön nekem 100 chf-t de én forintban akarok fizetni, akkor milyen árfolyamon fogod tölem kérni a pénzt? Nyilván azon az árfolyamon, amin te is visszatudod váltani, különben pénzt vesztesz vele.


Tehát a bankok nem nyertek (csak a kamat különbözetet) rajtad semmit és az "elszámoltatás" igy is a magyar bankszektornak Milliárdos költségekkel jár.

Az állam nem forintosíthat 180 forinton, mivel akkor a magyar bankrendszer csödbe menne. Mivel akkor csak a te hiteleden a bank veszítene (180-266)*36000 = ami kb 3 millió forint veszteség. Gondolj bele ha minden emberen 3 milliót veszítenének a bankok.



Tehát kizsákmányolásról szó sincs, a bank egyszerüen tovább adta neked a deviza árfolyam kockázatát (amit ha jól tudom bele is foglaltak a szerzödésekbe)


Ahogy az egyik Pénzügyes tanárom mondta "A devizahiteleknél lehet, hogy alacsonyabb a kamat 2%-kal mint a forint hiteleknél, de az árfolyam kockázat végtelen"

Hogy miért? mert ha a chf felmenne 15000-re akkor neked az eredeti tökéd 1000-szeresét kéne visszafizetned.


A problémát én nem a bankokban látom, hanem az oktatásban, mivel az embereknek nincs meg egy alapvető pénzügyi kultúrájuk és ezért nem tudják/tudták felmérni, hogy mekkora a kockázata ennek.

2015. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11: Mivel már leírtam azt, hogy hitelezésnél a bankok tartalékrátával dolgoznak, elmondhatom, hogy nem, nem veszteséges nekik ez a buli.


[link]


Itt le van írva részletesen, hogy miről beszélek.


tl;dr: 100.000 frank hitelnél a banknak elég, ha csak 5.000 frank devizával rendelkezik. Azt ő odaadja a jegybanknak (jelen esetben az MNB-nek), ami 180 forintos árfolyammal számolva 900.000 forint. A bank visszakapja a 100.000 frankot, vagyis a 18.000.000 forintot, amit aztán odaad a hitelesnek és a hiteles utána elkezdi törleszteni a hitelt.


A mocsokság része pont ez. A hitel mögött volt deviza, de nem annyi, mint amennyit mondanak. Innentől fogva meg etikátlan elvárni az emberektől azt, hogy fizessenek, amikor ilyen pofátlan szinten elszállt az árfolyam. Ezen csak a bankok és a Nemzeti Bank kaszál óriásit. Senki más.


A te példád alapján pedig nem 100 frankba (18.000 forint) kerülne neked a kölcsönadott pénz, hanem csak 5 frankba (900 forintba). A maradék 95 frankot, vagyis azt a 17100 forintot a jegybank adná neked oda és azt adnád a hitelesnek. Ha pedig mostani árfolyamon számolunk, akkor az árfolyam különbözetből adódó nyereséged szépen menne saját zsebbe, illetve a befektetőknek, akik adták azt az 5 frankot.


Nekem az az érzésem, hogy a forintosítás után erősödni fog jelentősen a forint és most fogják kilapátolni a pénzt az országból. Lesz jó sok hazai valutájuk és abból majd jóval több frankot tudnak majd vásárolni, mint amennyit most tudnának.

2015. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 TamásTóth ***** válasza:
0%

Nincs igazad 12-es mivel a tartalékráta nem befolyásolja azt, hogy mennyit kell visszafizetnie a banknak, ergó attól, hogy a banknak "csak" a kihelyezett hitel 5%-val kell rendelkeznie valutában, az nem jelenti azt, hogy neki soha nem kell kifizetnie a maradák tartozását a bank is ugyanugy törleszt annak a pénzintézetnek akitől a htielt felvette. A pénz nem fog megteremni csak úgy valahonnan és a bankoknak is ugyanúgy vannak forrásai mint bármelyik másik cégnek. Tehát az, hogy a banknak konkrétan nicns CHF-je (csak 5%) nem jelenti azt, hogy nem kell visszafizetnie a saját tartozásait. A bankok egyedül a kamatmarzsból és az ilyen olyan adminisztrációs bevételeikből élnek.


Tehát az egyszerüség kedvéért attól hogy banknak nem volt csak 5% chf-je nem jelenti azt, hogy nem kell visszafizetnie az egész hitelt neki is. Senki nem jótékony szervezet, miből add hitelt egy bank mit gondolsz? Nagy tévedés, hogy az MNB bármilyen pénzt adna hitelnyújtáskor a bankoknak, amiről te irsz az annyi, hogy kell legyen 5% chf "letét" a jegybanknál és aztán a bank a saját forrásaiból forintra átváltja a hitel összegét és úgy kapja meg az adott illető a hitelt. (ergó a bank csak forintot add át, de azt neki is visszakell fizetnie, mivel valahogyan finanszirozza magát.) Ha meg csak forinthitelből finanszirozná magát akkor meg devizakockázatnak tenné ki magát, mivel "ha" erősődött volna a chf/eur/usd akkor neki vesztesége lenne, ezért ezt úgy szokták megoldani, hogy a forrás oldalon is olyan devizaportfoliót alakítanak ki, mint a hitelnyújtás oldalon


Tehát ha a bank nyújt 10 ezer forint értékben hitelt és ezer chf értékben hitelt, akkor fogja magát és a forrás oldalán is ilyen arányban fogja felvenni a hiteleket. (Hacsak nem saját tőkéből finanszirozza magát, de azt most ne keverjük ide, mert akkor meg a tulajdonosok pénze van kockáztatva az árfolyam miatt) Ergó, a bank nem vállal kockázatot se azzal, hogy felmegy az árfolyam se azzal ha le megy (mert mindkét esetben lehet veszíteni)


Értsd: Ha a chf le esett volna és most 90 forint lenne, akkor a bank vesztett volna sok pénzt, ha nem neki is chf-ben kéne visszafizetnie. (a bankok nem spekulálnak árfolyamokra és azt senki se hiheti, hogy ők tudták mi lesz az árfolyammal 5-10-20 éven belül)

2015. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#11 Gyöngyöt disznók elé? Nincs jobb dolgod? :D
2015. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mennyit változott két nap alatt a világ, nem? Ma már örülnék, ha a mi hitelünket is forintosítanák 256 forinton.


Beszarok komolyan.

2015. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!