Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet az, hogy annyira...

Hogy lehet az, hogy annyira mondták, hogy megmentik a devizahiteleseket, most meg van pofájuk 256Ft-os chf-en forintositani a hiteleket?

Figyelt kérdés

hogy van pofájuk? hogy merik ezt megtenni?


és még kibújó sincs, hogy esetleg most végtörleszthetnénk vagy valami. hivtam a bankot, és nem mondanak semmi konkrétat, csak hogy valószinűleg, minden bizonnyal, elképzelhető, ezt nem lehet előre tudni stb.


szerintem ezek az ügyintézők ki vannak képezve erre, hogy semmit ne tudjunk meg. milyen ügyfélkezelés ez, hogy egy intézmény, ahol lekötöttem magamat 3o évre, egyoldalú, és nem tájékoztat rendesen??? a kérdéseimre semmi konkrét választ nem kaptam, de nem véletlenül.


szolgáikká tettek minket, sunyi alattomos módon becsaptak, és a végtelenségig le fogják húzni rólunk a bőrt, amennyire csak lehetséges. nincs ezekben semmi emberi, aki ilyet tud tenni.



2015. jan. 13. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kampányoláskor megígérik, hogy ők a javunkat akarják, ha meg kormányzásra jutnak, akkor el is veszik a javainkat.
2015. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Valóban gerinctelen ebben a fomrában bár én az eleje óta azt mondom hogy akiolyan hülye volt az azért fizesse meg az árát.Semmilyensegítséget nem érdemeltek a devizahitelesek főleg nem az én adómból szal csendben kéne maradni és örülni minden fillérnek.
2015. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Ma èppen 263 huf 1 chf szóval mi is a problèma?
2015. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Ráadásul előtte kaptok vissza pár milliót a tőkéből, mert megbüntették a bankokat a kirakatperekben.

Nekem már elegem van ebből az egészből.

2015. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ja mert nem te vagy benne. akkor ez egy normális lehetőségnek bizonyult, senki nem gondolta hogy ennyire megszivjuk.


ha akkor nem veszünk fel hitelt, akkor most is lakhatnék albérletben. az meg ablakon kidobott pénz.


Valszeg csak annak van ekkora szája, akinek a segge alá tudtak tenni egy lakást, vagy egy olyan szakmát, amivel saját lakást tudott teremteni magának. vagy egy ugyanolyan lopós hazug ember, mint azok, akik ezt a deviza ügyet csinálták, és lopta a pénzt a házához.


nem kell megérteni minket, de legalább bunkó megjegyzéseket nem kéne tenni.


szánalom hogy ennyire nincs semmi összefogás ebben az országban.

2015. jan. 13. 14:19
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Orbán évekkel ezelőtt megmondta, hogy nem arra kell figyelni, amit mond, hanem ami csinál.
2015. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Az a probléma, hogy a hivatásos hőbörgők nincsenek tisztában azzal, hogy hogyan folyik ma manapság egy hitelezés a kereskedelmi bankoknál (hőbörgők alatt a 2-3-4-es válaszolókra gondolok).


Ha hitelez neked egy bank, és felveszel mondjuk 1 millió forintot, akkor a tartalékrátás rendszer miatt elég, ha ő csak az összeg 2%-nyi részével rendelkezik. Magyarul 20.000 forinttal. A többit majd te kifizeted és a különbséget a Nemzeti Bank hitelezi meg a bank felé.


Innentől fogva szerintem arcátlan dolog az, hogy ekkora árfolyamon akarják a hiteleket forintosítani úgy, hogy ráadásul szerintem dupla kamatot fognak felszámolni a fennmaradó részre. Ebben nem vagyok biztos, de értelmes választ még nem kaptam erre. Nem mondom, hogy felvételkori árfolyamon forintosítsanak, de egy 180 forintost már elfogadhatónak tartanék (ahogy a politikusok is törleszthettek).

2015. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

én csak 5,8 M-ót vettem fel, tehát nem hinném hogy ezzel az összeggel a felelőtlenek közé tartoznék. aki 2o millát felvett, az tényleg felelőtlenség volt! mert most persze hogy nem tudja fizetni a hava 2oo, 25o ezer törlesztőt.


A felelőtlen kategóriába szerintem azok tartoznak (valóban) akik akkor hitelből akartak vásárolni maguknak mindent, ebből fenntartva azt a látszatot, mintha újgazdagok lennének, alap nélkül, komolyabb munkabefektetés nélkül, tehát nem volt egy erős vállalkozása stb. ház, motor, két autó, berendezés, mindent hitelből. igen voltak akkor olyanok, akik hitelből épitettek ikerházat. őket én is felelőtlennek tartom.


Én szándékosan nem tettem ilyen magasra a mércét, inkább egy olcsó romos ingatlant vettem meg (kisegitve a saját 3 milliós törzstőkémet egy 5,8-as hitellel) tehát úgy kalkuláltam, hogy akkor számolt 45-ezer törlesztőt, még ha esetleg maximum felmenne 6o-ra is tudnám fizetni. jelenleg ez most 75 ezernél tart. nem sir a szám, mert ezt az összeget még mindig ki tudom fizetni, kb egy árban van egy albérlet dijával. de én inkább bevállaltam azt, hogy romos házban lakok épitkezésben évekig, fával fűtök, sárban gyalogolok haza messze a várostól (csak munka mellett bérből-fizetésből tudtuk apránként csinálni az épitkezést) azért hogy ne hitelezzem túl magam.


A vicc az egészben az, hogy ezzel a 5,8-as hitellel is magukhoz láncoltak, rabbá tettek. Mert jelenleg áll úgy a dolog, hogy már 5,3-at visszafizettem. A kezdő 39ezres frank hitelemből ezzel szemben még mindig hátra van 36ezer chf. szóval szinte ugyanannyival tartozom frankban (forintban ez 9 milliót jelent ami évek óta nem ment lejjebb) holott ft-ban már majdnem visszafizettem az összeget, amit kölcsön adtak. Nyilván nem várom el kamat nélkül az egész ügyletet, tehát tisztában vagyok vele, hogy többet kell visszafizetnem egy banknak mint amit felvettem, de azért álljon már meg a menet, hogy az összeget már kiperkáltam, amit adtak, és most majdnem kétszer annyival fogok forintban tartozni, mint amivel elindult az egész?????????????????????,


aki itt veri a nyálát, hogy mit hőbörgünk mi, hát értsék meg, hogy ezért! hogy undoritó gátlástalan pofátlan módon átkurták az agyunkat, akit meg átkurtak, azok ezt nehezen viselik!!!!!!!


undoritó egy mocskos kormány ez is, lepaktált a bankokkal ahelyett hogy tényleg megfékezett volna egy undoritó kizsákmányoló dolgot.

2015. jan. 13. 18:07
 9/15 A kérdező kommentje:

és azt még hozzátenném, hogy aki itt pattog, hogy minek kellett felvenni, és hasonlók, azok nem számolnak azzal, hogy mi a saját pénzünket is odaadtuk, több milliónk benne van az ügyletben. tehát nem csak a nagy kisegitő bank az, aki ebbe az egészbe pénzt tett. és úgy jönnek ki itt a dolgok, hogy az ember nemhogy a saját pénzét ki tudná venni amit az elején beletett, hanem még ő fog tartozni több millióval ha nem tudja fizetni, vagy ki akar szállni. elvettek mindenünket ezek a szemetek, mocskok.


akkor meg persze hogy azt mondták, hogy van benne némi kockázat, de BIZTOS nem akkora, hogy ezt ne lehetne fizetni 3o évig. persze hogy ezt mondták. most meg azt mondják hogy "valószinűleg", "meg minden bizonnyal", feltehetőleg".

2015. jan. 13. 18:13
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Hát igen. Anno több pénzügyi tanácsadó is azt mondta nekem (talán 2007-08 környékén, még a válság előtt), hogy nem kell arra számítani, hogy jelentősen csökkenjen a forint értéke és növekedjen a franké. Aki meg még korábban vette fel a hitelt, azt meg azzal altatták, hogy nemsokára euró lesz.


Na, ha 2008-ban bevezettük volna az eurót, ez az egész szar nem történt volna meg. A hőbörgőkkel ne foglalkozz, miattuk is tart itt az ország, ahol. Abban lelik örömüket, hogy a másik is rábas zott. Ilyenek a magyarok sajnos.

2015. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!