Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért került Ócsán a lakópark...

Miért került Ócsán a lakópark felépítése négyzetméterenként 500 ezer forintba? Nem lett volna egyszerűbb szociális bérlakásokba elhelyezni a devizahiteleseket, mint a semmibe építeni nekik aranyárért házakat?

Figyelt kérdés
Végül a tervezett 500-ból csak 80 épült meg. Egy épület 50 nm és négyzetméterenként 500 ezer forint volt. 25 millióba került egy épület, a piaci értékük most 8 millió.
2014. okt. 7. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted?:)
2014. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel ez? Sokkal fontosabb volt a propaganda, amellyel a totális mentést lehetett hirdetni. Ja, hogy ez mégse történt meg? Hát ugye mindenről partunk és kormányunk se tehet.
2014. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először a kérdésedre a válasz:

Zöld mezős beruházás, oda kellet vinni mindent. Igaz gáz nincs, de az elektromos áram és a vízellátást meg kellet oldani. Természetesen szennyvízelvezetéssel együtt. Mivel csak 80 épült meg, így ezek az 500 házra vetített költségek is rárakódtak. A házak minősége pedig kifejezetten jó. Láttam őket. Elfogadnák egyet ha nem ott lenne a semmi közepén.


Kérdésedre a második válasz.

Egy kicsit túlárazottan épült, mert hát mutyi az van.


Kérdésed második felére a válasz :

A koncepció nem volt rossz. Egy önfenntartó kommunát képzeltek el, csakhogy senki nem akart egy ilyenben élni.

Valóban helyesebb lett volna Budapesten egy tömbházat építeni, és bérlakásokat kialakítani.

2014. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ennyi pénzért én is inkább egy passzív, vagy alacsony energia igényű társasházat építettem volna valahol Budapesten, ahonnan azért lenne lehetőség dolgozni járni és a rezsi elhanyagolható lenne (Bár én alapból ilyen dolgokra költenék inkább a stadionok helyett).


Csak akkor kevesebbet tudtak volna mutyizni. Egy állami beruházásnál MINDIG a mutyifaktor a mérvadó. Ha nem, vagy keveset lehet belőle lopni, akkor inkább nem foglalkoznak vele (kivételt képez ez alól a presztízsértéke valaminek; de általában ott is igyekeznek sokat kilopni belőle).


Egyébként én is néztem és valóban korrektül megcsinálták őket, csak nem annyi pénzért, amennyibe valóban került volna. Maga a zöldmezős beruházás ötlete is baromság volt.

2014. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bedőlt hitelesek ingatlanjai eközben féláron kelnek el.


Az ócsai házak tervezésekor szempont volt a szállíthatóság, halkan megjegyzem.

2014. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!