Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag követelhet-e pénzt...

Jogilag követelhet-e pénzt tőlem az exem?

Figyelt kérdés
6 hónapig voltunk együtt. Mivel nekem nem volt munkám, ő tartott el. Munkát kerestem folyamatosan, de nem találtam. Most, hogy szétmentünk, pénzt követel rajtam, mert szerinte ennyibe voltam. (kb 2 millió ft) Ezt megteheti? Jogos ez a követelése?? Mivel tudná bizonyítani, hogy azt az összeget rám költötte?

2014. aug. 7. 07:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

# 10:

Azt aláírom, hogy hülye voltam; viszont a probléma ott volt, hogy én felmondtam a szerződést pont miután ki lett fizetve a legutolsó számla és azt mondták az üzletben, hogy nincs elmaradt tartozásom, ennyi volt. Utána persze a csaj részéről ment a seggfájás, hogy miért mondtam fel, de azt már leszartam. Viszont két hónapra rá jött a felszólítás az én címemre, hogy van elmaradásom és fizessem ki... Csak hogy ebből hogy jött ki a 3 hónap, azt nem tudom.


A kis ribizli pedig szintén kapott felszólítást, mert az ő címe volt eredetileg megadva, viszont bsazott szólni.


Egyébként csak azért reagáltam így mert mindenki őt védi, holott nyilván megvan az oka annak, hogy az exe pénzt követel tőle. Ha normálisan válnak el egymástól az emberek, akkor ilyen fel sem merülne...

2014. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

"nyilván megvan az oka annak, hogy az exe pénzt követel tőle. Ha normálisan válnak el egymástól az emberek, akkor ilyen fel sem merülne."


Ebben igencsak tévedsz, van egy csomó olyan is, aki elküldi az exet, mert Ö talált mást, ennek ellenére még ö akar (anyagilag is) hasznot húzni a szakításból.

Nagyon sok olyan eset van, ahol nem az csalja meg a másikat, akinek utána nagyobb a hangja, illetve elég sokszor nincs is megcsalás a dologban.

2014. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Dehogyis! Nem csaltam meg, simán csak nem működött a dolog. Ő szakított. Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 7. 12:10
 14/23 anonim ***** válasza:
18%

# 13:

Nyilván...

2014. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%
Hat okoska, nem is csodálom, hogy megcsalt a barátnőd. Amilyen a stílusod, mar az is hihetetlen, higy egyaltalan volt no, aki szóba állt veled.
2014. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
22%

Jogilag azt lehet követelni (eredményesen), ami bizonyítható. Viszont morálisan felvethető, hogy vajon mi az a jogalap, amely bárkit eltartásra kötelez. Egy ilyen van, a gyermek szülőtartása bizonyos esetekben. A két millió nyilvánvalóan sok (két fő 4 millió / 6 hónap = 670e/hó életszerűtlen egy átlagos családnál), viszont a nulla is életszerűtlen. Igen, ismert az a fogalom, hogy bizonyos jövőbeni elvárások bekövetkeztének hitében megelőlegezek valamit (pl. eltartást), amit a jövő meghiúsulása esetén visszakérek. Mondom, morálisan.

Az a jó eset, ha a jog és a morál összeesik. Ha nem, akkor valami hiba van. Nem biztos, hogy orvosolható, de hiba.

2014. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
33%

Na az ilyen esetek miatt vagyok úgy, hogy első randi park, séta, és még egy italra sem hívom meg. Mert tényleg elég sok csak természetesnek veszi hogy majd a pasi fizet. Meg kedvencem mikor elvárják hogy legyen már lakásom, mert hozzá mégse mehetünk a szülői házba, meg legyen már kocsim, neki meg apu odaadja.


De amúgy ja, aki fizet helyetted, az utána ne várja el hogy visszakapja a pénzét, ez sajnos így működik.

2014. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

"Te meg számlázd neki vissza a takarítási, főzési díjat, a szex szolgáltatásokat, és követelj tőle 3 milliót. egyből csendben marad:-D"


Ugye tudod, hogy lek..váztad a kérdezőt?

Normális ember azért él nemi életet mert ő maga is vágyik rá, nem a párja ku..ája.

2014. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
50%
Te értetted félre: normális ember ugyanis azért sem kér pénzt, hogy a párja vele él.
2014. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%

"Na az ilyen esetek miatt vagyok úgy, hogy első randi park, séta, és még egy italra sem hívom meg. "


És te csodálkozol utána, hogy mindenki csak EGYSZER akar veled találkozni!!!!


Az alapvetö udvariasság alapján azért nem ezt várja valaki egy randevún!

2014. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!