Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Követelhet-e asszonytartást,3...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Követelhet-e asszonytartást,3 hét házasság után?

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 19:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak én nem értem , de mi a kérdés?
2013. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem még 30 év után sem ha nincs erre szerződésük előre.
2013. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Lénywgi részletek nélkül nemigen lehet véleményt mondani.

Amúgy szerintem nem.

Mire föl?

2013. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit nem lehet érteni a kérdésbe.. Na mindegy

Köszönöm a válaszokat. :)

2013. okt. 7. 19:32
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, mit nem értesz, első...

Eddig bírtátok? :D Megfontolt döntés volt.

Egyébként asszonytartás akkor jár, ha a nő a férj miatt nem talált munkát, nem dolgozik. Nem tudom, ebben a három hétben akadályoztad-e a munkakeresésben, de erősen kétlem...

2013. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jogban olyan fogalom létezik, hogy "rokontartás". Ez szülőre, volt házastársra vonatkozhat, de nem olyan könnyen hagyják jóvá a bíróságon. Az asszonynak bizonyítania kell, hogy jóhiszeműen járt el és önhibáján kívül került olyan helyzetbe, hogy nem tud gondoskodni önmagáról. Az, hogy pl. nem akar dolgozni, mert volt férj jól keres és tartsa el nem indok...
2013. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem akadályoztam. Ezért nem értettük mi se, hogy miért akarna asszonytartást kapni.. Köszönöm a válaszod :)
2013. okt. 7. 19:34
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Magyarorszagon asszony tartást csak akkor követelhet valaki, ha bizonyíthatóan anyagi hátránya származott a házasságból -pl lemondott a karrierjéről, hogy a férjet tamogassa. Ezt sem 3 het utan....
2013. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Mikor tagadhatom meg a rokonom eltartását? (Rokontartás megtagadása)


Házastárs esetén akkor tagadható meg a tartás, ha a különélő házastárs érdemtelen, vagy a tartás veszélyezteti a kötelezett saját, valamint annak a megélhetését, akinek eltartására a házastársával egysorban köteles. Volt házastárs esetén akkor, ha nem önhibáján kívül szorul rá, vagy érdemtelenné vált (pl. ha szándékosan a másik volt házastárs érdekeit durván sértő magatartást tanúsított, vagy a társadalmi együttélés szabályait egyébként olyan módon és mértékben sértette meg, hogy a tartási kötelezettség teljesítése már nem várható el).


Mind az egyenesági, mind oldalági rokonok körében a tartás alapvető feltétele, hogy a tartásra jogosult szintén ne legyen érdemtelen, illetve a kötelezett képes legyen a tartás nyújtására.


Speciális eset, ha több tartásra jogosult van, és a kötelezett nem képes valamennyit eltartani, akkor a törvény egy sorrendet állapít meg: a gyermek és a szülő megelőzi a többi rokont, a leszármazó megelőzi a felmenőt, a közelebbi rokon megelőzi a távolabbi rokont, a gyermek megelőzi a házastársat, a házastárs megelőzi a többi rokont.


Nem köteles mást eltartani az, aki ezáltal a saját szükséges tartását veszélyeztetné. E szabály alóli kivétel, hogy a gyermekét a szülő saját, szükséges tartásának rovására is köteles eltartani.

2013. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Követelni követelhet,csak éppen kapni fog...sokan próbálkoznak ezzel,de ez nem éppen úgy működik ahogy azt jó páran képzelik mert pl arra nem adnak,hogy éppen munkanélküli vagyok és elválunk stb
2013. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!